Skip to main content

Jak dbać o higienę twarzy?

| nadesłane do eobornik | Zdrowie

 

Twarz jest wizytówką każdego człowieka. To ona pierwsza rzuca się w oczy, gdy poznajemy kogoś obcego. Dlatego też zależy nam na jej wyglądzie. Kluczem do pięknie wyglądającej skóry twarzy jest jej higiena i pielęgnacja, którą powinniśmy dopasować do indywidualnych potrzeb naszej cery.

 

Jaki żel do mycia twarzy wybrać?

Odpowiednie oczyszczenie skóry powinno być dla nas priorytetem. Podstawą jest tutaj dobrze dobrany żel do mycia twarzy. Skóra na naszej twarzy jest bardzo delikatna, dlatego też powinniśmy szczególnie o nią zadbać. Wybierajmy więc takie produkty, które nie będą drażniąco działać na naszą cerę. Żel do mycia twarzy powinien delikatnie ją oczyszczać – używamy go bowiem codziennie. Silniej działające kosmetyki, takie jak na przykład peelingi, powinniśmy stosować zdecydowanie rzadziej – zaleca się używanie peelingu nie częściej niż raz na tydzień. Jeśli nasza cera jest sucha i wrażliwa, powinniśmy wybierać takie żele do mycia, które zawierają przede wszystkim naturalne składniki. Skóra sucha wymaga nawilżenia. Nie oznacza to jednak, że skóry tłustej nawilżać nie powinniśmy. Wręcz przeciwnie – nadmierne wysuszanie przetłuszczającej się cery spowoduje, że nasza skóra wytworzy jeszcze więcej sebum niż normalnie. Osiągniemy więc zupełnie odwrotny od oczekiwanego skutek. Pamiętajmy, aby żel do mycia twarzy stosować przez przynajmniej parę tygodni – dopiero wtedy możemy wyrobić sobie realną opinię o każdym kosmetyku. Sytuacja przedstawia się oczywiście inaczej, jeśli jakiś produkt uczula nas czy zapycha – wówczas powinniśmy jak najszybciej z niego zrezygnować.

Jak zmywać makijaż?

Kobiety popełniają często wiele błędów jeśli chodzi o zmywanie makijażu. Tymczasem jest to kluczowy etap oczyszczania twarzy. Niedopuszczalne jest niezmywanie makijażu na noc – nasza cera z pewnością nie będzie nam za to wdzięczna. Obecnie jest wiele produktów, które doskonale nadają się do oczyszczania twarzy z makijażu. Możemy zdecydować się na różnego rodzaju płyny micelarne czy mleczka do demakijażu. Warto jednak zwrócić uwagę na ich skład – powinny działać na naszą skórę delikatnie i nie zawierać alkoholu. Do demakijażu oczu warto używać produktów, które są do tego dedykowane. Coraz bardziej popularne staje się zmywanie makijażu olejami – doskonale rozpuszczają one resztki kosmetyków, znajdujące się na naszej twarzy. Na początek wypróbujmy na przykład łatwo dostępny olej kokosowy. Później możemy sięgnąć także po inne oleje, aby sprawdzić na który z nich nasza skóra zareaguje najlepiej.

 

Bezpłatne mammografia w Obornikach

Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.

Zmniejsz ryzyko cukrzycy - przewodnik po diecie niskoglikemicznej

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...

Jakie środki przeciwbólowe są dozwolone w ciąży, a jakich należy unikać?

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.

Kleszcze groźne już nie tylko w lesie, lecz także na osiedlowym trawniku 

Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...

Czym są elektrolity i kiedy warto je przyjmować?

Elektrolity odpowiadają za elektrochemiczną równowagę w organizmie. Utrzymanie ich prawidłowego poziomu jest kluczowe dla zachowania zdrowia i funkcjonowania wielu procesów życiowych. Niestety, różne okoliczności wpływają na niedobry tych cennych składników. Kiedy należy uzupełnić elektrolity? Cz...

Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny

4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów.