Jak szybko dojść do siebie po imprezie?

Prawie każdemu z nas choć raz w życiu zdarzyło się przesadzić na imprezie z ilością spożytego alkoholu. Następny dzień z pewnością nie należał wtedy do najlepszych. Czy są sposoby na uniknięcie zatrucia alkoholowego, a jeśli już nastąpi – jak sobie z nim radzić?

 Jak zapobiec zatruciu alkoholowemu?

Niestety lek na kaca nie został do tej pory wynaleziony. Stuprocentową pewność uniknięcia kaca daje tylko i wyłącznie unikanie alkoholu. Jeśli jednak chcemy na imprezie się napić, warto robić to z głową, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia zatrucia alkoholowego. Żelazną zasadą jest to, aby dobrze się wyspać i być wypoczętym w dzień, w którym mamy zamiar więcej wypić. Gdy jesteśmy zmęczeni, alkohol zadziała na nas mocniej i silniejsze będą również skutki jego spożycia następnego dnia. Pamiętajmy także, aby przed imprezą zjeść treściwy posiłek – najlepiej, gdyby była to potrawa dość tłusta. Picie alkoholu na pusty żołądek lub jedzenie w trakcie picia nie jest dobrym pomysłem. Warto także przed imprezą zdecydować się, co będziemy pić danego wieczoru. Mieszanie trunków może skończyć się dla nas bardzo źle. Pamiętajmy także o tym, aby pomiędzy kolejnymi porcjami alkoholu robić sobie przerwy. Wskazane jest także w trakcie picia trunków spożywanie niegazowanej wody mineralnej. Znaczną jej porcję powinniśmy wypić także bezpośrednio przed położeniem się spać. Wtedy również można zażyć preparat zawierający witaminę C. W aptekach dostępnych jest też obecnie wiele środków, które należy zażyć przed planowanym spożyciem alkoholu. Mają one złagodzić objawy ewentualnego zatrucia alkoholowego.

Co na kaca?

Objawy kaca pojawiają się najczęściej tuż po przebudzeniu, rankiem po udanej imprezie. Dokucza nam ból głowy, mdłości, a niekiedy nawet wymioty, drżenie rąk, uczucie ogólnego rozbicia i zmęczenia. Jest kilka sposobów, które pomogą nam złagodzić te symptomy. Przede wszystkim powinniśmy wstać z łóżka – leżenie w nim cały dzień bez ruchu nie spowoduje, że poczujemy się lepiej. Wskazany w takich przypadkach jest chłodny prysznic, a nawet spacer, który pozwoli dostarczyć naszemu mózgowi odpowiednią dawkę tlenu. Tuż po przebudzeniu warto wypić wodę z sokiem z cytryny czy szklankę soku pomidorowego. Dobrym pomysłem będzie także zjedzenie niedługo potem porządnego posiłku, na przykład porcję żurku. W cięższych przypadkach możemy sięgnąć po lek przeciwbólowy, jednak nie przesadzajmy z ilością łykanych przez nas medykamentów. Bardzo możliwe, że nasz żołądek nie zareaguje na nie przychylnie, szczególnie jeśli poprzedniego dnia został zmęczony dużą ilością alkoholu.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież

Oddaj krew w Obornikach

05-02-2020 | Wyświetleń:581

W piątek 7 lutego odbędzie się w Obornikach akcja honorowego krwiodawstwa.

Kremy pod oczy

30-01-2020 | Wyświetleń:168

Skóra pod oczami to jedno z bardziej wrażliwych miejsc, dlatego warto szczególnie o nie zadbać i zastoso...

Trwa akcja honorowego krwiodawstwa w Bogdanowie

25-01-2020 | Wyświetleń:354

W świetlicy wiejskiej w Bogdanowie trwa akcja honorowego krwiodawstwa.

Detoks alkoholowy - co zrobić ze skutkami alkohol…

22-01-2020 | Wyświetleń:246

Zachorowanie na alkoholizm jest z pewnością dużo prostsze aniżeli wyleczenie tego zaburzenia. Obecnie żadna ze stos...

Jak zadbać o swoje zatoki?

10-01-2020 | Wyświetleń:137

Zatoki pełnią bardzo ważne funkcje w naszym organizmie. Często jednak zdarza się, że nie funkcjonują tak, jak pow...

Jak pomóc sobie podczas odchudzania?

09-01-2020 | Wyświetleń:129

Wielu z nas chciałoby zrzucić zbędne kilogramy. Schudnięcie poprawia bowiem nie tylko nasz wygląd, ale także og&oa...

Pozostałe - zdrowie ...