fbpx

Jak szybko dojść do siebie po imprezie?

Prawie każdemu z nas choć raz w życiu zdarzyło się przesadzić na imprezie z ilością spożytego alkoholu. Następny dzień z pewnością nie należał wtedy do najlepszych. Czy są sposoby na uniknięcie zatrucia alkoholowego, a jeśli już nastąpi – jak sobie z nim radzić?

 Jak zapobiec zatruciu alkoholowemu?

Niestety lek na kaca nie został do tej pory wynaleziony. Stuprocentową pewność uniknięcia kaca daje tylko i wyłącznie unikanie alkoholu. Jeśli jednak chcemy na imprezie się napić, warto robić to z głową, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia zatrucia alkoholowego. Żelazną zasadą jest to, aby dobrze się wyspać i być wypoczętym w dzień, w którym mamy zamiar więcej wypić. Gdy jesteśmy zmęczeni, alkohol zadziała na nas mocniej i silniejsze będą również skutki jego spożycia następnego dnia. Pamiętajmy także, aby przed imprezą zjeść treściwy posiłek – najlepiej, gdyby była to potrawa dość tłusta. Picie alkoholu na pusty żołądek lub jedzenie w trakcie picia nie jest dobrym pomysłem. Warto także przed imprezą zdecydować się, co będziemy pić danego wieczoru. Mieszanie trunków może skończyć się dla nas bardzo źle. Pamiętajmy także o tym, aby pomiędzy kolejnymi porcjami alkoholu robić sobie przerwy. Wskazane jest także w trakcie picia trunków spożywanie niegazowanej wody mineralnej. Znaczną jej porcję powinniśmy wypić także bezpośrednio przed położeniem się spać. Wtedy również można zażyć preparat zawierający witaminę C. W aptekach dostępnych jest też obecnie wiele środków, które należy zażyć przed planowanym spożyciem alkoholu. Mają one złagodzić objawy ewentualnego zatrucia alkoholowego.

Co na kaca?

Objawy kaca pojawiają się najczęściej tuż po przebudzeniu, rankiem po udanej imprezie. Dokucza nam ból głowy, mdłości, a niekiedy nawet wymioty, drżenie rąk, uczucie ogólnego rozbicia i zmęczenia. Jest kilka sposobów, które pomogą nam złagodzić te symptomy. Przede wszystkim powinniśmy wstać z łóżka – leżenie w nim cały dzień bez ruchu nie spowoduje, że poczujemy się lepiej. Wskazany w takich przypadkach jest chłodny prysznic, a nawet spacer, który pozwoli dostarczyć naszemu mózgowi odpowiednią dawkę tlenu. Tuż po przebudzeniu warto wypić wodę z sokiem z cytryny czy szklankę soku pomidorowego. Dobrym pomysłem będzie także zjedzenie niedługo potem porządnego posiłku, na przykład porcję żurku. W cięższych przypadkach możemy sięgnąć po lek przeciwbólowy, jednak nie przesadzajmy z ilością łykanych przez nas medykamentów. Bardzo możliwe, że nasz żołądek nie zareaguje na nie przychylnie, szczególnie jeśli poprzedniego dnia został zmęczony dużą ilością alkoholu.

 

Koronawirus w powiecie: 1 osoba zmarła, 55 nowych…

26-11-2020 | Wyświetleń:311

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 16687 przypadkach zakażeń koronawirusem. 

Soczewki Alcon – topowe marki soczewek kontaktow…

25-11-2020 | Wyświetleń:44

Ruszyły atrakcyjne promocje na soczewki Alcon. To topowa marka szkieł kontaktowych oferująca wysokiej jakości produk...

1420 nowych zakażeń w województwie wielkopolski…

25-11-2020 | Wyświetleń:835

Wg danych Ministerstwa Zdrowia w Wielkopolsce odnotowano 1420 nowych przypadków zakażeń Covid-19. ...

Oddział położniczo-ginekologiczny działa bez z…

25-11-2020 | Wyświetleń:302

Cały czas pracuje Oddział Położniczo-Ginekologiczny w obornickim szpitalu.

400.000 zł na karetkę dla Powiatu Obornickiego (…

24-11-2020 | Wyświetleń:136

Czek na 400.000 zł trafił dziś na ręce Dyrektor SP ZOZ Oborniki Małgorzaty Ludzkowskiej.

Kolejne zakażenia w naszym regionie

23-11-2020 | Wyświetleń:687

Ponad 15 tysięcy nowych zakażeń zostało zarejestrowanych w ostatniej dobie.

Pozostałe - zdrowie ...