Ile kosztuje kurs spawacza?

Ilość osób z wyższym wykształceniem znacząco wzrosła na przestrzeni ostatnich lat. W związku z tym na rynku pracy brakuje osób, które będą miały tzw. fach w ręku – murarzy, budowlańców, operatorów wózków widłowych czy spawaczy. Czy warto wykonać taki kurs zawodowy?

Czy warto robić kursy zawodowe?

Jeśli na drodze swojej edukacji nie mieliśmy możliwości wyuczyć się zawodu, a widzimy w sobie potencjał i wiemy gdzie moglibyśmy podjąć pracę - warto nabyć takie uprawnienia. Kurs zawodowy to inwestycja, która pozwala zdobyć lepszy etat, większe wynagrodzenie i możliwości awansu. To także duża szansa na zagraniczne kontrakty, gdzie również brakuje specjalistów.

Ile kosztuje kurs spawacza?

Dobry spawacz jest dzisiaj na wagę złota. Na szczęście nie trzeba uczęszczać wiele lat do szkoły, aby zdobyć uprawnienia spawacza – wystarczy dobrać odpowiedni kurs. Takie szkolenia charakteryzują się zintensyfikowaną metodę nauczania, zatem kurs może trwać nawet 2 tygodnie. Harmonogram zajęć oczywiście zależy do ośrodka szkoleniowego. Kwoty w jakich oscylują kursy, wynoszą około dwóch tysięcy złotych w górę. Wszystko zależy od tego, czy chcemy po kursie uzyskać uprawnienia krajowe, czy certyfikat międzynarodowy, tzw. TUV. Certyfikat TUV jest droższy o około 40% od krajowego, ale oczywiście daje możliwość wykonywania dobrze płatnej pracy na całym świecie.

Czym różnią się kursy spawacza?

Uprawnienia spawacza dotyczą pracy z konkretnym materiałem. Głównie jest to spawanie stali niestopowej, stali stopowej i aluminium. Można też zdobyć certyfikat jako zgrzewacz rur PE. Oprócz rodzajów materiałów, na których będzie pracował przyszły spawacz, mamy też różne metody, których dotyczy kurs.

Czym się kierować przy wyborze kursu spawacza?

Można zrobić rozeznanie wśród miejsc pracy, które nas potencjalnie interesują. Ponadto, można po prostu zapytać w danym przedsiębiorstwie, jakich uprawnień wymagają. Takie stanowiska posiadają satysfakcjonujące wynagrodzenie, zatem jeśli znajdziemy idealnego pracodawcę, warto zainwestować w szkolenie. Jeżeli nie posiadamy aktualnie zasobów, aby sfinansować kurs, może przydać się szybka gotówka w instytucjach pozabankowych takich jak Profi Credit - www.proficredit.pl. Pieniądze trafiają na konto po wykonaniu minimum formalności. Szybka pożyczka wymaga oczywiście regularnych ratalnych spłat, ale jeśli dobrze zaplanujemy sobie ich wysokość, będziemy mogli spłacać raty bez zbędnej zwłoki.  Szybka pożyczka może przybliżyć nas do realizacji kursu, a w konsekwencji do lepszych zarobków.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież