fbpx

Jak sprawić, by zaproszenia ślubne były zrozumiałe i czytelne?

Masz już swoje idealne zaproszenia na ślub? Fantastycznie, ale to dopiero początek. Kiedy już weźmiesz pod uwagę kolory i wzory, nie zapomnij o tekście - informacje, które umieszczasz na zaproszeniu, to wszakże najważniejsza kwestia, jaką chcesz przekazać swoim gościom.

 Sprzedawca zaproszeń zwykle może zasugerować coś co zawsze się sprawdza, ale generalnie unikaj:

  • jasnego atramentu na jasnym tle
  • ciemnego tuszu na ciemnym tle.

Żółte i pastelowe kolory czcionki są trudne do odczytania, więc jeśli je wybierasz, upewnij się, że tło kontrastuje z nimi wystarczająco, aby słowa mogły być wystarczająco czytelne lub zastosuj te kolory w projekcie, a nie w tekście. Należy także uważać na trudne do odczytania czcionki, takie jak nadmiernie fantazyjny krój pisma - nie chcesz rezygnować z czytelności dla pięknych liter.

Treść zaproszeń ślubnych

Poznaj zasady formułowania zaproszenia ślubnego. Tradycyjnie osoba, którą zapraszasz jest wymieniona jako pierwsza na zaproszeniu. Zwyczajowo powinieneś przeliterować wszystko, łącznie z czasem ceremonii. W przypadku klasycznych zaproszeń weselnych po imieniu gospodarza zawsze pojawia się prośba - coś w stylu „proszę o potwierdzenie swojej obecności”.

Zaproszenia ślubne – proste, czytelne, zrozumiałe

Wymień tylko kluczowe punkty zaproszenia:

  • czas ceremonii i miejsce ceremonii,
  • nazwiska Twoje i Twojego narzeczonego,
  • dress code (opcjonalnie).

Próba wciśnięcia zbyt dużej ilości informacji na karcie zaproszenia na ślub może utrudnić jej odczytanie i nie będzie wyglądać tak elegancko. Umieść takie rzeczy jak wskazówki do miejsca ślubu i szczegółowe informacje na temat działań związanych z poślubieniem na swojej stronie ślubnej i / lub wydrukuj je na osobnych kartach.

Uwaga!

Zaproszenia powinny wyjść do gości na sześć do ośmiu miesięcy przed ślubem. Jeśli planujesz wesele w święta, wyślij zaproszenia jeszcze wcześniej. Pamiętaj, im więcej czasu zostawisz na udzielenie odpowiedzi gościom - tym bardziej prawdopodobne jest, że zapomną. Daj więc względnie zwarty czasu. Opracowanie dzięki https://zaproszenia-przemysl.pl oraz http://invitations-world.com