fbpx

Czy warto brać pożyczki pozabankowe?

Nie każdy ma oszczędności, ale za to prawie każdy może spotkać się z problemem nagłych wydatków. Jeszcze kilka lat temu bez większych problemów można było korzystać z ofert pożyczek w bankach, ale obecnie banki nie traktują swoich klientów dobrze, co wynika z wnikliwego badania zdolności kredytowej oraz zbędnej biurokracji. W praktyce wygląda to tak, że nie ma co się za bardzo na pożyczkę bankową nastawiać, chyba że chodzi o zakupy w systemie ratalnym.

Gdzie zatem po gotówkę?

W nagłych przypadkach znakomicie sprawdza się szybka pożyczka. Określenie to samo w sobie nie ma żadnej przesady, gdyż w większości przypadków taka pożyczka znajdzie się na rachunku bankowym pożyczkobiorcy dosłownie w piętnaście minut. Tego typu pożyczka jest produktem pozabankowym i zazwyczaj ma charakter krótkoterminowy - czyli przykładowo klient potrzebuje 1000 zł, to w ciągu trzydziestu dni musi oddać 1000 zł lub więcej (jeśli pożyczka nie jest w promocji "pierwsza pożyczka za darmo"). Pożyczonych pieniędzy nie oddaje się w ratach - w ogóle nie wolno tego zakładać. Owszem, można pożyczkę przedłużyć za opłatą, ale każde przedłużenie znacznie zwiększa koszt pożyczki.

Czy pożyczki pozabankowe są bezpieczne dla klientów?

Jak najbardziej, zwłaszcza jeśli udzielane są przez znane na rynku firmy działające w branży pożyczek pozabankowych. Atutem tego typu firm jest przede wszystkim przyjazna oferta - pieniądze są w praktyce dostępne dla wszystkich, za wyjątkiem osób wpisanych do baz dłużników. Firmy w zasadzie nie pytają na co klientom potrzebne są pieniądze - istotna jest terminowa spłata. Jesli takowa nie nastąpi, zaczyna się działanie departamentu windykacji, a ono nie należy już do miłych, zwłaszcza gdy firma zdecyduje się na wizytę windykatora terenowego. Osoby długotrwale zwlekają ze spłatą mogą otrzymać pozew sądowy, co w zasadzie prowadzi do wydania przez sąd nakazu zapłaty. Procedura windykacyjna nie różni się niczym od procedury w komercyjnych bankach i w 100% jest zgodna z polskim prawem.

Mądre pożyczanie

Nie można mieć pretensji do firma pozabankowych, że tak łatwo udzielają pożyczek bez sprawdzania Biura Informacji Kredytowej. Tutaj pełna odpowiedzialność i szacowanie możliwości kredytowych leży po stronie pożyczkodawcy. Do każdej pożyczki, zwłaszcza pożyczki bez bik, należy podchodzić poważnie i z rozsądkiem. Owszem, można z łatwością podpisać umowę, ale czy z łatwością spłaci się kilka pożyczek wziętych w tym samym czasie? Przecież jeśli ktoś ma pieniądze, to nie musi korzystać z tego typu ofert, a zakładać trzeba nawet opóźnienie w wypłacie wynagrodzenia czy zdarzenie losowe. Jeśli z jakichkolwiek przyczyn klient nie może spłacić pożyczki w umówionym terminie, może porozmawiać o warunkach spłaty zadłużenia z konsultantem firmy pożyczkowej.

Którą pozabankową firmę pożyczkową wybrać?

Na rynku działa kilka, a nawet kilkanaście firm udzielających pożyczek przez internet. Każda z nich kusi swoją ofertą. Wybór pożyczkodawcy to sprawa dość indywidualna, ale można wesprzeć się opiniami klientów w internecie lub rankingami. Można też samodzielnie na początek skorzystać z minimalnej pożyczki i w ten sposób sprawdzić jak firma wywiązuje się ze swych obietnic ofertowych. Przykładem firmy jest Net Credit, gdzie pożyczka krótkoterminowa jest dostępna do kwoty 5000 zł. O 1000 zł więcej można starać się w Szybka Gotówka. Ciekawie wygląda oferta w Wonga, gdzie można aplikować nawet o 10000 zł pożyczki. Warto zwrócić również uwagę na ofertę firmy Ekassa, gdzie można uzyskać pożyczkę do 9000 zł, jednak Ekassa oferuje coś jeszcze - pożyczki na raty. Dzięki rozłożeniu na raty można zmniejszyć obciążenie miesięczne budżetu domowego. Dodatkowo w Ekassa można liczyć na pożyczkę konsolidacyjną, która jest doskonałym rozwiązaniem dla osób zadłużonych, które chcą uprościć spłatę kilku pożyczek do jednej płatności miesięcznie.

ekassa 2050x530

Inne firmy są idealne dla osób, które potrzebują pożyczyć maksymalnie do 2000 zł. Najważniejsze jest jednak to, że obecnie każdy może liczyć na pożyczki pozabankowe online, nie musi zawracać głowy swoimi zachciankami czy problemami znajomym i rodzinie. W ten sposób można uniknąć wielu nieporozumień, pytań i porad na temat odkładania pieniędzy. Nikt tego nie chce słuchać, a każdy musi dług w terminie spłacić. Dlatego lepiej jest skorzystać z możliwości, jakie daje internet.