fbpx

Czy warto kupić hennę do włosów Khadi?

Henna Khadi na włosy jest nie jedynie dobrym sposobem na własną koloryzację, lecz także może być wykorzystywana jako zabieg pielęgnacyjny. Henna przyczepia się do włosów, dzięki czemu wydają się one niewątpliwie grubsze oraz mocniejsze.

Elementy czynne zamknięte w hennie chronią włosy, powodują, iż są one lśniące oraz zdrowe. Jakie rezultaty zapewnia zabieg henny na włosy oraz jaką hennę dobrać?

Naturalna henna Khadi

Włosy każdego spośród nas są wciąż narażone na oddziaływanie wiatru lub słońca — poprzez to stają się zniszczone oraz tracą własny naturalny blask. Naturalne farby do włosów Khadi pozwalają natomiast znaleźć intensywność odcienia Twoich włosów. Farba na włosy Khadi wsparta na ekologicznych elementach jest zupełnie pewna dla zdrowia. Dzięki nim odcień włosów stanie się niezwykle wyrazisty, natomiast ziołowa farba, jaką jest naturalna henna do włosów Khadi, także wpłynie korzystnie na budowę włosa, odżywiając go. Bez względu na dobrany odcień, henna do włosów blond czy ciemnych na pewno pozwala Ci odebrać dawny blask.

Henny do włosów z naturalnych elementów – opcja dla farb syntetycznych

Henna to pigment naturalny, mający mnóstwo elementów mineralnych, takich jak potas, magnez lub wapń, natomiast też witaminy oraz enzymy, błonnik, kwas linolowy i oleinowy. Popularnie można określić ją odżywką do włosów, jaka wydobywa spośród nich ich estetykę oraz zwiększa odcień. W propozycji wielu sklepów odnajdziemy też hennę bezbarwną, jaka efektywnie odżywia oraz pogrubia włosy, może nieznacznie nadać włosom jasnych złoto-żółtych refleksów.

Farbowanie włosów henną – wszystko, o czym należy pamiętać

Farbowanie włosów henną np. henna tazarine lub henna jamila przeważnie nie różni się niczym od koloryzacji przy pomocy chemicznej farby. Natomiast rozbieżność polega na tymże, iż malowanie henną jest zdecydowanie łatwiejsze oraz bezpieczniejsze. Do rozrobienia henny nie trzeba syntetycznych akcesoriów, natomiast tylko wody. Rozrobienie farby naturalnej jest zatem mniej wymyślne, natomiast dzięki temu malowanie może być szybsze oraz prostsze. Konsystencja henny po rozrobieniu winna przypominać pastę, jaką należy rozciągnąć na całej rozciągłości włosków.

Czy henna nie osłabi włosów?

Nie, henna wypełnia zniszczenia w strukturze włosa, natomiast przy systematycznym stosowaniu może nieco przesuszać, ze względu na cały ziół skład. Poszczególne dziewczyny, przeważnie posiadaczki włosów wysokoporowatych oraz bardzo suchych nieprawidłowo odpowiadają na zioła oraz choćby po np. olejach z dodatkiem ziół obecnych w składach henny zauważają rozbieżności w stanie włosów.

Nakładanie farby Khadi na włosy

Nie zapomnij ochronić własnych ubrań – plamy mogą być nie jedynie ciężkie do usunięcia, lecz wprost niewykonalne do usunięcia. Używaj rękawic, by zapobiec zabarwieniu rąk oraz paznokci. Plamy na paznokciach są bardzo uparte oraz usunie je jedynie upływ czasu. Zabarwienie może nie schodzić poprzez mnóstwo dni, więc istotne jest wykorzystanie ręcznika oraz rękawic. Ciepłą kompozycję nakłada się od razu po zrobieniu na mokre, świeżo oczyszczone włosy. Nakładaj masę powłoką po powierzchni za pomocą szczotki do malowania czy po prostu palcami. Rozpocznij od czubka głowy oraz poruszaj się ruchem kołowym kolorując kolejno pasma.