Czy szukając pracy warto korzystać z rozwiązań mobilnych?

97410659 lekki pracuj pl

Eurostat alarmuje, że polski rynek pracy nie jest łaskawy dla ludzi młodych. Stopa bezrobocia wśród dwudziestokilkulatków oscyluje w granicach 20%. Z trendem tym mierzy się cała Europa – tylko w Hiszpanii bez pracy pozostaje ponad połowa osób poniżej 25 roku życia. To z tego powodu, szukając zatrudnienia młodzi coraz chętniej sięgają po rozwiązania mobilne

Złapani w sieci

Coraz trudniej wyobrazić sobie dzisiaj życie bez komputera, smartfona, a tym bardziej bez Internetu. Skoro rozkład autobusów możemy sprawdzić jednym kliknięciem w telefon, to czemu ogłoszenia na Pracuj.pl mielibyśmy przeglądać tylko na komputerze?

Aplikacja z każdego miejsca na świecie.

Głównym miejscem poszukiwań pracy wciąż są portale internetowe. Według raportu „Cała prawda o pokoleniu Y – jak szukają pracy młodzi ludzie?” to właśnie tam pracy szuka 95% osób. Ponad połowa pracy szuka na strona internetowych firm, targach pracy czy przez znajomych.

Za oceanem trendy są podobne, ale tam 9 na 10 kandydatów pracy szuka korzystając z rozwiązań mobilnych, a 44% wysyła swoje aplikacje w wersji mobilnej Autor badania, Glassdoor.com odnotowuje również, żena 15 minut przed rozmową kwalifikacyjną badani kandydaci używali mobilnych urządzeń do celów zawodowych, na przykład zaglądali na stronę internetową firmy. Aż 84 procent poszukujących pracy i pracowników uważa, że w ciągu najbliższych lat mobilne szukanie pracy będzie normą. Trend ten jest widoczny również w Polsce. W kieszeniach Polaków znajduje się obecnie 19 milionów smarftonów! Choć nie korzystamy z aplikacji mobilnych masowo, to coraz chętniej ściągamy te, które ułatwią nasze życie i przyniosą nam realne korzyści. Mobilne aplikacje rekrutacyjne takie jak ta, autorstwa Pracuj.pl bez wątpienia uproszczą proces poszukiwania pracy i aplikowana na najciekawsze oferty.

Co umożliwia mobilna aplikacja?

- zaawansowane wyszukiwanie i przeglądanie ogłoszeń

- aplikowanie na wybrane oferty

- otrzymanie dodatkowych informacji o pracodawcy

- analiza dotychczasowej historii wysłanych aplikacji

Mobilne aplikacje podpowiadają również ogłoszenia najbardziej dopasowane do profilu kandydata, umożliwiają również aktywację newslettera, który codziennie dostarczać będzie aktualne ogłoszenia w konkretnej branży.

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież