Nawilżanie włosów – jak i czym nawilżać?

Co jest największą ozdobą kobiety? Wszystko zależy od punktu widzenia. Trzeba jednak przyznać, że mężczyźni niewątpliwie kochają długie włosy. Jednak nawet włosy po pas, nie będą ładne jeśli będą zniszczone, suche i brzydkie. Dlatego bardzo ważne jest to, aby umieć nie tylko zapuścić włosy, ale też odpowiednio o nie zadbać. Niestety bardzo często, wybierana jest długość zamiast jakości. Efektem tego są długie włosy, ale zaniedbane. Jeśli chcesz, aby twoje włosy były nie tylko długie, ale także piękne, powinnaś zastosować się do kilku bardzo ważnych zasad pielęgnacji.

Po pierwsze odżywki

Oczywiście, nie trzeba wspominać, jak ważne jest to, aby przede wszystkim wprowadzić do diety warzyw i owoce, oleje, orzechy itp. to jest podstawa pięknych włosów. Jednak efekty zdrowej diety są po dość sporym czasie zauważalne i na początku, bardzo trudno przerzucić się na zdrowe odżywianie. Dlatego warto wiedzieć, jak zadbać o włosy od zewnątrz, aby doskonale się prezentowały. Kluczowe znaczenie mają tutaj: odżywianie i nawilżanie. W tym calu najlepiej jest zakupić maski i odzywki. Zwróć jednak uwagę, aby nie miały one w składzie oleju mineralnego, parafiny oraz silikonów. Nakładaj maskę przynajmniej raz w tygodniu, a odzywkę po każdym myciu. Warto poszukać odżywek tego typu w sklepach fryzjerskich takich jak np. sklepfryz.pl. można także szukać w sklepach zielarskich, a nawet w drogeriach w działach ekologicznych.

Nakładaj olej

Doskonałym sposobem na nawilżenie włosów, a konkretnie na zatrzymanie w nich wody, jest olejowanie. Co to takiego? Nic innego, jak nakładanie oleju na włosy. Jest to sposób znany już od wieków i z powodzeniem stosowany w Indiach. Kobiety mają tam piękne, długie i lśniące włosy, więc warto spróbować, aby przekonać się czy to waśnie jest sekret zachwycających włosów. Coraz więcej dziewczyn interesuje się tematem olejowania, ponieważ sprawia, że włosy stają się mocne, lśniące, sypkie i nawilżone. Trzeba jednak odpowiednio taki olej do włosów dobrać oraz wiedzieć jak go na włosy aplikować.

Rodzaj włosów, a olej

Każdy olej przeznaczony jest do innego rodzaju włosów. Do dyspozycji mamy olej kokosowy, słonecznikowy, rycynowy, lniany, migdałowy, sezamowy, masło kakaowe, shea oraz wiele innych. Rodzajów włosów jest 3. Nisko-, średnio- i wysoko porowate. Na wielu stronach internetowych, można znaleźć przypisany każdy olej do konkretnego rodzaju włosów. Można się tym kierować, ale nie jest to konieczne, ponieważ każde włosy są na swój sposób wyjątkowe. Dlatego może się okazać, że olej kokosowy, który jest przypisany do włosów nisko porowatych, sprawdzi się na twoich, które są np. wysoko porowate. Najważniejsze jest to, aby olej nakładać i obserwować, jak wpływa na włosy. Pamiętaj także o bardzo ważnej kwestii, jaką jest unikanie szamponów z silnymi detergentami jak SLS, SLES oraz ich pochodnymi, gdyż zmywają one całkowicie olej. Należy wybrać delikatny szampon, a jeszcze przed myciem, nałożyć odżywkę, która zemulguje olej. Dzięki temu, zmycie go, będzie o wiele łatwiejsze. 

Komentarze   

0 #1 Marta 2018-02-06 11:04
Powiem szczerze, że pierwszy raz spotykam się z olejowaniem włosów? Czy ktoś próbował tego sposobu pielęgnacji włosów?
Cytować