5 rad jak kupić prezent dla najbliższych

Nieubłaganie zbliżają się urodziny, imieniny, a może Dzień Matki? W natłoku ważnych spraw zostawiłeś wszystko na ostatnią chwilę, a teraz nie masz prezentu? Zamiast biegać po sklepach na oślep w poszukiwaniu czegokolwiek, odpowiedz sobie najpierw na 5 pytań, które pomogą przy wyborze prezentu na każdą okazję!

Mimo, że nasi najbliżsi są dla nas ważni, to w natłoku codziennych problemów i spraw do załatwienia nie zawsze mamy czas, by zastanowić się co możemy im kupić na urodziny, rocznicę ślubu czy inny ważny dzień. Ostatecznie kończy się to w ten sposób, że na kilka godzin przed rozpoczęciem imprezy biegamy od sklepu do sklepu w poszukiwaniu czegokolwiek. Dlatego w niniejszym artykule przygotowaliśmy 5 pytań, na które warto sobie odpowiedzieć  przed zakupowym szaleństwem. Zapoznaj się z nimi a będzie ci łatwiej ocenić, czy w danym przypadku najlepszym prezentem będą stylowe rękawice ogrodowe, robot-odkurzacz, designerski brelok samochodowy czy coś jeszcze innego! 

Jak solenizant spędza czas wolny?

Przed rozpoczęciem szaleńczego biegu w poszukiwaniu prezentów dla bliskiej nam osoby, warto uprzednio zastanowić się jak spędza czas wolny. Czy jest typem domatora, który zaszywa się w ulubionym fotelu z kubkiem gorącego kakao w jednej ręce, a książką w drugiej? A może nigdy nie możesz zastać tej osoby w domu, bo uprawia jogging, ćwiczy na siłowni czy jeździ na rowerze? Wówczas problem rozwiązuje się sam. Możesz pokusić się o zakup puchowej poduszki, koca czy dobrej książki – w przypadku domatora – lub stylowego gadżetu do roweru, zabawnego bidonu czy ręcznika na siłownie – jeśli adresatem będzie miłośnik sportu.

Czy lubi od ciebie coś pożyczać?

Czasem nasi najbliżsi wysyłają nam wiadomości typu „jaką masz ładną bluzkę, pożyczysz mi na jutro?” Albo namiętnie zachwycają się jakimś detalem – też bym chciał taki fajny brelok samochodowy, mój już się zniszczył. Albo dają jasny sygnał, że dany produkt by im się przydał – „dobry ten krem, bo myślałam nad jego zakupem?” Jest to dobra podpowiedź przy wyborze prezentu dla najbliższej nam osoby.

Co mówią o nim social media?

Często korzystamy z social mediów, ale zapominamy, że można tam znaleźć podpowiedzi na temat tego, co danej osobie by się przydało. Czasem warto po prostu dobrze przewertować „walla” naszej przyjaciółki czy kolegi z pracy, bo jest to prawdziwa kopalnia wiedzy o naszych najbliższych. A zatem, gdy zupełnie nie przychodzi ci do głowy żaden pomysł na prezent, sprawdź Facebooka!

Czy ma jakieś wady?

Często gubi kluczyki do samochodu, albo notorycznie spóźnia się na spotkania? Doskonałym pomysłem w tym wypadku będzie stylowy brelok samochodowy bądź designerski budzik. Taki prezent będzie nie tylko praktyczny, ale i zabawny. Przy okazji być może skłoni do „popracowania” nad wadami.

Ciekawe zainteresowania?

Być może bliska ci osoba posiada jakieś ciekawe zainteresowania i pasje, do których poprzez podarek będziesz mógł nawiązać. Taki prezent spodoba się najbardziej, ponieważ będzie stanowił również dowód na to, że zdarza ci się słuchać co ma do powiedzenia. Lubi podróżować? To może ciekawa książka ze zdjęciami z różnych zakątków świata. Gotować? Wówczas idealnie sprawdzi się fartuch wraz z niezbędnym asortymentem kucharskim. Biegać? To może wygodne buty, albo nieprzemakalna kurtka dobrej jakości – w sam raz na jogging w niepogodę.