Pracy operatora wózka widłowego - sprawdź na czym to polega

W Polsce nieustannie brakuje rąk do pracy, zwłaszcza w sektorze pracowników o specjalistycznym wykształceniu czy kwalifikacjach. Wśród kursów, które można zrobić najszybciej i najtaniej jedne z czołowych miejsc zajmuje uprawnienie do wykonywania zawodu operatora wózka widłowego. Popyt na pracowników tego typu jest wciąż na wysokim poziomie, a prognozy wskazują na to, że trend ten utrzyma się jeszcze przez lata. Sprawdź na czym polega praca operatora wózka widłowego – może staniesz się jednym z nich?

Przede wszystkim – uprawnienia na wózek widłowy!

Historie, jakoby wózkiem jezdnym można było się poruszać posiadając prawo jazdy kategorii B można włożyć między bajki. Zgodnie z naszym prawem, stanowisko operatora wózka widłowego może być przydzielone tylko osobie, która ukończyła 18 rok życia, a także może wykazać się dokumentem potwierdzającym ukończenie kursu. Jeśli atrakcyjne zarobki oraz szeroki wybór firm w regionie jest dla kogoś impulsem do przebranżowienia się lub zdobycia dodatkowych kwalifikacji, to ze zdobyciem uprawnień na wózek widłowy nie będzie problemu. W Internecie aż roi się od ofert kursów na wózki jezdne, w tym wózki boczne.

Kurs na wózek widłowy (więcej na www.dunpol.com.pl) możemy zafundować sobie sami, nie jest to skomplikowana procedura, a za całość przyjdzie nam zapłacić kilkaset złotych. Oczywiście są też kursy bezpłatne – firmy poszukujące operatorów wózków widłowych same wysyłają pracowników na tego typu szkolenia. Innym sposobem na zdobycie uprawnień na operatora wózka jezdnego jest uczestnictwo w programach aktywizacji zawodowej, prowadzonych przez powiatowe urzędy pracy.

Jakie obowiązki ma operator wózka widłowego?

Tutaj bez nadmiernego filozofowania – operator ma oczywiście jeździć! Jak się okazuje, to nie jedyne obowiązki na tym stanowisku. Operator wózka jezdnego musi samodzielnie przygotowywać i sprawdzać pojazd. Stan techniczny pojazdu jest kwestią nadrzędną, gdyż może decydować o zdrowiu operatora oraz innych pracowników na hali produkcyjnej. Wszystkie parametry pojazdu muszą być notowane w przeznaczonym do tego dzienniku.

still tresc

Podstawowymi obowiązkami operatora wózka widłowego, oczywiście w zależności od specyfiki prowadzonej działalności, jest przemieszczanie ładunków na odległość lub wysokość, a także łączenie obu tych czynności (z zachowaniem zasad BHP). Niestety obecność wózków widłowych na hali znacząco zwiększa ryzyko wypadku przy pracy. Do najczęstszych należą potrącenia, przygniecenia pracownika ładunkiem, stłuczki pojazdów itp. zwykle wynikające z nieuwagi operatora wózka widłowego i niedostosowania się do zasad bezpieczeństwa panujących w zakładzie.

Gdzie szukać pracy operatora wózka widłowego

Operator wózka widłowego znajdzie zatrudnienie w bardzo wielu sektorach gospodarki. Zapotrzebowanie wykazują firmy spedycyjne i logistyczne, firmy budowlane, zakłady produkcyjne, magazyny i składy materiałowe oraz wiele innych. Najprostszą drogą jest skorzystanie z formy elektronicznej składania CV – kandydat na operatora wózka widłowego może skorzystać z jednej z popularnych platform internetowych oferujących pracę lub zarejestrować się w zakładce „kariera” firmy, której profil go zainteresował. Wszystkim przyszłym i aktualnym operatorom wózka widłowego życzymy powodzenia!

Źrodło:
Kalpol.com.pl - Producent palet Euro
Palety przemysłowe i jednorazowe
Kuźnica Grabowska 116
63-522 Kraszewice

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież