Kurtyny do chłodni i mroźni – 6 powodów, dla których warto zamontować przesłony paskowe PCV

Kurtyny w chłodniach i mroźniach to najpowszechniejszy, najbardziej ekonomiczny sposób na oddzielanie pomieszczeń. Z powodzeniem stosowane zarówno w małych sklepach, restauracjach, jak i dużych zakładach przetwórczych.

Najczęściej pełnią rolę przegrody, kiedy główne drzwi pozostają otwarte przez dłuższy czas, ponieważ elastyczne paski z przeźroczystego lub zabarwionego PCV zapewniają skuteczną barierę i możliwość kontrolowania przestrzeni. Jeśli zastanawiasz się na montażem kurtyn do chłodni, to zapoznaj się z ich najważniejszymi zaletami.

 

Swobodny przepływ ruchu

Niezwykle trudno utrzymać szczelnie zamkniętą chłodnię, ponieważ pracownicy nieustannie do niej wchodzą. Każdorazowe zamykanie drzwi chłodniczych jest nie tylko uciążliwe, ale i ryzykowne – zawsze ktoś może zapomnieć o szczelnym domknięciu, co w przypadku chłodni wiąże się ze stratami. Jedną z najważniejszych zalet kurtyn PCV jest zapewnienie swobodnego przepływu ruchu przy jednoczesnym utrzymywaniu stałej bariery chroniącej pomieszczenie przed przedostaniem się z zewnątrz ciepłego powietrza, zanieczyszczeń i wiatru. Personel, pojazdy oraz maszyny mogą się przemieszczać sprawniej, bez konieczności każdorazowego otwierania tradycyjnej bramy czy drzwi. Z kolei kurtyny przesuwne zapewniają jeszcze wygodniejszy transport przy powtarzającym się natężeniu ruchu, np. z udziałem wózków widłowych.

Kontrola temperatury

Dzięki przesłonie składającej się ze ściśle nachodzących na siebie pasków, tworzy się bariera utrzymująca wymaganą temperaturę w pomieszczeniu, nawet gdy główne drzwi pozostają otwarte. Kurtyny pozwalają utrzymywać wymagany mikroklimat we wnętrzu, chronią produkty przed rozmrożeniem. Są bardzo przydatne w sytuacji, gdy z uwagi na natężony ruch, drzwi do chłodni są często otwarte przez dłuższy czas. Warto wiedzieć, że PCV jest materiałem dobrze chroniącym przed  uciekaniem zimnego powietrza. Ponadto montaż specjalnych pasków przystosowanych do chłodni sprawi, że kurtyny nie będą pękać, pozostaną miękkie i elastyczne nawet przy bardzo niskich temperaturach.

Łatwość instalacji i konserwacji

Paski PCV mają uniwersalne zastosowanie, są łatwe w montażu, można je przycinać na odpowiednią długość. Dużym udogodnieniem jest możliwość wymiany pojedynczych elementów w przypadku ich zużycia. Można naprawić przesłonę nawet w trakcie pracy, bez żadnych przestojów czy strat. Zasłony są także bardzo łatwe do utrzymania w czystości, wystarczy regularnie myć je wodą z detergentem.

Oszczędność energii

Jedna z najbardziej oczywistych zalet kurtyn PCV do chłodni, ale nie mogliśmy jej pominąć. Przesłony  zapobiegają utracie zimnego powietrza, i według niektórych danych pozwalają ograniczyć koszty zużycia energii nawet o 50%. Pomagają zmniejszyć zużycie grzałek, obniżyć koszty eksploatacji filtrów, chronią przed nadmiernym obladzaniem powłok i wspomagają dłuższe przechowywanie produktów chłodzonych.

Alternatywa dla szklanych drzwi

Kurtyny do chłodni występują w rożnych kolorach, np. jasnozielonym czy niebieskim. Mogą być również wykonane z całkowicie przeźroczystego tworzywa, co zapewnia większy dopływ naturalnego światła i lepszą widoczność w pomieszczeniu bez konieczności włączania dodatkowego oświetlenia. Przesłony PCV jednocześnie stanowią bardzo dobrą barierę, dlatego w chłodniach są ekonomiczną alternatywą dla drzwi szklanych.

Mniejsze natężenie hałasu

W magazynie panuje nieustanny hałas, przenikające się odgłosy rozmów, pracujące maszyny.  Kurtyny nie tylko chronią przed przenikaniem dźwięków między pomieszczeniami, ale również  przechodzenie przez nie jest ciche i bezszelestne.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież