Skip to main content

Wybielanie zębów - metoda na piękny uśmiech

| MP | Zdrowie

Biały, nieskazitelny uśmiech jest marzeniem wielu z nas. Zadbane i zdrowe zęby są naszą wizytówką, dlatego powinniśmy w szczególności zadbać o stan uzębienia. Jednym z popularnych zabiegów pielęgnacyjnych jest wybielanie zębów - warto wiedzieć na czym polega i kiedy można je zastosować.

Wybielanie zębów

Sposobem na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu jest wybielane zębów. Może zostać wykonane metodą nakładkową lub za pomocą specjalnej lampy, o czym zawsze decyduje stomatolog.

Dzięki temu można pozbyć się przebarwień, które powstają na zębach w wyniku palenia papierosów, spożywania kawy lub herbaty, a często także z wiekiem. W celu przeprowadzenia skutecznego zabiegu wybielania warto zapoznać się z ofertą gabinetu - http://felknerestetyczna.pl/. Zabieg wybielania metodą nakładkową po wcześniejszym usunięciu kamienia nazębnego można wykonać w domu, wykorzystując w tym celu dopasowane przez stomatologa nakładki. Należy nosić je na zębach 2-4 godzin dziennie, a sama kuracja zwykle trwa od 14 do 28 dni. Bezpośrednio w gabinecie pacjenci mogą skorzystać z wybielania zębów lampą. W tym celu wykorzystuje się specjalną lampę LED, która aktywuje żel wybielający, pokrywający zęby. Zabieg jest w pełni bezpieczny i trwa około 1,5 godziny - w ten sposób można uzyskać równomierne wybielenie, widoczne tuż po zakończeniu naświetlania.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu

Mimo iż wybielanie zębów jest bezpiecznym zabiegiem, powinno się z niego zrezygnować w określonych sytuacjach. Przeciwwskazaniem jest między innymi próchnica, nierówna powierzchnia uzębienia lub jego rysy, które mogą powodować efekt nierównomiernego wybielenia. Z zabiegiem powinny poczekać również kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby poniżej 16 roku życia. Wśród przeciwwskazań do wybielania zębów wymienia się choroby takie jak epilepsja lub cukrzyca. Efekt wybielania nie będzie prawidłowy także u osób, które posiadają protezy całkowite lub protezy szkieletowe, w których obecne są jedynie naturalne zęby boczne.

Bezpłatne mammografia w Obornikach

Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.

Zmniejsz ryzyko cukrzycy - przewodnik po diecie niskoglikemicznej

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...

Jakie środki przeciwbólowe są dozwolone w ciąży, a jakich należy unikać?

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.

Kleszcze groźne już nie tylko w lesie, lecz także na osiedlowym trawniku 

Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...

Czym są elektrolity i kiedy warto je przyjmować?

Elektrolity odpowiadają za elektrochemiczną równowagę w organizmie. Utrzymanie ich prawidłowego poziomu jest kluczowe dla zachowania zdrowia i funkcjonowania wielu procesów życiowych. Niestety, różne okoliczności wpływają na niedobry tych cennych składników. Kiedy należy uzupełnić elektrolity? Cz...

Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny

4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów.