Wszywka esperal - zastosowanie, zalety oraz przeciwwskazania

Natrętna chęć napicia się, potrzeba coraz większej dawki alkoholu, brak kontroli nad ilością spożytego płynu etylowego, poczucie wstydu. Jeżeli występują co najmniej 3 wymienione objawy, można uważać się za osobę uzależnioną od alkoholu. W takiej sytuacji pomoc specjalisty może być niezbędna. Walka z nałogiem jest bardzo czasochłonna i skomplikowana. Wymaga cierpliwości, chęci oraz samozaparcia. Pierwszy rok w trzeźwości jest najtrudniejszy dla alkoholika, ale pomagają w tym tabletki dla alkoholika - esperal.
Dlaczego warto zdecydować się na wszycie esperalu w Poznaniu?
Dosyć ciężko samodzielnie walczyć z alkoholizmem. Nie ma też jednego lekarstwa na tę chorobę. Ze względu na to, iż jest to zaburzenie psychiczne, trzeba rozwiązywać problem od wewnątrz. Pomóc w tym mogą spotkania z psychoterapeutą (indywidualne, rodzinne bądź grupowe). Ważnym etapem w procesie leczenia są nie tylko tabletki esperal, ale również zmiana nastawienia do czynności picia. Poprzez wszycie wszywki Poznań, alkohol przestaje być kojarzony z przyjemnością, a myślenie o nim wywołuje silny wstręt oraz awersję.
Jak działa wszywka alkoholowa?
Zabieg zaszycia alkoholowego bazuje na implantacji leku Disulfiram domięśniowo w okolicy pośladka. Przez 8 do 12 miesięcy po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu. Esperal - to organiczny związek chemiczny, który będzie blokował metabolizm płynu etylowego w organizmie. Z tego powodu mogą się pojawiać różnorodne dolegliwości. Zwykle są to: pulsujący ból głowy, bezsenność, przyśpieszony rytm serca, wymioty, ból brzucha, duszności. Skutki działania wszywki, czyli tabletki dla alkoholika zawsze zależą od osoby, jej organizmu, a także ilości alkoholu w krwiobiegu.
Przeciwwskazania co do zaszycia się w Poznaniu
W przypadku niżej wymienionych sytuacji, obowiązuje zakaz leczenia za pomocą wszywki alkoholowej w Poznaniu i innych miejscowościach:
- uczulenie na tabletkę antyalkoholową Disulfiram WZF,
- brak zachowanej abstynencji, czyli nietrzeźwość pacjenta przed zabiegiem,
- ciąża bądź karmienie piersią,
- obecność takich chorób jak: niewydolność serca lub krążenia, zawał serca, niedokrwienie serca, nadciśnienie, zapalenie wielonerwowe lub nerwu wzrokowego, zaburzenia psychiczne,
- brak zgody pacjenta na wszycie esperalu.
Są też inne choroby, które nie są przeciwwskazaniem do implantacji esperalu w Poznaniu, jednak trzeba zachować szczególną ostrożność w trakcie leczenia wszywką alkoholową. Są to: choroby układu oddechowego, cukrzyca, padaczka, choroby nerek i wątroby, niedoczynność tarczycy.
Pojawiające się dolegliwości mogą mieć nieodwracalne skutki dla życia i zdrowia pacjenta. W innych sytuacjach esperal w tabletkach nie zagraża osobie uzależnionej.
Treść przygotowany przy współpracy ze specjalistą wszywającym esperal w Poznaniu.