Skip to main content

Podsumowanie akcji "Policzmy się"

| www.policzmysie.pl | Zdrowie

Jest nas 19 287 policzonych z rakiem w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej kampanii „Policzmy się”. Tyle osób w dniach 14-21 maja kliknęło w licznik strony www.policzmysie.pl. Dodatkowo na Facebooku akcję wsparło 18,5 tysiąca fanów.

Koniec akcji liczenia z rakiem nie oznacza zamknięcia kampanii. Przez ostatnie osiem dni serwis www.policzmysie.pl zgromadził ogromną społeczność ludzi pełnych wiary w sens walki z nowotworem i gotowych, by dawać pozytywne świadectwo.

Tegoroczna kampania „Policzmy się” to 10 głównych bohaterów. Wśród nich były poseł, pracownik biurowy, IT manager, profesor, czy też 72-letnia emerytka. Po przebytej chorobie zdecydowali się opowiedzieć o niej publicznie. W materiałach filmowych przyznają, że walka z nowotworem nie była łatwa, pojawiały się momenty zwątpienia. Jednak było warto, bo jak mówi 26-letni Adam, który w wyniku choroby stracił nogę: - Nowotwór może nam zabrać dużo, mi zabrał dużo, ale nie zabrał życia i z tego jestem bardzo zadowolony.

Ponieważ w walce z rakiem bardzo ważne jest zaufanie do lekarzy, także oni zabrali glos w trzeciej edycji kampanii „Policzmy się”. Wśród nich dr Tomasz Banasiewicz, chirurg, który na co dzień przekazuje pacjentom informacje o chorobie nowotworowej. Jak mówi, najgorszą sytuacją jest taka, gdy wynik badania zostaje choremu przekazany w sposób czysto medyczny, a na pytanie o to, co dalej otrzymuje odpowiedź, że niewiele już można zrobić:

- Przy dzisiejszych możliwościach medycyny nie ma takiej opcji, iż pacjent nie może oczekiwać od nas pomocy (…) Nawet, jeżeli operacja z różnych względów jest niemożliwa, czy leczenie radykalne, mamy wiele innych sposobów, by zrobić wszystko, aby pacjent czuł się dobrze, aby mógł funkcjonować, i aby ten czas był jak najdłuższy.

„Policzmy się” to akcja realizowana bez sponsorów i bez marketingowych celów. Tysiące policzonych to zasługa pracy i dobrej energii wielu ludzi, firm i mediów. Nic nie dodaje wiary w zwycięstwo bardziej niż świadectwo osób, które pokonały raka. Dziękujemy za udział w akcji liczenia się z rakiem!

 

Bohaterowie kampanii 2012. Zobacz ich relacje na www.policzmysie.pl.

 

źródło: www.policzmysie.pl

Bezpłatne mammografia w Obornikach

Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.

Zmniejsz ryzyko cukrzycy - przewodnik po diecie niskoglikemicznej

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...

Jakie środki przeciwbólowe są dozwolone w ciąży, a jakich należy unikać?

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.

Kleszcze groźne już nie tylko w lesie, lecz także na osiedlowym trawniku 

Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...

Czym są elektrolity i kiedy warto je przyjmować?

Elektrolity odpowiadają za elektrochemiczną równowagę w organizmie. Utrzymanie ich prawidłowego poziomu jest kluczowe dla zachowania zdrowia i funkcjonowania wielu procesów życiowych. Niestety, różne okoliczności wpływają na niedobry tych cennych składników. Kiedy należy uzupełnić elektrolity? Cz...

Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny

4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów.