Skip to main content

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (20.03.2022)

| MP | Zdrowie

Podsumowanie dla powiatu obornickiego dotycząca zakażeń na SARS-CoV-2 w tygodniu 14.03.22 do 20.03.22 w tabelkach wypada optymistycznie.

W tygodniu między 14 a 20.03.2022 stwierdzono 104 zakażeń SARS-CoV-2. Wykonano 558 testy, 19% wykonanych testów było pozytywnych. Spadek zakażeń w stosunku do poprzedniego tygodnia nie jest jednak już tak znaczący jak w poprzednim badanym okresie, wynosi tylko 14 przypadków. Niestety mijający tydzień to również dwa zgony w wyniku COVID-19 i chorób współistniejących.

Zestawienie informacji dla powiatu obornickiego ­­­­­­

20 03 2022 podsumowanie

Na dzień 18.03 2022 r. liczba dostępnych w Wielkopolsce łóżek dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosiła 1283, w tym 574 łóżek było zajętych. Liczba łóżek respiratorowych w Wielkopolsce dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosiła 120, 30 łóżek było zajętych. Jest to dalszy stopniowy spadek miejsc przeznaczonych dla chorych na COVID-19, jednak rezerwa wolnych łóżek nadal jest dość duża, pozwalająca na natychmiastową reakcję na wypadek zwiększenia się liczby osób wymagających leczenia szpitalnego.

Szczepienia w Powiecie Obornickim

W mijającym tygodniu wykonano tylko 50 szczepienia, był to pierwszy taki tydzień od czasu prowadzenia statystyk przez nasz portal. W przedstawionej liczbie 40 stanowią osoby szczepiące się drugi raz. W obecnej chwili 62,5% populacji powiatu obornickiego zaszczepiona jest tzw. pełnym szczepieniem.

Ogólne podsumowanie szczepień w powiecie obornickim - stan na dzień 20.03.2022

20 03 2022 analiza szczepien

Podsumowanie szczepień w tygodniu 14.03.2022 do 20.03.2022 w powiecie obornickim

20 03 2022 ilosc szczepien

Podsumowanie szczepień dawką przypominającą

20 03 2022 dawka przypominajaca

Szczepienia dla uchodźców z Ukrainy

Według informacji podawanej przez Ministerstwo Zdrowia wszystkie osoby, które przybyły z Ukrainy mogą zaszczepić się w ramach programu szczepień.
Warunkiem nabycia prawa do szczepienia jest posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Dokumentem tym może być: dowód osobisty albo paszport albo tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca – TZTC.

Lekarz ma prawo i powinien wystawić skierowanie na szczepienie za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl. Wystawiając skierowanie, w polu „dane pacjenta” powinien wybrać „Inny identyfikator” (zamiast „Numer PESEL”) i wprowadzić numer dokumentu, jakim posługuje się uprawniony cudzoziemiec.

Ważne, aby na każdym etapie procesu realizacji szczepienia posługiwać się dokładnie tym samym  dokumentem tożsamości, który posłużył do wystawienia e-skierowania.

Na stronie ministerstwa podano odpowiednie komunikaty oraz wzory dokumentów w języku ukraińskim!

Covid 19 ukraina i Polska

źródła:

https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin/

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

https://www.gov.pl/web/zdrowie/szczepienia-przeciw-covid-19-cudzoziemcow-narodowosci-ukrainskiej

https://bdl.stat.gov.pl/BDL/dane/podgrup/temat/3/7/2577

PS.Jeżeli zauważycie Państwo jakikolwiek błąd w prezentowanych wyliczeniach, prosimy o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zmniejsz ryzyko cukrzycy - przewodnik po diecie niskoglikemicznej

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...

Jakie środki przeciwbólowe są dozwolone w ciąży, a jakich należy unikać?

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.

Kleszcze groźne już nie tylko w lesie, lecz także na osiedlowym trawniku 

Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...

Czym są elektrolity i kiedy warto je przyjmować?

Elektrolity odpowiadają za elektrochemiczną równowagę w organizmie. Utrzymanie ich prawidłowego poziomu jest kluczowe dla zachowania zdrowia i funkcjonowania wielu procesów życiowych. Niestety, różne okoliczności wpływają na niedobry tych cennych składników. Kiedy należy uzupełnić elektrolity? Cz...

Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny

4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów.

Autyzm u dzieci – jak się objawia?

Autyzm u dzieci jest kompleksowym zaburzeniem rozwojowym, które ma różnorodne objawy i nasilenie. Pierwsze symptomy często zauważane są we wczesnym dzieciństwie. Dzieci z autyzmem mogą wykazywać trudności w komunikacji werbalnej i niewerbalnej, ograniczone zainteresowania oraz problemy w nawiązyw...