fbpx

Jak dbać o ciało na co dzień – poradnik

O pielęgnacji skóry napisano już wiele. Większość z tych słów zostały przedstawione nam przez wielkie koncerny, starające się sprzedać nam swoje produkty. Poniższy tekst pt. Jak dbać o skórę ciała na co dzień – poradnik, przedstawia praktyczne porady dotyczące poprawy kondycji naszej cery, które rozbijają największe mity dotyczące codziennych zabiegów upiększających.

Kosmetyczne zabiegi ujędrniające

Bardzo wiele kłopotów ze skórą, z którymi stykamy się na co dzień, wynika z jej niskiej elastyczności i braku jędrności. Mitem jest, że jedynie osoby z widocznymi zmarszczkami powinny sięgać po zabiegi ujędrniające. Ten rodzaj kuracji powinien być na stałe włączony do Twojej pielęgnacji. Dzięki tego typu zabiegom możesz polepszyć jakość Twojej skóry, zminimalizować widoczność zmarszczek, zlikwidować cellulit, polepszyć stan skóry po porodzie czy zabiegach medycznych, a nawet zredukować obwisłą skórę po szybkim chudnięciu czy bliznach. Efektywne zabiegi ujędrniające znajdziesz na: https://instytutbeautyderm.pl/oferta/kosmetologia-cialo/zabiegi-pielegnacyjne/zabiegi-ujedrniajace/ 

Używaj naturalnych kosmetyków

Praktyka kobiet na całym świecie oraz badania naukowe potwierdzają, że naturalne produkty działają na naszą skórę znacznie lepiej niż ich chemiczne odpowiedniki. Naturalne składniki są odradzane tylko, gdy wystąpi reakcja alergiczna. Okazuje się bowiem, że skóra jest w obecnych czasach narażona na szereg czynników takich jak zanieczyszczenie powietrza i jedzenia. Aby złagodzić wpływ tych substancji, powinniśmy stosować kosmetyki roślinne. Są one delikatniejsze, co ma szczególne znaczenie, jeśli masz skórę ze skłonnością do wyprysków.

Zminimalizuj liczbę kosmetyków

Mniej znaczy więcej, również w aspekcie pielęgnacji naszej skóry. Pomimo tego, że marketingowcy na całym świecie wmawiają nam, że potrzeba nam kosmetyku na każdy fragment skóry i każdą porę dnia, należy ograniczyć ilość substancji, którymi traktujesz skórę. Nie chodzi o to, aby zrezygnować z kosmetyków w ogóle, ale aby nie używać ich w nadmiarze. Możliwości naszego organizmu są bardzo szerokie, jednak setki składników nakładanych na naszą twarz i ciało w większości nie mają możliwości na działanie. Również gruba warstwa makijażu działa negatywnie na nasze pory, które nie są w stanie oddychać i zapychają się, co bezpośrednio prowadzi do wielu zmian skórnych. 

Nie dotykaj skóry                                                     

Na naszych rękach i ubraniach przenosimy setki drobnoustrojów, składników chemicznych i brudu, które w połączeniu ze skórą, mogą być przyczyną powstawania na niej wielu negatywnych zmian. Te mikroorganizmy nie trafiają na nie jednak samodzielnie. To my niepotrzebnie dotykamy i drapiemy naskórek, który uszkodzony pozostawia bakteriom pożywkę.

Nie powinniśmy również samodzielnie oczyszczać skóry z wyprysków. Jedynie w sterylnie czystych warunkach w odpowiedni sposób, kosmetyczka powinna dokonać manualnego oczyszczania twarzy. Podejmowanie takich działań na własną rękę może powodować, że nasze rany po wypryskach nie będą się odpowiednio goić.

Lektura tego artykułu powinna skłonić Cię do potraktowania profesjonalnych zabiegów kosmetycznych jako nieodzownych elementów naszej pielęgnacji. Kobiety na całym świecie za bardzo zaufały chemicznym kosmetykom zamiast odpowiednio dobranym naturalnym zabiegom kosmetycznym.