Czy przyjmowanie jagód acai rzeczywiście się opłaca?

 

Wiele składników odżywczych, czy egzotycznych owoców mają ukryte zastosowanie, których odkrycie zajmuje trochę czasu. Inne zaś, choć na początku wydają się rewelacyjne, to z czasem wychodzą niepożądane skutki uboczne, które ciągną się latami. Jak jest w przypadku jagód acai? Czy rzeczywiście są tak odkrywczo dobre dla organizmu, czy może mają więcej wad niż zalet?

 

Jagody acai – właściwości

Te niezwykłe owoce są smaczne i zdrowe, choć na ojczystym rynku pojawiły się stosunkowo niedawno. Są to owce pochodzenia egzotycznego, dlatego nie uprawia się ich w ogródku przydomowym. By owoce były dojrzałe i nabrały wszystkich specyficznych właściwości, potrzebują ściśle określonych warunków wzrostu i dojrzewania. To wyjątkowo ważne, gdyż w innym razie mogą nie mieć owoców w ogóle lub ich skład może mieć dużo mniej wartości odżywczych.

W przemyśle medycznym są stosowane, głównie przez ogromną ilość utleniaczy, jakie zawierają. Ich stężenie jest wysokie i w pełni przyswajalne przez człowieka. Świetnie sprawdza się to w walce wielu chorób, ale również w ich profilaktyce.

Acai stosuje się w takich sytuacjach, jak:

  • problemy z krążeniem,
  • choroby serca,
  • profilaktyka nowotworowa,
  • odchudzanie,
  • problemy z trawieniem,
  • przedwczesne starzenie się organizmu.

Wszystkie te czynniki są trudną do wyleczenia i problematyczną kwestią zdrowotną. Jagody jednak sprawdzają się zarówno w profilaktyce, jak i wspomaganiu walki z chorobą. Kontrowersyjne tu może wydawać się to, jak wysokokaloryczne jagody acai mogą wspomagać proces odchudzania. Otóż ma to swoje uzasadnienie medyczne. Jak się bowiem okazuje, owoce te wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej i wspomaga działanie układu trawiennego. Wiąże się to z tym, że organizm nie odkłada niechcianych składników w postaci tkanki tłuszczowej, a zresztą lepiej sobie radzi i rozkłada je, czerpiąc ze zdrowego jedzenia energię do działania. Jeśli będziesz jeść garściami te jagody, to nie przyniesie to efektu, jednak jeśli będziesz je regularnie dawkować podczas procesu odchudzania, możesz być mile zaskoczonym.

Jagody acai hit, czy mit?

Podobnie jak z innymi egzotycznymi owocami, również jagody acai mają tak wiele zwolenników, co przeciwników. Są to jednak zdrowe i pełnowartościowe owoce, których nie praktycznie nie można przedawkować. Mogą mieć zbawienny wpływ zarówno na nasz organizm, jak i samopoczucie. Dlatego tak ważne jest, by umieć dokładać je do zbilansowanej diety. Duża ilość przeciwutleniaczy, jaką zawierają te owoce, może zapobiec chorobom nowotworowym w ciele oraz powstrzymać proces przedwczesnego starzenia się organizmu. To wyjątkowo ważne dla każdego, kto troszczy się o zdrowie i dobrą kondycję swojego organizmu.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież

Oddaj krew w Obornikach

05-02-2020 | Wyświetleń:569

W piątek 7 lutego odbędzie się w Obornikach akcja honorowego krwiodawstwa.

Kremy pod oczy

30-01-2020 | Wyświetleń:165

Skóra pod oczami to jedno z bardziej wrażliwych miejsc, dlatego warto szczególnie o nie zadbać i zastoso...

Trwa akcja honorowego krwiodawstwa w Bogdanowie

25-01-2020 | Wyświetleń:353

W świetlicy wiejskiej w Bogdanowie trwa akcja honorowego krwiodawstwa.

Detoks alkoholowy - co zrobić ze skutkami alkohol…

22-01-2020 | Wyświetleń:243

Zachorowanie na alkoholizm jest z pewnością dużo prostsze aniżeli wyleczenie tego zaburzenia. Obecnie żadna ze stos...

Jak zadbać o swoje zatoki?

10-01-2020 | Wyświetleń:135

Zatoki pełnią bardzo ważne funkcje w naszym organizmie. Często jednak zdarza się, że nie funkcjonują tak, jak pow...

Jak pomóc sobie podczas odchudzania?

09-01-2020 | Wyświetleń:128

Wielu z nas chciałoby zrzucić zbędne kilogramy. Schudnięcie poprawia bowiem nie tylko nasz wygląd, ale także og&oa...

Pozostałe - zdrowie ...