fbpx

Jak dbać o higienę twarzy?

 

Twarz jest wizytówką każdego człowieka. To ona pierwsza rzuca się w oczy, gdy poznajemy kogoś obcego. Dlatego też zależy nam na jej wyglądzie. Kluczem do pięknie wyglądającej skóry twarzy jest jej higiena i pielęgnacja, którą powinniśmy dopasować do indywidualnych potrzeb naszej cery.

 

Jaki żel do mycia twarzy wybrać?

Odpowiednie oczyszczenie skóry powinno być dla nas priorytetem. Podstawą jest tutaj dobrze dobrany żel do mycia twarzy. Skóra na naszej twarzy jest bardzo delikatna, dlatego też powinniśmy szczególnie o nią zadbać. Wybierajmy więc takie produkty, które nie będą drażniąco działać na naszą cerę. Żel do mycia twarzy powinien delikatnie ją oczyszczać – używamy go bowiem codziennie. Silniej działające kosmetyki, takie jak na przykład peelingi, powinniśmy stosować zdecydowanie rzadziej – zaleca się używanie peelingu nie częściej niż raz na tydzień. Jeśli nasza cera jest sucha i wrażliwa, powinniśmy wybierać takie żele do mycia, które zawierają przede wszystkim naturalne składniki. Skóra sucha wymaga nawilżenia. Nie oznacza to jednak, że skóry tłustej nawilżać nie powinniśmy. Wręcz przeciwnie – nadmierne wysuszanie przetłuszczającej się cery spowoduje, że nasza skóra wytworzy jeszcze więcej sebum niż normalnie. Osiągniemy więc zupełnie odwrotny od oczekiwanego skutek. Pamiętajmy, aby żel do mycia twarzy stosować przez przynajmniej parę tygodni – dopiero wtedy możemy wyrobić sobie realną opinię o każdym kosmetyku. Sytuacja przedstawia się oczywiście inaczej, jeśli jakiś produkt uczula nas czy zapycha – wówczas powinniśmy jak najszybciej z niego zrezygnować.

Jak zmywać makijaż?

Kobiety popełniają często wiele błędów jeśli chodzi o zmywanie makijażu. Tymczasem jest to kluczowy etap oczyszczania twarzy. Niedopuszczalne jest niezmywanie makijażu na noc – nasza cera z pewnością nie będzie nam za to wdzięczna. Obecnie jest wiele produktów, które doskonale nadają się do oczyszczania twarzy z makijażu. Możemy zdecydować się na różnego rodzaju płyny micelarne czy mleczka do demakijażu. Warto jednak zwrócić uwagę na ich skład – powinny działać na naszą skórę delikatnie i nie zawierać alkoholu. Do demakijażu oczu warto używać produktów, które są do tego dedykowane. Coraz bardziej popularne staje się zmywanie makijażu olejami – doskonale rozpuszczają one resztki kosmetyków, znajdujące się na naszej twarzy. Na początek wypróbujmy na przykład łatwo dostępny olej kokosowy. Później możemy sięgnąć także po inne oleje, aby sprawdzić na który z nich nasza skóra zareaguje najlepiej.

 

Catering dietetyczny to szansa na wymarzoną sylwe…

30-11-2020 | Wyświetleń:25

W dzisiejszych czasach coraz modniejsze staje się dbanie o własne ciało. Każdego roku w Polsce powstają nowe klub...

Najświeższe dane Ministerstwa Zdrowia o zakażen…

30-11-2020 | Wyświetleń:390

Wg danych Ministerstwa Zdrowia w ostatniej dobie zanotowano w Polsce 5733 nowe zakażenia Covid-19. ...

1574 zakażeń w Wielkopolsce.

29-11-2020 | Wyświetleń:333

W Polsce zaewidencjonowano 29.11.2020,  11 483 nowych zakażeń koronawirisem. Niestety najwięcej zakażeń...

Szczepionki na koronawirusa trafią do Polski na p…

29-11-2020 | Wyświetleń:212

Walka z pandemią koronawirusa wkracza w decydującą fazę. Pierwsze szczepionki pomyślnie przeszły fazy te...

Koronawirus w powiecie: 1 osoba zmarła, 55 nowych…

26-11-2020 | Wyświetleń:628

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 16687 przypadkach zakażeń koronawirusem. 

Soczewki Alcon – topowe marki soczewek kontaktow…

25-11-2020 | Wyświetleń:74

Ruszyły atrakcyjne promocje na soczewki Alcon. To topowa marka szkieł kontaktowych oferująca wysokiej jakości produk...

Pozostałe - zdrowie ...