Skip to main content

Wybieracie się na Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu?

| tekst zewnętrzny | Święta

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to jeden z najpiękniejszych jarmarków w Europie. Na okres magicznego miesiąca centrum miasta zamienia się w widoczek prosto z zimowej pocztówki – wokół dostrzec można rzędy uroczych, drewnianych domków, w górę niesie się dym przenośnych kominków a bogactwo świątecznych smaków i zapachów tylko czeka na odpowiednich koneserów. To wydarzenie, którego nie można pominąć!

Jakich atrakcji możemy się spodziewać na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu?

Każdego roku Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu stanowi zaproszenie do wspólnego celebrowania przedświątecznego okresu. Szczegółowe informacje na temat tego wydarzenia znajdziecie na blogu PlayTaxi. Jedną z form wspólnej zabawy są liczne korowody, parady i pochody, które jednoczą mieszkańców i turystów, dając im możliwość wyrażenia świątecznej radości. W 2017 roku zaplanowane są trzy barwne korowody – startująca 26 listopada o godzinie 17:00 Baśniowa Parada Elfów i Reniferów, zaplanowana na 3 grudnia o 17:00 Świąteczna Parada z Mikołajem, oraz organizowany na zakończenie Jarmarku, odbywający się 17 grudnia o 17:00 Magiczny Korowód Kolędników. Każdemu przemarszowi przez uliczki rynku towarzyszyć będą specjalne efekty świetlne i dźwiękowe. Do wspólnej zabawy zaproszony jest każdy chętny!

Przysmaki z najróżniejszych zakątków świata i świąteczne specjały

Spacerowicze co roku cieszą się smakołykami, jakie obsługa jarmarku rokrocznie przygotowuje na ten niezwykły czas. Mowa tu o najróżniejszych produktach kuchni całego świata, tradycyjnych polskich wyrobach oraz specjałach kojarzących się wyłącznie z okresem Bożego Narodzenia. Na zmarzniętych odwiedzających czekać będzie aromatyczne grzane wino w pięknym, świątecznym kubku oraz ciepłe jedzenie serwowane bezpośrednio z wielkich pieców. Pojawią się także słodkie, korzenne pierniki, francuskie naleśniki, wędliny i sery pochodzące z południa Włoch, hiszpańskie pikantne kiełbasy chorizo, słodkie churros z czekoladą czy węgierski boczek. Amatorzy kuchni świata znajdą także dania tureckie: słodką baklavę oraz wypieki ze szpinakiem i serem feta. Nie zabraknie okazji do spróbowania smakołyków z Węgier, jarmark słynie bowiem z bogatej oferty langoszy, kurtoszy i kołaczy. Fanom nietypowych smaków z pewnością spodoba się możliwość spróbowania pieczonych kasztanów i podpłomyków prosto z Alzacji.

Tradycyjny występ świątecznej orkiestry

Jarmark Bożonarodzeniowy nie może obejść się bez występu świątecznej orkiestry, uświetniającej oficjalne otwarcie targu, bądź jego zakończenie. W tym roku na odwiedzających Wrocław czekają aż trzy wydarzenia muzyczne:

  • odbywające się 17 listopada 2017 roku o godzinie 17:00 oficjalne otwarcie Jarmarku przy udziale orkiestry dętej oraz chóru Mistic, znanego także jako polscy Gregorianie. To chorał gregoriański zajmujący się wykonywaniem najpopularniejszych przebojów słynnych polskich artystów. Mistic ma na swoim koncie własne aranżacje hitów należących do Bajm, O.N.A, DeMono czy Eweliny Flinty.
  • zaplanowany na 2 grudnia 2017 roku między godziną 15:00 a 20:00 świąteczny koncert zespołu Avocado. czyli formacji składającej się wyłącznie z sześciu męskich głosów bez żadnego wsparcia instrumentalnego. Avocado to zespół grający a capella, znany z udziału w finale pierwszej polskiej edycji programu X Factor.
  • przewidziany na 10 grudnia 2017 roku w godzinach 16:30 – 18:30 kolejny występ chóru Mistic na świątecznej scenie. Po wydarzeniu muzycznym przewidziane jest widowisko magiczne w wykonaniu Jędrzeja Bukowskiego.

To tylko namiastka tego, co będzie się działo na wrocławskim rynku w okresie przedświątecznym. Jeśli chcecie już dziś poczuć świąteczną atmosferę, zachęcamy do odwiedzenia Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Dzień Flagi

2 maja obchodzimy Dzień Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

W tym roku catering świąteczny wyjątkowo popularny

Polacy coraz chętniej decydują się na świąteczny catering, bo samodzielne przygotowanie wigilijnych posiłków dla całej rodziny jest niezwykle czasochłonne. Dodatkowo zamówienie gotowych porcji dla konkretnej liczby osób może być także bardziej opłacalne cenowo. ...

Oryginalne dekoracje na Boże Narodzenie

Grudzień jest miesiącem, podczas którego możemy obserwować wyjątkowo przystrojone budynki i pomieszczenia, co podkreśla wyjątkowy charakter tego okresu – czy zaplanowaliście już, jak przystroicie własny dom? Chociaż tradycyjne ozdoby są piękne, chcielibyśmy Was zainspirować do wykorz...

25 lat minęło jak jeden dzień! Jak należycie świętować srebrne gody?

Miłość jest niesamowitym uczuciem, które czyni człowieka o wiele szczęśliwszym i spełnionym. Dlatego tak hucznie świętuje się każdą rocznicę. Jednak na szczególne świętowanie zasługują te zaokrąglone, jak czterdziesta czy właśnie dwudziesta piąta, zwana srebrnymi godami.

Dzisiaj Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzimy od 2004 roku. Święto to ma służyć popularyzacji wiedzy o dziedzictwie i historii naszego narodu.

Wielkanocny konkurs gastronomiczny

Zachęcamy do udziału w konkursie organizowanym dla podmiotów gastronomicznych.

Orszak Trzech Króli w Ryczywole

Stowarzyszenie Alebabbki i Czynni Rodzinni wraz z Parafią p.w.św Mikołaja w Ryczywole zapraszają do udziału w orszaku Trzech Króli w Ryczywole.