Skip to main content


Wszywka esperal - zastosowanie, zalety oraz przeciwwskazania

| Artykuł sponsorowany | Zdrowie

Natrętna chęć napicia się, potrzeba coraz większej dawki alkoholu, brak kontroli nad ilością spożytego płynu etylowego, poczucie wstydu. Jeżeli występują co najmniej 3 wymienione objawy, można uważać się za osobę uzależnioną od alkoholu. W takiej sytuacji pomoc specjalisty może być niezbędna. Walka z nałogiem jest bardzo czasochłonna i skomplikowana. Wymaga cierpliwości, chęci oraz samozaparcia. Pierwszy rok w trzeźwości jest najtrudniejszy dla alkoholika, ale pomagają w tym tabletki dla alkoholika - esperal.

Dlaczego warto zdecydować się na wszycie esperalu w Poznaniu?

Dosyć ciężko samodzielnie walczyć z alkoholizmem. Nie ma też jednego lekarstwa na tę chorobę. Ze względu na to, iż jest to zaburzenie psychiczne, trzeba rozwiązywać problem od wewnątrz. Pomóc w tym mogą spotkania z psychoterapeutą (indywidualne, rodzinne bądź grupowe). Ważnym etapem w procesie leczenia są nie tylko tabletki esperal, ale również zmiana nastawienia do czynności picia. Poprzez wszycie wszywki Poznań, alkohol przestaje być kojarzony z przyjemnością, a myślenie o nim wywołuje silny wstręt oraz awersję.

Jak działa wszywka alkoholowa?

Zabieg zaszycia alkoholowego bazuje na implantacji leku Disulfiram domięśniowo w okolicy pośladka. Przez 8 do 12 miesięcy po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu. Esperal - to organiczny związek chemiczny, który będzie blokował metabolizm płynu etylowego w organizmie. Z tego powodu mogą się pojawiać różnorodne dolegliwości. Zwykle są to: pulsujący ból głowy, bezsenność, przyśpieszony rytm serca, wymioty, ból brzucha, duszności. Skutki działania wszywki, czyli tabletki dla alkoholika zawsze zależą od osoby, jej organizmu, a także ilości alkoholu w krwiobiegu.

Przeciwwskazania co do zaszycia się w Poznaniu

W przypadku niżej wymienionych sytuacji, obowiązuje zakaz leczenia za pomocą wszywki alkoholowej w Poznaniu i innych miejscowościach:

  • uczulenie na tabletkę antyalkoholową Disulfiram WZF,
  • brak zachowanej abstynencji, czyli nietrzeźwość pacjenta przed zabiegiem,
  • ciąża bądź karmienie piersią,
  • obecność takich chorób jak: niewydolność serca lub krążenia, zawał serca, niedokrwienie serca, nadciśnienie, zapalenie wielonerwowe lub nerwu wzrokowego, zaburzenia psychiczne,
  • brak zgody pacjenta na wszycie esperalu.

Są też inne choroby, które nie są przeciwwskazaniem do implantacji esperalu w Poznaniu, jednak trzeba zachować szczególną ostrożność w trakcie leczenia wszywką alkoholową. Są to: choroby układu oddechowego, cukrzyca, padaczka, choroby nerek i wątroby, niedoczynność tarczycy.

Pojawiające się dolegliwości mogą mieć nieodwracalne skutki dla życia i zdrowia pacjenta. W innych sytuacjach esperal w tabletkach nie zagraża osobie uzależnionej.

Treść przygotowany przy współpracy ze specjalistą wszywającym esperal w Poznaniu.

 

 

 

Bezpłatne mammografia w Obornikach

Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.

Zmniejsz ryzyko cukrzycy - przewodnik po diecie niskoglikemicznej

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...

Jakie środki przeciwbólowe są dozwolone w ciąży, a jakich należy unikać?

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.

Kleszcze groźne już nie tylko w lesie, lecz także na osiedlowym trawniku 

Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...

Czym są elektrolity i kiedy warto je przyjmować?

Elektrolity odpowiadają za elektrochemiczną równowagę w organizmie. Utrzymanie ich prawidłowego poziomu jest kluczowe dla zachowania zdrowia i funkcjonowania wielu procesów życiowych. Niestety, różne okoliczności wpływają na niedobry tych cennych składników. Kiedy należy uzupełnić elektrolity? Cz...

Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny

4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów.