Skip to main content

Wybielanie zębów - metoda na piękny uśmiech

| MP | Zdrowie

Biały, nieskazitelny uśmiech jest marzeniem wielu z nas. Zadbane i zdrowe zęby są naszą wizytówką, dlatego powinniśmy w szczególności zadbać o stan uzębienia. Jednym z popularnych zabiegów pielęgnacyjnych jest wybielanie zębów - warto wiedzieć na czym polega i kiedy można je zastosować.

Wybielanie zębów

Sposobem na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu jest wybielane zębów. Może zostać wykonane metodą nakładkową lub za pomocą specjalnej lampy, o czym zawsze decyduje stomatolog.

Dzięki temu można pozbyć się przebarwień, które powstają na zębach w wyniku palenia papierosów, spożywania kawy lub herbaty, a często także z wiekiem. W celu przeprowadzenia skutecznego zabiegu wybielania warto zapoznać się z ofertą gabinetu - http://felknerestetyczna.pl/. Zabieg wybielania metodą nakładkową po wcześniejszym usunięciu kamienia nazębnego można wykonać w domu, wykorzystując w tym celu dopasowane przez stomatologa nakładki. Należy nosić je na zębach 2-4 godzin dziennie, a sama kuracja zwykle trwa od 14 do 28 dni. Bezpośrednio w gabinecie pacjenci mogą skorzystać z wybielania zębów lampą. W tym celu wykorzystuje się specjalną lampę LED, która aktywuje żel wybielający, pokrywający zęby. Zabieg jest w pełni bezpieczny i trwa około 1,5 godziny - w ten sposób można uzyskać równomierne wybielenie, widoczne tuż po zakończeniu naświetlania.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu

Mimo iż wybielanie zębów jest bezpiecznym zabiegiem, powinno się z niego zrezygnować w określonych sytuacjach. Przeciwwskazaniem jest między innymi próchnica, nierówna powierzchnia uzębienia lub jego rysy, które mogą powodować efekt nierównomiernego wybielenia. Z zabiegiem powinny poczekać również kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby poniżej 16 roku życia. Wśród przeciwwskazań do wybielania zębów wymienia się choroby takie jak epilepsja lub cukrzyca. Efekt wybielania nie będzie prawidłowy także u osób, które posiadają protezy całkowite lub protezy szkieletowe, w których obecne są jedynie naturalne zęby boczne.

Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny

4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów.

Autyzm u dzieci – jak się objawia?

Autyzm u dzieci jest kompleksowym zaburzeniem rozwojowym, które ma różnorodne objawy i nasilenie. Pierwsze symptomy często zauważane są we wczesnym dzieciństwie. Dzieci z autyzmem mogą wykazywać trudności w komunikacji werbalnej i niewerbalnej, ograniczone zainteresowania oraz problemy w nawiązyw...

Uzależnienie od ekranów i gier dotyczy nawet małych dzieci

Ponad połowa maluchów do sześciu lat korzysta z urządzeń mobilnych – wynika z badania „Brzdąc w sieci”. Niemal dwie trzecie rodziców daje swoim pociechom urządzenia cyfrowe jako nagrodę lub gdy płaczą i marudzą, nieświadomie ucząc dzieci regulowania emocji za pomocą technologii. Zdaniem ekspertów...

Catering dr Dąbrowskiej- posiłki, które pozwolą przywrócić doskonały stan zdrowia

Post Dąbrowskiej, to menu, które docenia niezwykle szerokie grono odbiorców. Już dziś oferta może poszczyć się bogatym dorobkiem i znaczącymi osiągnięciami.

Diagnostyka wzroku przy pomocy tablic Ishihary

Tablice Ishihary pozwalają sprawdzić, czy pacjent cierpi na zaburzenia związane z rozpoznawaniem barw. Są podstawowym narzędziem diagnostyki okulistycznej zarówno dzieci, jak i osób dorosłych.

Polska jest państwem o największej dynamice wzrostu śmiertelności z powodu raka gruczołu krokowego w całej UE

Rak prostaty to najczęściej diagnozowany nowotwór występujący u mężczyzn i druga przyczyna zgonów w populacji męskiej. Zarówno liczba zachorowań jak i zgonów niepokojąco rośnie.