fbpx

Marzysz o brązowych włosach?

braz ciemne 1

Sprawdź, który odcień pasuje do Ciebie i jakie są zalety koloryzacji na brąz! Brąz to idealny odcień na każdą porę roku. Sprawdza się zarówno podczas letnich upałów, promiennych wiosen, jak i mroźnych zim. Różnorodność tego koloru daje gwarancję, że zawsze znajdziesz  odpowiednią dla siebie barwę. Dowiedz się, w którym brązie będzie Ci do twarzy i poznaj zalety farbowania włosów na brąz!

Jak dobrać kolor włosów?

Pamiętaj, aby nigdy nie decydować się na brąz przypadkowo i z pośpiechem, ale zawsze oceń rodzaj koloru i upewnij się, że pasuje do Ciebie. Upodobania co do konkretnej barwy odłóż nieco na bok, a skup się na swoim typie urody, czyli karnacji, kolorycie cery w danym momencie oraz oprawie oczu. Wszystkie te cechy mają znaczenie i nie należy ich lekceważyć, ponieważ uwzględnione w kumulacji są w stanie zagwarantować prawidłowy wybór koloru brąz!

Drugą istotną kwestią jest rodzaj farby, jaką zdecydujesz się wybrać. Jeżeli planujesz samodzielnie dokonać koloryzacji wybierz produkt do tego przystosowany, np. farbę do brąz włosów Garnier. Farba ta zawiera dokładną instrukcję, jak dokonać koloryzacji w domowym zaciszu, dzięki czemu cały proces zmiany koloru na pewno się powiedzie. Dodatkowo produkt jest bogaty w cenne składniki odżywcze, w tym olejki, które są odpowiedzialne za włosy od strony pielęgnacyjnej.

Kolory włosów brąz - idealny odcień dla Ciebie!

Jak już wiesz, podczas wyboru koloru brąz na włosach należy skupić się na typie urody, który naprawdę jest kluczowy w kwestii koloryzacji. Dopiero drugorzędne znaczenie ma rodzaj farby, ponieważ nawet najlepszy produkt nie jest w stanie zagwarantować Ci atrakcyjnego wyglądu z brąz włosami, gdy źle ten odcień dobierzesz. Jednak najlepiej kompleksowo skupić się na koloryzacji, uwzględniając jednocześnie te dwa aspekty. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek odnośnie wyboru właściwego odcienia.

  • Jeżeli masz chłodny typ urody, ostre rysy i ciemną karnację, doskonale będziesz wyglądała w zimnych odcieniach kasztanowego i czekoladowego brązu.
  • Im delikatniejszy typ urody, czyli subtelna cera i jasna karnacja, tym jaśniejsze brązy wybieraj. Doskonale sprawdzą się karmelowe brązy wpadające w ciemny blond.
  • Podczas letnich upałów postaw na orzechowy brąz lub jasny szatynowy, które w słońcu oddają idealnie blask, prezentujący się niezwykle naturalnie.
  • Zima, to czas na przyciemnienie koloru. Wówczas dobrym wyborem będzie ciemny czekoladowy brąz, a także mahoń.
  • Jeżeli Twoje oczy utrzymane są w ciemnej oprawie - czerń, brąz, odcień piwny lub zielony - wybieraj brązy o intensywny odcieniu, ale nie rezygnuj z refleksów czy też pasemek. Z kolei jasne oczy - niebieskie - idealnie komponują się z ciemnym czekoladowym brązem.

Warto farbować się na brąz!

Brązowe włosy to idealny odcień pod wieloma względami. Ważne jest tylko, aby dobrze dobrać odpowiedni jego kolor i farbę. Wówczas jesteś w stanie odmłodzić swoją cerę, wybierając brązy z refleksami i pasemkami lub dodać jej dojrzałości i stanowczości, koloryzując się na jednolite odcienie brązu. Z drugiej strony stawiając na brąz ciemny lub jasny, doskonale utożsamisz fryzurę z porą roku, w jakiej się znajdujesz. Z drugiej strony farbowanie na brąz, jeżeli wcześniej miałaś jaśniejsze odcień, np. jasny brąz lub blond, jest bezpieczne. Co prawda regularna koloryzacja nawet bezpieczną farbą, z czasem osłabia włosy, jednak przyciemnienie odcienia jest zdecydowanie bardziej pewne, niż rozjaśnianie np. czerni na blond, co szkodzi automatycznym osłabieniem kondycji włosa.