Skip to main content

Wapń w lodach – wspomaga chudnięcie?

Wapń dostarczany organizmowi za pomocą mlecznych przetworów – mleka, jogurtów, a nawet lodów na bazie mleka i śmietanki. Choć wiele osób myśli, że to sorbety są najzdrowsze, słodki deser nie musi wcale bazować na owocach, by działać pozytywnie na organizm. W każdej formie wspomoże odpowiedni rozwój i poprawi nastrój, dlatego warto dowiedzieć się, co jeszcze pozytywnego może zdziałać!

Pozytywne działanie wapnia

Wapń dla organizmu człowieka jest ważnym składnikiem – buduje kości i zęby, odpowiada za prawidłowe krzepnięcie krwi, a nawet przewodzi bodźce nerwowe i ma swój udział w kurczliwości mięśni. O dziwo, jest też regulatorem metabolizmu – zawarty w przetworach mlecznych sprzyja redukcji masy ciała. Każdy, kto boryka się z niedoborem wapnia może spodziewać się wielu dolegliwości – można mu jednak szybko i smacznie zaradzić!

Osoby spożywające produkty bogate w wapń mają niższą zawartość tłuszczu w organizmie – jeśli zdecydują się chudnąć, nie muszą silić się na radykalne zmiany w swojej diecie. Jeśli zatem chcesz zgubić brzuch – dieta bogata w przetwory mleczne z pewnością jest dobrym pomysłem. Nie warto jednak przesadzać – średnie zapotrzebowanie dla osoby dorosłej wynosi 1000-1200 mg na dzień. Zmienia się ono zależnie od tempa wzrostu, stanu fizjologicznego i rośnie wraz z wiekiem. Jego nadmiar może zaburzać oddychanie i pracę serca, a długotrwałe przyjmowanie może doprowadzić do powstania kamieni nerkowych. Pamiętaj zatem o umiarze!

Jakie lody wybierać?

Lody bogate w wapń i naturalny cukier z pewnością zastąpią codzienny jogurt. Nie wahaj się zatem i zabierz rodzinę na znajomą przekąskę. Najlepsze będą sprawdzone punkty, oferujące wysokiej jakości lody. Są one w dużej mierze zasługą sprzętu – jedne z najlepszych oferuje Liron Polska (https://liron-polska.pl/k/maszyny-do-lodow-wloskich/). Ich jakość to zasługa nieprzejednanego sprzętu, o czym i Ty możesz się przekonać!

Trwałe, wytrzymałe, a przede wszystkim wielofunkcyjne urządzenia z pewnością nie zawiodą nawet w największym upale. Dlatego, jeśli jeszcze wahasz się, czy warto jeść lody – odpowiedź jest twierdząca. Pamiętaj, by celować w lokalne lodziarnie z najlepszym sprzętem. Możesz nawet wynająć maszynę na kilka miesięcy i otworzyć w tym czasie własne stoisko!

 

 

 

Bezpłatne mammografia w Obornikach

Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.

Zmniejsz ryzyko cukrzycy - przewodnik po diecie niskoglikemicznej

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...

Jakie środki przeciwbólowe są dozwolone w ciąży, a jakich należy unikać?

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.

Kleszcze groźne już nie tylko w lesie, lecz także na osiedlowym trawniku 

Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...

Czym są elektrolity i kiedy warto je przyjmować?

Elektrolity odpowiadają za elektrochemiczną równowagę w organizmie. Utrzymanie ich prawidłowego poziomu jest kluczowe dla zachowania zdrowia i funkcjonowania wielu procesów życiowych. Niestety, różne okoliczności wpływają na niedobry tych cennych składników. Kiedy należy uzupełnić elektrolity? Cz...

Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny

4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów.