fbpx

Antywylegacze – czym są?Antyw Antywylegacze – czym są?

Wyleganie zbóż to jedno z najbardziej niebezpiecznych zjawisk, które dotyka osób uprawiających zboża. Wyleganie zbóż rozumieć należy jako przewracanie, pochylenie łanu.

Może też dochodzić w tym zjawisku do łamania nadziemnych części roślin, co zmniejsza wyraźnie natężenie fotosyntezy. Dodatkowo dochodzi do zachwiania w poborze składników pokarmowych oraz wody z gleby. Wszystko wynika z faktu, że system korzeniowy i źdźbła mają słabą wytrzymałość. Nawet silniejszy podmuch wiatru i opady deszczu mogą stanowić problem. Dlatego właśnie trzeba stosować antywylegacze.

Co to takiego?

Antywylegacze to grupa środków, które zgodnie z nazwą mają zapobiegać procesowi wylegania zbóż. Skład tych preparatów opiera się o cztery substancje aktywne, zaś środki różni budowa oraz sposób działania na zboże. Warto stosować antywylegacze po to, żeby jeszcze bardziej efektywnie chronić zbożowe uprawy. Dzięki zastosowaniu tych preparatów będziemy mogli mówić o konkretnej ochronie i bardzo dobrym podejściu do zabezpieczenia upraw.

Jaki antywylegacz wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów w tej kategorii. Warto jednak podejść mądrze do wyboru, aby zapewnić maksymalną ochronę uprawom. Jedną z ciekawszych alternatyw, które warto potraktować z uwagą jest antywylegacz Modus. To rozwiązanie, które gdy wykorzystamy w okresie krzewienia, doskonale wpłynie na wzmocnienie podstawy źdźbła oraz systemu korzeniowego w roślinach. Dzięki temu, poprawi też wyraźnie zaopatrzenie rośliny w to, co najważniejsze. Czyli wodę i odżywcze substancje.

Gdzie szukać?

Jeśli ktoś chce dokonać zakupu wyżej wspomnianego wylegacza, warto będzie postawić na miejsce, które specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości środków ochrony roślin. W związku z tym, warto zajrzeć na stronę www.syngenta.pl. To profesjonalny sklep rolniczy, w którym można kompleksowo zadbać o ochronę swoich upraw. Dodatkowo, każdy produkt został bardzo dokładnie opisany, można więc sprawdzić jak zmieni się wydajność i forma upraw po zastosowaniu antywylegacza lub środków w innych kategoriach.