Weronika Stachowiak - historia dawcy komórek macierzystych

Mieszkanka gminy Oborniki Weronika Stachowiak została dawcą komórek macierzystych.
 
Dwa najpiękniejsze dni w moim życiu: dzień, w którym urodził się mój syn oraz dzień, w którym podarowałam komórki macierzyste mojemu bliźniakowi genetycznemu. 
Mam na imię Weronika, pochodzę z niewielkiego miasta 30 kilometrów od Poznania. Zarejestrowałam się jako potencjalny dawca w 2015 roku, krótko po moich 18 urodzinach. Do tego samego zachęciłam także mojego obecnego narzeczonego. Oboje zawsze chcieliśmy pomagać innym, jesteśmy również Honorowymi Dawcami Krwi.
 
W czerwcu 2019 roku otrzymałam maila z Fundacji DKMS z prośbą o pilny kontakt, ponieważ jest ktoś, kto potrzebuje mojej pomocy. Był to dla mnie bardzo trudny czas, często bywałam z wtedy półrocznym synkiem w szpitalach. Oddzwoniłam do Fundacji, przeprowadzono ze mną wywiad i zapytano czy nadal chcę pomóc. Odpowiedź była oczywista, choć nie do końca to wszystko do mnie docierało. Po badaniach wstępnych, które określiły dokładnie moją zgodność genetyczną z biorcą czekałam na wyznaczenie terminu następnych badań i pobrania, które miały odbyć się w Warszawie. Miałam obawy, jak poradzę sobie w takiej dalekiej podróży z tak małym dzieckiem, co się stanie jak znów trafie z małym do szpitala, czy ktoś będzie przez to musiał czekać lub straci szansę na zdrowie? Fundacja DKMS bez problemu wszystko zorganizowała, do Warszawy jechałam z synkiem i narzeczonym.
 
Kilka dni przed pobraniem komórek macierzystych musiałam przyjmować zastrzyki z czynnikiem wzrostu. Ból pleców i gorsze samopoczucie po zastrzykach to nic, w porównaniu z tym co musi przejść pacjent podczas np. chemioterapii.
 
Samo pobranie komórek macierzystych trwało około 5 godzin, odbyło się dzień po moich 22 urodzinach. Świadomość, że ratuję komuś życie było najpiękniejszym prezentem jaki mogłam sobie wymarzyć. Moim bliźniakiem genetycznym okazał się mężczyzna ze Stanów Zjednoczonych.
 
Serdecznie dziękuję Fundacji DKMS oraz pracownikom kliniki w Warszawie za wsparcie, organizację całego wyjazdu oraz troskliwą opiekę.
Zachęcam wszystkich niezdecydowanych, również moich znajomych do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku. Może akurat ktoś potrzebuje Waszej pomocy?

Życia i zdrowia nie można kupic, można je komuś podarować.
 
www.dkms.pl
 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież

Detoks alkoholowy - co zrobić ze skutkami alkohol…

22-01-2020 | Wyświetleń:60

Zachorowanie na alkoholizm jest z pewnością dużo prostsze aniżeli wyleczenie tego zaburzenia. Obecnie żadna ze stos...

Jak zadbać o swoje zatoki?

10-01-2020 | Wyświetleń:20

Zatoki pełnią bardzo ważne funkcje w naszym organizmie. Często jednak zdarza się, że nie funkcjonują tak, jak pow...

Jak pomóc sobie podczas odchudzania?

09-01-2020 | Wyświetleń:26

Wielu z nas chciałoby zrzucić zbędne kilogramy. Schudnięcie poprawia bowiem nie tylko nasz wygląd, ale także og&oa...

Jak dbać o wygląd swoich włosów?

09-01-2020 | Wyświetleń:26

Długie, lśniące włosy to marzenie bardzo wielu kobiet. Niewiele z nas jednak jest obdarzone tak hojnie przez naturę...

Jakie mydło do rąk stosować?

08-01-2020 | Wyświetleń:26

Dla niektórych osób dłonie stanowią bardzo ważny aspekt naszego wyglądu. Wielu uważa także, że zadb...

Jak naturalnie zadbać o swoje kości?

08-01-2020 | Wyświetleń:22

Układ kostny jest bardzo ważny dla funkcjonowania całego naszego organizmu. Już od dzieciństwa powinniśmy dbać o ...

Pozostałe - zdrowie ...