Bezpieczne metody wybielania zębów

 

Procedura wybielania zębów jest czysto estetyczna. Nie ma medycznych wskazań do jej wdrożenia, ale ludzie chcą mieć piękny uśmiech. Wybielające pasty do zębów nie przynoszą oczekiwanego efektu, dlatego wiele osób szuka wsparcia w odzyskiwaniu pięknego białego odcienia zębów u stomatologa. Nie oznacza to, że zawsze cały proces wybielania przebiega w gabinecie stomatologicznym, istnieje procedura do wykonania w domu.

 

Domowe nakładkowe wybielanie zębów  

Domowe wybielanie zębów w ostatnich latach jest bardzo popularne. Ale czy to naprawdę skuteczne? Odpowiedź brzmi tak, jeśli stomatolog zastosuje akrylowe nakładki dostosowane do uzębienia danej osoby wypełniając je żelem wybielającym. Zdejmowana nakładka jest to przezroczysta warstwa na zębach wykonana z poliuretanu lub silikonu o różnym stopniu sztywności i grubości. Poszczególne nakładki całkowicie odtwarzają wszystkie cechy systemu szczękowego. Są wykonane z ekologicznego materiału i nie powodują alergii, mają gładką powierzchnię.

Korzyści z wybielania domu

  • Możliwość wybielania w dogodnym czasie bez kolejnej wizyty u stomatologa
  • Niższe koszty w porównaniu z wybielaniem laserowym wykonywanym w gabinecie stomatologicznym
  • Nakładki wybielające są wykonane z wytrzymałych materiałów i mogą być używane przez długi czas.
  • Możliwość przerwania procedury, jeśli w dowolnym momencie pacjent odczuje najmniejszy dyskomfort

Nakładki do wybielania zębów wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Są one przygotowane na podstawie wycisku szczęki i żuchwy. Dzięki nakładkowemu wybielaniu zębów, przygotowany produkt ściśle przylega do zębów, nie wywierając nacisku na brzeg dziąsła. Czas noszenia nakładki jest ustalany indywidualnie, stomatolog wraz z pacjentem wyznaczają go, koncentrując się na stanie jamy ustnej. Nakładka może być używana podczas czuwania i podczas snu, a pierwszy zauważalny wynik obserwuje się po trzech zabiegach. Aby uzyskać śnieżnobiały uśmiech, pacjent potrzebuje dwóch tygodni. Dla podtrzymania uzyskanego rezultatu można wykonać dodatkowe zabiegi: trzy lub cztery sesje wybielania w semestrze. Efekt białych zębów utrzymuje się do dwóch lat.

Wybielanie zębów z użyciem lampy LED w gabinecie stomatologicznym

Ta metoda wybielania jest obecnie najbardziej popularna, chociaż czasami mylona jest z wybielaniem laserowym, ale bardziej poprawne jest wybielanie metodą fotowybielania. Podczas zabiegu, który trwa 1,5 godziny na zęby nakładany jest żel, którego właściwości są aktywowane światłem specjalnej lampy LED, której promienie mają określoną długość. Następuje reakcja chemiczna, w wyniku, której uwalniany jest aktywny tlen wybielający szkliwo. Z obydwu metod wybielania zębów można skorzystać w gabinecie stomatologii estetycznej - http://felknerestetyczna.pl/stomatologia/wybielanie-zebow/

Korzyści z metody wybielania zębów lampą LED

  • Bardzo wysoka wydajność - kolor zębów rozjaśnia 8-12 tonów
  • Wynik można zaobserwować natychmiast po zakończeniu procedury
  • Jeśli pacjent przestrzega zasad higieny, osiągnięta biel zębów będzie utrzymywana przez długi czas do 5 lat.

Istnieje wiele związków chemicznych, które są częścią żelu wybielającego zęby. Wszystkie w taki czy inny sposób emitują wolne atomy tlenu zaangażowane w aktywne wybielanie zębów. Zimne światło lampy LED nie prowadzi do obumarcia zębów i powstawania nadwrażliwości tkanek miękkich.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież

Nie dostał kary za brak maseczki

03-07-2020 | Wyświetleń:1275

Kościański sąd uniewinnił mężczyznę, który nie miał zakrytych ust i nosa.

62 osoby poddane kwarantannie

02-07-2020 | Wyświetleń:701

W powiecie obornickim nie ma nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim 01…

01-07-2020 | Wyświetleń:1093

62 osoby są poddane kwarantannie w powiecie obornickim.

Obornicka Policja w sprawie maseczek

27-06-2020 | Wyświetleń:1451

Kilka dni temu opublikowaliśmy na naszych łamach tekst dotyczący obowiązku zasłaniania ust i nosa. Wywołał on spo...

56 osób w kwarantannie

26-06-2020 | Wyświetleń:1538

Wg piątkowych danych sanepidu w powiecie obornickim 56 osób poddanych jest kwarantannie.

Kto nie ma maseczki ten nie jest obsługiwany

23-06-2020 | Wyświetleń:598

Minister Zdrowia w wywiadzie dla wp.pl potwierdził ogólnie zauważalne poluzowanie zasad noszenia maseczek w s...

Pozostałe - zdrowie ...