fbpx

Szczoteczki soniczne i elektryczne dla dzieci

Regularne mycie zębów pomaga zapobiegać powstawaniu próchnicy, jednak wiele osób robi to w niewłaściwy sposób. Przede wszystkim, często mamy źle dobraną szczoteczkę. Dobrym krokiem będzie wymiana zwykłej, manualnej szczoteczki na taką, bardziej zaawansowaną. Dzięki poniższemu poradnikowi, zakup właściwej szczoteczki może stać się łatwiejszy.

Szczoteczki soniczne oczyszczają powierzchnie zębów poprzez wytwarzanie fal dźwiękowych i drgań, dzięki czemu usuwanie resztek jedzenia nawet z miejsc trudno dostępnych, staje się łatwiejsze. Po włączeniu, zamontowany w głowicy szczoteczki generator wytwarza fale dźwiękowe, które wprawiają włosie w drgania. To właśnie dzięki takiemu działaniu, modele te są uznawane za najbardziej skuteczne w zapobieganiu powstawaniu próchnicy i namnażaniu się bakterii w jamie ustnej.

Jednak zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, powinieneś zwrócić uwagę na twardość włosia. Najtwardsze szczoteczki są odpowiednim wyborem dla miłośników kawy i osób palących. Te, o średniej twardości są uznawane za najbardziej uniwersalne, dzięki czemu mogą z nich korzystać wszyscy ci, którzy mają zdrowe dziąsła. Dla osób borykających się z wrażliwymi, krwawiącymi dziąsłami i skłonnością do odsłaniania się szyjek zębowych, polecane są szczoteczki o miękkim włosiu.

Bardzo ważną kwestią jest również wielkość urządzenia, która związana jest z wiekiem osoby korzystającej ze szczoteczki. Dorośli powinni zapamiętać, że długość główki szczoteczki nie powinna być większa, niż długość 2 – 3 zębów i mieścić się między 20, a 30 mm. Jeśli jednak chodzi o dzieci, powinna się ona mieścić w przedziale 7,5 a 15 mm, by zapewnić im odpowiednią higienę oraz komfort użytkowania. Wszystkie szczoteczki znajdziemy w sklepie https://denthelp.pl

Polecane modele szczoteczek sonicznych i elektrycznych dla dzieci

Philips Sonicare For Kids (z aplikacją na bluetooth)

Model firmy Philips Sonciare jest dedykowany dzieciom w wieku od 3 lat. Szczoteczka ta pomaga maluchom w nauce dbania o odpowiednią higienę jamy ustnej, poprzez zabawę. W zestawie znajdziemy naklejki, dzięki którym dziecko będzie mogło spersonalizować uchwyt swojej szczoteczki.

Dedykowana urządzeniom mobilnym aplikacja umożliwia połączenie ze szczoteczką, za pomocą Bluetooth. Po włączeniu jej, pojawi się wybrany przez malucha stworek, który zachęci go do mycia ząbków i pokaże jakie postępy zrobił. Po każdym szczotkowaniu, dziecko dostanie nagrodę w postaci medalu lub trofeum. Jest to świetny sposób, by zmotywować do nauki dbania o ząbki nawet najbardziej oporne dziecko i wyrobienie w nim dobrych nawyków.

Ponadto, szczoteczka posiada 2 tryby działania. Pierwszy, wolniejszy jest przeznaczony dla dzieci do lat 3, a dla starszych jest drugi, trochę szybszy. Uchwyt jest zaprojektowany tak, by pasował do małej rączki, jest odpowiednio wyważony oraz pokryty antypoślizgową warstwą.

BRUSH-BABY BabySonic

Zasilana bateriami soniczna szczoteczka działa na możliwie najniższych wibracjach (16 000 pulsacji na minutę), co stanowi doskonałą częstotliwość dla najmłodszych dzieci. Przeznaczona jest dla dzieci do 3 roku życia. Generowane delikatne drgania masują dziąsła i ząbki, zachęcając maluszka do dbania o ząbki. W zestawie znajdziemy również kalendarz z naklejkami, dzięki któremu możemy poprzez zabawę wyrabiać dobre nawyki u dziecka.

Niewielka główka szczoteczki z łatwością zmieści się w małej buzi i pozwoli dotrzeć do wszystkich ząbków. Ponadto, posiada ona mięciutkie włoski, które nie tylko wyczyści, ale i ochroni ząbki maluszka, nie powodując podrażnień.

