Wybielanie zębów - metoda na piękny uśmiech

Biały, nieskazitelny uśmiech jest marzeniem wielu z nas. Zadbane i zdrowe zęby są naszą wizytówką, dlatego powinniśmy w szczególności zadbać o stan uzębienia. Jednym z popularnych zabiegów pielęgnacyjnych jest wybielanie zębów - warto wiedzieć na czym polega i kiedy można je zastosować.

Wybielanie zębów

Sposobem na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu jest wybielane zębów. Może zostać wykonane metodą nakładkową lub za pomocą specjalnej lampy, o czym zawsze decyduje stomatolog.

Dzięki temu można pozbyć się przebarwień, które powstają na zębach w wyniku palenia papierosów, spożywania kawy lub herbaty, a często także z wiekiem. W celu przeprowadzenia skutecznego zabiegu wybielania warto zapoznać się z ofertą gabinetu - http://felknerestetyczna.pl/. Zabieg wybielania metodą nakładkową po wcześniejszym usunięciu kamienia nazębnego można wykonać w domu, wykorzystując w tym celu dopasowane przez stomatologa nakładki. Należy nosić je na zębach 2-4 godzin dziennie, a sama kuracja zwykle trwa od 14 do 28 dni. Bezpośrednio w gabinecie pacjenci mogą skorzystać z wybielania zębów lampą. W tym celu wykorzystuje się specjalną lampę LED, która aktywuje żel wybielający, pokrywający zęby. Zabieg jest w pełni bezpieczny i trwa około 1,5 godziny - w ten sposób można uzyskać równomierne wybielenie, widoczne tuż po zakończeniu naświetlania.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu

Mimo iż wybielanie zębów jest bezpiecznym zabiegiem, powinno się z niego zrezygnować w określonych sytuacjach. Przeciwwskazaniem jest między innymi próchnica, nierówna powierzchnia uzębienia lub jego rysy, które mogą powodować efekt nierównomiernego wybielenia. Z zabiegiem powinny poczekać również kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby poniżej 16 roku życia. Wśród przeciwwskazań do wybielania zębów wymienia się choroby takie jak epilepsja lub cukrzyca. Efekt wybielania nie będzie prawidłowy także u osób, które posiadają protezy całkowite lub protezy szkieletowe, w których obecne są jedynie naturalne zęby boczne.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież

Oddaj krew w Obornikach

05-02-2020 | Wyświetleń:582

W piątek 7 lutego odbędzie się w Obornikach akcja honorowego krwiodawstwa.

Kremy pod oczy

30-01-2020 | Wyświetleń:168

Skóra pod oczami to jedno z bardziej wrażliwych miejsc, dlatego warto szczególnie o nie zadbać i zastoso...

Trwa akcja honorowego krwiodawstwa w Bogdanowie

25-01-2020 | Wyświetleń:354

W świetlicy wiejskiej w Bogdanowie trwa akcja honorowego krwiodawstwa.

Detoks alkoholowy - co zrobić ze skutkami alkohol…

22-01-2020 | Wyświetleń:246

Zachorowanie na alkoholizm jest z pewnością dużo prostsze aniżeli wyleczenie tego zaburzenia. Obecnie żadna ze stos...

Jak zadbać o swoje zatoki?

10-01-2020 | Wyświetleń:138

Zatoki pełnią bardzo ważne funkcje w naszym organizmie. Często jednak zdarza się, że nie funkcjonują tak, jak pow...

Jak pomóc sobie podczas odchudzania?

09-01-2020 | Wyświetleń:129

Wielu z nas chciałoby zrzucić zbędne kilogramy. Schudnięcie poprawia bowiem nie tylko nasz wygląd, ale także og&oa...

Pozostałe - zdrowie ...