fbpx

Wszywka esperal - zastosowanie, zalety oraz przeciwwskazania

Natrętna chęć napicia się, potrzeba coraz większej dawki alkoholu, brak kontroli nad ilością spożytego płynu etylowego, poczucie wstydu. Jeżeli występują co najmniej 3 wymienione objawy, można uważać się za osobę uzależnioną od alkoholu. W takiej sytuacji pomoc specjalisty może być niezbędna. Walka z nałogiem jest bardzo czasochłonna i skomplikowana. Wymaga cierpliwości, chęci oraz samozaparcia. Pierwszy rok w trzeźwości jest najtrudniejszy dla alkoholika, ale pomagają w tym tabletki dla alkoholika - esperal.

Dlaczego warto zdecydować się na wszycie esperalu w Poznaniu?

Dosyć ciężko samodzielnie walczyć z alkoholizmem. Nie ma też jednego lekarstwa na tę chorobę. Ze względu na to, iż jest to zaburzenie psychiczne, trzeba rozwiązywać problem od wewnątrz. Pomóc w tym mogą spotkania z psychoterapeutą (indywidualne, rodzinne bądź grupowe). Ważnym etapem w procesie leczenia są nie tylko tabletki esperal, ale również zmiana nastawienia do czynności picia. Poprzez wszycie wszywki Poznań, alkohol przestaje być kojarzony z przyjemnością, a myślenie o nim wywołuje silny wstręt oraz awersję.

Jak działa wszywka alkoholowa?

Zabieg zaszycia alkoholowego bazuje na implantacji leku Disulfiram domięśniowo w okolicy pośladka. Przez 8 do 12 miesięcy po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu. Esperal - to organiczny związek chemiczny, który będzie blokował metabolizm płynu etylowego w organizmie. Z tego powodu mogą się pojawiać różnorodne dolegliwości. Zwykle są to: pulsujący ból głowy, bezsenność, przyśpieszony rytm serca, wymioty, ból brzucha, duszności. Skutki działania wszywki, czyli tabletki dla alkoholika zawsze zależą od osoby, jej organizmu, a także ilości alkoholu w krwiobiegu.

Przeciwwskazania co do zaszycia się w Poznaniu

W przypadku niżej wymienionych sytuacji, obowiązuje zakaz leczenia za pomocą wszywki alkoholowej w Poznaniu i innych miejscowościach:

  • uczulenie na tabletkę antyalkoholową Disulfiram WZF,
  • brak zachowanej abstynencji, czyli nietrzeźwość pacjenta przed zabiegiem,
  • ciąża bądź karmienie piersią,
  • obecność takich chorób jak: niewydolność serca lub krążenia, zawał serca, niedokrwienie serca, nadciśnienie, zapalenie wielonerwowe lub nerwu wzrokowego, zaburzenia psychiczne,
  • brak zgody pacjenta na wszycie esperalu.

Są też inne choroby, które nie są przeciwwskazaniem do implantacji esperalu w Poznaniu, jednak trzeba zachować szczególną ostrożność w trakcie leczenia wszywką alkoholową. Są to: choroby układu oddechowego, cukrzyca, padaczka, choroby nerek i wątroby, niedoczynność tarczycy.

Pojawiające się dolegliwości mogą mieć nieodwracalne skutki dla życia i zdrowia pacjenta. W innych sytuacjach esperal w tabletkach nie zagraża osobie uzależnionej.

Treść przygotowany przy współpracy ze specjalistą wszywającym esperal w Poznaniu.

 

 

 

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (17.10.20…

17-10-2021 | Wyświetleń:340

Coraz więcej zakażeń i coraz mniej osób szczepiących się. Miniony tydzień to drastyczny spadek liczby os&oa...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (10.10.20…

10-10-2021 | Wyświetleń:588

W tygodniu między 4 a 10 października 2021 roku,  w powiecie obornickim stwierdzono kolejne zakażenia.

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (03.10.20…

03-10-2021 | Wyświetleń:808

 Miniony tydzień (27.09 - 3.10.2021)  przyniósł w naszym powiecie kolejne zakażenia i spadek liczby ...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (26.09.20…

26-09-2021 | Wyświetleń:864

Niestety w Polsce dochodzi do coraz większej liczby zakażeń COVID-19, w powiecie obornickim w minionym tygodniu stwie...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (19.09.20…

19-09-2021 | Wyświetleń:743

W minionym tygodniu (13-19.2021) w powiecie obornickim stwierdzono jedno zakażenie na COVID-19 i dalszy spadek liczby o...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (12.09.20…

12-09-2021 | Wyświetleń:557

Czy jesteśmy już w tzw. czwartej fali pandemii, czy może ona dopiero nadejdzie? Prezentujemy kolejny raport covidowy ...

Pozostałe - zdrowie ...