Bądź modna tej jesieni

sea

Tej jesieni będzie można stosunkowo łatwo sprostać pomysłom kreatorów mody. Wystarczy nieco inwencji i odwagi aby bez specjalnych zakupów oraz nadwyrężania portfela wyczarować modny strój na chłodniejsze dni.

W tym sezonie nie ma jednego, ściśle określonego kierunku. Modne jest właściwie wszystko, od klasycznych ubrań, po lata 70-te. Tajemnica tkwi w umiejętnym łączeniu materiałów oraz dobieraniu dodatków. To właśnie te ostatnie mają decydujący wpływ na modny wygląd. Od wielu sezonów nie były one aż tak ważnym elementem stroju.

Ma być ciepło i przytulnie

Projektanci w końcu dostrzegli, że jesienią i zimą bywa chłodno. Nie trzeba więc będzie dokonywać wyboru, czy lepiej ubierać się zgodnie z panującymi trendami i marznąć, czy też jednak zapomnieć o modzie, a postawić na wygodę i zdrowie.

Na czasie będą w tym sezonie ciepłe, miękkie swetry. I to zarówno w wydaniu klasycznym, a więc lekkie sweterki noszone do ołówkowych spódnic, jak i te grube. Te ostatnie muszą być z dużą ilością plecionych warkoczy, które potęgują wrażenie przytulności. Swetry pojawiają się też jako okrycie wierzchnie. W tej roli występują przede wszystkim długie kardigany. To idealne rozwiązanie na przejściowe dni, gdy ranki wieczory bywają chłodne, a w ciągu dnia przypieka słońce. Zakłada się je zarówno do eleganckich sukienek, jak i zwykłych dżinsów. Pojawiają się także swetro-płaszcze wykonane z dzianiny, czasem dodatkowo ocieplonej. To rozwiązanie dla tych pań, dla których zwykły kardigan wydaje się za mało elegancki.

W zimowej szafie nie powinno zabraknąć także kurtek puchowych, które po latach wracają do łask i zdaniem projektantów mają stać się hitem zimowych ulic. Ciągle modne będą parki z futrzanymi obszyciami kaptura. Zimą więc nie zmarzniemy.

Projektanci lansują także grube, ciepłe rajstopy. Koniecznie ze zdobieniami, naszyciami, w różnorodne wzory. Mają stać się jednym z głównych elementów stroju, przyciągać wzrok. Dzięki temu niewielkim kosztem można niemal za każdym razem stworzyć zupełnie nową stylizację.

 „Absolutnym hitem będzie zamsz. Zamszowe będą marynarki, spódnice, spodnie, torebki i buty. Tego materiału nie powinno zabraknąć w jesiennej szafie. Wracają także koszule i to zarówno wzorzyste, jak i jednolite. Najmodniejsze będą jednak w klasyczną  kratę zarówno drobniutką, jak i tą nieco większą.” (cytat: https://www.chiclook.pl/ )

Modne dodatki

To dodatki decydują o stylizacji. Jesienią i zimą będzie można dosłownie poszaleć, tyle różnych dodatków proponują projektanci. Na czasie będą różne nakrycia głowy od kapeluszy, po francuskie berety oraz czapy ze sztucznego futra. Ważnym elementem stroju stają się torebki. I tu wybór jest ogromny począwszy od bardzo modnych maleńkich torebeczek noszonych na łańcuszku lub w dłoni po wielkie worki i plecaki. Najmodniejsze jednak są te z frędzlami (lata 70-te) i zamykane na klapę.

Ważnym dodatkiem mają być także okulary przeciwsłoneczne. Tak, tak, nawet zimą nie powinno zabraknąć ich w stylizacji. Podkreślają cały strój, stają się wręcz elementem dekoracyjnym. Wracają także długie, najlepiej jak najdłuższe rękawiczki.