Jak skutecznie się odchudzić?

Odchudzanie jest hasłem, na temat którego znajdziemy chyba najwięcej stron w Internecie, czy też artykułów w prasie kobiecej. Tematy dotyczące odchudzania rozpoczynają się na diecie, poprzez ćwiczenia, a kończą na suplementach.

Szukając informacji na temat odchudzania natkniemy się na strony, gdzie zamieszczone są cudowne sposoby na zgubienie wagi np. szklanka wody z cytryną na czczo, czy jedzenie pięciu owoców goi dziennie. Aby skutecznie zabrać się za gubienie zbędnych kilogramów, należy wiedzieć które elementy są najbardziej istotne, a które są tylko dopełnieniem.

Po pierwsze dieta

Dieta to ok. 70% sukcesu w całym procesie odchudzania. Pomijając wskazania zdrowotne, każda dieta jest skuteczna o ile doprowadzimy ją do końca. Równie ważny jak zmniejszenie ilości spożywanych pokarmów jest proces wyprowadzania z diety, czyli ustalenie takiego jadłospisu, który będziemy mogli stosować do końca życia beż uszczerbku na zdrowiu. Proces wychodzenia z diety jest równie ważny dla uniknięcia efektu jojo.

Po drugie aktywność fizyczna

Trening jest odpowiedzialny za około 30% sukcesu całego procesu odchudzania. Ćwiczenia są potrzebne, aby przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej, zintensyfikować metabolizm i nadać ciału oraz mięśniom pożądany kształt. Ćwiczenia są potrzebne do utrzymania ciała w dobrej kondycji i zdrowiu, jednak i bez nich da się stracić na wadze. Bez ćwiczeń efekt odchudzania nie będzie jednak aż tak cieszył oczu.

Suplement na odchudzanie                   

Każdy suplement na odchudzanie przyspiesza cały proces jednak nie zastąpi ujemnego bilansu kalorycznego i ćwiczeń. Jest on jedynie uzupełnieniem odchudzania, wspomagają organizm poprzez przyspieszenie spalania tłuszczu czy uzupełnienia niektórych witamin i mikroelementów. Suplement na odchudzanie może mieć również składniki, których brakuje w diecie np. białko, które jest składnikiem budulcowym naszego ciała i pomaga w regeneracji oraz wzroście tkanki mięśniowej.

Ostatnim elementem są zalecenia typu szklanka wody na czczo z cytryną, kawa kuloodporna, woda z ogórkiem itp. Są to pewnego rodzaju wisienki na torcie i o ile mają działanie prozdrowotne to ich wpływ na proces odchudzania jest znikomy. Najważniejsza jest dieta i aktywność fizyczna, o ile cieszymy się zdrowiem i nie borykamy np. z insulino opornością.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież

Oddaj krew w Obornikach

05-02-2020 | Wyświetleń:571

W piątek 7 lutego odbędzie się w Obornikach akcja honorowego krwiodawstwa.

Kremy pod oczy

30-01-2020 | Wyświetleń:165

Skóra pod oczami to jedno z bardziej wrażliwych miejsc, dlatego warto szczególnie o nie zadbać i zastoso...

Trwa akcja honorowego krwiodawstwa w Bogdanowie

25-01-2020 | Wyświetleń:353

W świetlicy wiejskiej w Bogdanowie trwa akcja honorowego krwiodawstwa.

Detoks alkoholowy - co zrobić ze skutkami alkohol…

22-01-2020 | Wyświetleń:243

Zachorowanie na alkoholizm jest z pewnością dużo prostsze aniżeli wyleczenie tego zaburzenia. Obecnie żadna ze stos...

Jak zadbać o swoje zatoki?

10-01-2020 | Wyświetleń:136

Zatoki pełnią bardzo ważne funkcje w naszym organizmie. Często jednak zdarza się, że nie funkcjonują tak, jak pow...

Jak pomóc sobie podczas odchudzania?

09-01-2020 | Wyświetleń:128

Wielu z nas chciałoby zrzucić zbędne kilogramy. Schudnięcie poprawia bowiem nie tylko nasz wygląd, ale także og&oa...

Pozostałe - zdrowie ...