Kreatywne, czekoladowe upominki

Kreatywne, czekoladowe upominki

Czekoladowe prezenty na gwiazdkę mogą być zarówno główną częścią podarunku, jak i atrakcyjnym dodatkiem. Magia wyrobów z czekolady trwa od wieków i prawdopodobnie nigdy nie minie.

Pozytywna, słodka energia

Moc płynąca z czekolady tkwi w jej głównym składniku - kakao. Jego wartość odkryli już starożytni Majowie i Aztekowie. W Europie czekolada pojawiła się w XVII wieku. W słodkich prezentach na gwiazdkę, oferowanych między innymi przez sklep ChocoRepublica.pl spotkamy się z jej różnymi gatunkami. To przede wszystkim:

- czekolada mleczna - uwielbiana przez dzieci ze względu na swój słodki, rozpływający się w ustach smak. Ten rodzaj czekolady posiada w swoim składzie także mleko, a miazga kakaowa stanowi nie więcej niż 50 procent;

- czekolada deserowa - to pośrednie rozwiązanie często stosowane w upominkach czekoladowych, łącząca mleko, tłuszcz, cukier oraz oczywiście miazgę kakaową w ilości powyżej 50 procent.

- czekolada biała - nie zawiera miazgi kakaowej, a jedynie masło kakaowe. Istnieją jej wybitni koneserzy oraz osoby, które negują fakt, ze jest to wyrób czekoladowy. Nie można jednak zaprzeczyć, że jej wyjątkowy smak jest uzależniający.

Warto dodać, że oprócz walorów smakowych, czekolada zawiera bogactwo składników mineralnych, flawanoidy oraz endorfiny. Taka odżywcza bomba w gwiazdkowym prezencie to gwarancja poprawy humoru.

Czekoladowa kreatywność

Prezenty na gwiazdkę wykonane z czekolady nie muszą być nudne. Dostęp do różnego rodzaju czekolad (wymienionych wyżej), a także nowoczesne możliwości technologiczne oraz umiejętności cukiernicze, pozwalają stworzyć słodkie arcydzieła. Jednym z ciekawych, unikatowych, a jednocześnie wciągających rozwiązań jest układanka z czekolady. To doskonały upominek dla małego miłośnika klocków, jak i starszego smakosza o profilu inżynieryjnym. W zestawie znajdują się ludziki i klocki o podwójnym zastosowaniu - do zabawy lub do... zjedzenia. Jeśli obdarowany prezentem na gwiazdkę ma wyraźną, wyróżniającą się pasję, warto uwzględnić ją w czekoladowym upominku. Sklep internetowy ChocoRepublica poleca między innymi perfekcyjnie wykonany pad do gry na konsoli. Miłośnik fotografii z pewnością ucieszy się z czekoladowego aparatu, a gospodyni domowa - z czekoladowych pierogów. Jeśli przyszły obdarowany całymi dniami przebywa w swoim warsztacie - uśmiech na jego twarzy pojawi się na widok czekoladowego zestawu narzędzi. Natomiast kobieta z klasą z radością przyjmie zestaw czekoladowej damy, w którym znajduje się m. in. szminka, okulary czy fiolka perfum. Na najmłodszych czeka interesująca niespodzianka - czekoladowe puzzle. W poszukiwaniu klasyki, trafnym wyborem będzie zestaw unikatowych, belgijskich pralinek. 

Osobisty lub formalny

Czekoladowe prezenty na gwiazdkę są uniwersalnym produktem, który może być wręczony zarówno bliskim osobom, jak i znajomym z pracy, klientowi bądź kontrahentowi. Możliwość personalizacji opakowania sprawia, że oprócz miłego gestu, można zadbać również o jego wizerunkową stronę. Na wieczku czekoladek można umieścić szczere i ciepłe życzenia lub świąteczne zdjęcie. Dostęp do różnorodnych projektów opakowań pozwala dobrać odpowiedni klimat do odbiorcy gwiazdkowego prezentu. Istnieje również możliwość stworzenia całkowicie indywidualnego projektu od postaw i dopasowania go do firmowej identyfikacji wizualnej. 

Słodkie zalety

Czekoladowy prezent na gwiazdkę ma swoje niekwestionowane zalety. Przede wszystkim - jest to bardzo przydatny i w stu procentach użytkowy upominek, który z pewnością nie zalegnie w kącie. Dodatkowo, słodka czekolada w atrakcyjnym opakowaniu niesie za sobą bardzo pozytywne przesłanie. Dlatego też może być wykorzystywana zarówno w bliskich, rodzinnych relacjach, jak i relacjach biznesowych. Dużym atutem tego rodzaju upominków jest również ich korzystna cena i funkcjonalność. Pudełko czekoladek można wręczyć w ozdobnej torbie wraz z innymi dodatkami, jak również przesłać pocztą w odpowiednio zabezpieczonej paczce.