Uchwyt szczoteczki jest dopasowany do malutkiej rączki. Został zabezpieczony przed przypadkowym wyślizgnięciem się w czasie szczotkowania, a w czasie pracy górna część szczoteczki świeci się.

Oral-B Stages Power 900 Auta / Samoloty / Frozen

Jest to szczoteczka dla dzieci od 3 roku życia, która im pomaga dbać o codzienną higienę jamy ustnej i minimalizować zagrożenie próchnicą. Jest w pełni bezpieczna, ma miękkie, delikatne włosie i z powodzeniem może być używana zamiast zwykłej, manualnej szczoteczki.

Główka szczoteczki została zaprojektowana z myślą o dzieciach, jest mniejsza, a dzięki włóknom ExtraSoft, delikatnie i skutecznie myje zęby i przestrzenie międzyzębowe. Z każdym kolejnym myciem ząbków, włosie zacznie blednąć. Gdy jego połowa będzie już jasna, należy wymienić końcówkę na nową.

Antypoślizgowy uchwyt został dostosowany do małej rączki dziecka, które może z łatwością posługiwać się szczoteczką.

Ponadto, szczoteczka wyłącza się automatycznie po upływie 2 minut, dzięki czemu maluchowi łatwiej jest przyzwyczaić się do określonego czasu szczotkowania.

Na pełnym naładowaniu, dziecko może korzystać ze szczoteczki przez 5 dni. W zestawie znajduje się ładowarka indukcyjna.

Philips Sonicare For Kids Aqua

Kolejny model, pochodzący od firmy Philips, który został dostosowany do potrzeb i wymagań dzieci. Zapewnia dokładne mycie zębów, dzięki wytwarzaniu 31 000 drgań / minutę. A dzięki kolorowym dodatkom na uchwycie oraz graniu melodyjki gratulacyjnej pod koniec szczotkowania, zachęca i motywuje dzieci do codziennego dbania o higienę jamy ustnej.

Szczoteczka po 2 minutach automatycznie się wyłącza, dzięki czemu dziecko uczy się, jak długo powinno myć zęby. Posiada również 2 tryby pracy: szybki dla starszych dzieci oraz wolniejszy dla młodszych i do nauki prawidłowej techniki szczotkowania.

Przy dwukrotnym myciu zębów dziennie, po 2 minuty każde, akumulator szczoteczki jest w stanie wytrzymać nawet 14 dni.

SEYSSO Baby Penguin

Została zaprojektowana z myślą o najmłodszych dzieciach – do 3 lat, by mycie ząbków było dla nich przyjemne, ale także skuteczne i bezpieczne. Dzięki 16 000 ruchów na minutę, możemy delikatnie, a zarazem skutecznie wyczyścić mleczne ząbki i dziąsła dziecka.

Główka szczoteczki została specjalnie zaokrąglona, aby mogła dotrzeć do wszystkich miejsc, a miękkie i łagodne włosie nie powoduje podrażnień i delikatnie oczyszcza ząbki.

Dziecko z pewnością polubi szczotkowanie, dzięki kolorowej i podświetlanej rękojeści, która z pewnością przykuje jego uwagę.

Ten model również automatycznie wyłącza się po upływie 2 minut, dzięki czemu łatwiej nam będzie zachować kontrole nad czasem mycia zębów.

Oral-B Stages Power Auta / Samoloty / Princess

Szczoteczki elektryczne na baterie firmy Oral-B, zaprojektowane tak, by przykuwały uwagę zarówno dziewczynek, jak i chłopców, dzięki wizerunkom ulubionych bohaterów z bajek na rękojeści. Posiadają one miękkie, delikatne włosie, które zapewnia w pełni bezpieczne, łagodne, ale i skuteczne szczotkowanie.

Uchwyt z postaciami z bajek jest antypoślizgowy, dzięki czemu maluch nie ma problemu z utrzymaniem szczoteczki w rączce. A dzięki temu, że szczoteczka wyłącza się po upływie 2 minut, dziecko wyrabia nawyk odpowiednio długiego szczotkowania.

Kolorowy design z pewnością zachęci dzieci do codziennego mycia zębów, dzięki czemu ryzyko wystąpienia u nich próchnicy zostanie zminimalizowane.