Skip to main content

Jak zacząć pracę w IT?

| Artykuł sponsorowany | Różne

Branża IT rozwija się bardzo dynamicznie na polskim rynku pracy, czego najlepszym dowodem jest rosnący popyt na specjalistów z tego sektora. Jeśli chciałbyś rozpocząć swoją karierę w IT, nie musisz mieć kierunkowego wykształcenia. Aby przekonać pracodawców do swojej kandydatury, udowodnij im, że masz niezbędne umiejętności. Poznaj nasze wskazówki, dzięki którym szybciej znajdziesz zatrudnienie w IT!

Wybierz dla siebie odpowiedni obszar IT

Zanim znajdziesz pracę w sektorze nowoczesnych technologii, musisz wybrać dla siebie konkretny obszar IT, w którym chciałbyś się rozwijać. Kieruj się zarówno swoimi indywidualnymi predyspozycjami, jak i aktualną sytuacją na rynku pracy. Sprawdź, na jakich specjalistów IT jest największe zapotrzebowanie. Obecnie osoby początkujące są poszukiwane między innymi na stanowisko testera, programisty, web designera i specjalisty ds. rozwiązań chmurowych. Firmy chętnie zatrudniają juniorów również w obszarze analityki danych. Jeśli postawisz na którychś z tych segmentów IT, nie powinieneś mieć problemów z szybkim otrzymaniem zatrudnienia.

Odwiedź blog IT i zapoznaj się z artykułami na temat pracy w tej branży!

Poznaj co najmniej jedną technologię

Jako osoba początkująca w IT powinieneś dobrze znać przynajmniej jedną technologię. Warto nauczyć się popularnego języka programowania, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie zatrudnienia - jeśli postawisz na mniej rozpowszechnioną technologię, trudniej będzie Ci znaleźć pracę. Do grona najpopularniejszych języków zalicza się głównie Python, Java, JavaScript, HTML, CSS, C++ oraz .NET. Możesz zapisać się na szkolenie lub kurs z programowania od podstaw. Zapoznaj się również z branżowymi podręcznikami oraz filmami instruktażowymi dostępnymi online.

Znajdź mentora i zbuduj sieć kontaktów

W znalezieniu pracy w sektorze IT może pomóc Ci mentor, który podpowie, jak powinieneś pokierować swoją karierą. Taka osoba okaże się również niezastąpiona w obiektywnym ocenianiu Twoich pierwszych projektów. Mentor może także wesprzeć Cię w procesie rekrutacyjnym lub zaproponować współpracę w swojej firmie. Jako osoba początkująca powinieneś stale budować sieć kontaktów. W tym celu warto stworzyć własny profil na portalach społecznościowych skupionych wokół tematyki pracy. Warto też zapisać się do grup tematycznych związanych z branżą IT.

Nie czekaj - praca w sektorze nowoczesnych technologii jest na wyciągnięcie ręki!

Poznaj oferty pracy dla początkujących

Zastanawiasz się, jak osoba początkująca może szybko znaleźć pracę w IT? Obecnie pracodawcy często rekrutują kandydatów bez doświadczenia zawodowego, a aktualne ogłoszenia znajdziesz online. Wybierz oferty, które są dedykowane juniorom i zapoznaj się ze szczegółowymi wymaganiami na konkretne stanowiska. Pamiętaj, że w branży IT najważniejsze są Twoje umiejętności. Postaraj się stworzyć atrakcyjne portfolio, które będzie najlepszym dowodem na posiadane przez Ciebie kompetencje. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na szybkie zdobycie zatrudnienia, nawet jeśli nie możesz pochwalić się doświadczeniem zawodowym oraz wykształceniem informatycznym.

Podsumowanie

Jeśli chcesz szybko poznać konkretną technologię z branży IT, najlepiej zapisz się na bootcamp. Wybierz intensywne szkolenie, dzięki któremu nauczysz się programowania od podstaw. Pamiętaj, aby sprawdzić zdobyte umiejętności i tworzyć własne projekty, które wzbogacą Twoje portfolio. Przekonaj się, że brak kierunkowego wykształcenia nie jest przeszkodą do rozpoczęcia kariery w sektorze nowoczesnych technologii.

Chcesz sprawdzić ile wyniesie Twoje wynagrodzenie netto? Skorzystaj z kalkulatora brutto-netto.

Jak dobrać odpowiednie gadżety reklamowe dla nowych pracowników?

Istnieje niepisany zwyczaj, że nowi pracownicy w firmie otrzymują specjalny „pakiet powitalny”. Co się na niego składa? Przede wszystkim praktyczne gadżety firmowe. Mogą być to zarówno długopisy i notesy, jak również parasole, torby czy nawet breloki z latarką. W jaki sposób dobrać je tak, aby by...

Jak ławki miejskie wpływają na jakość życia w mieście?

Ławki miejskie są ważnym elementem infrastruktury miejskiej, odgrywającym kluczową rolę w tworzeniu funkcjonalnych i przyjaznych przestrzeni publicznych. Ich obecność w miastach ma znaczący wpływ na zdrowie, dobrostan mieszkańców oraz jakość życia w obszarach miejskich.

Czy przysłowia pogodowe naszych babć nadal się sprawdzają? Komentuje ekspert IMGW 

IMGW: wiele staropolskich przysłów pogodowych już nie jest aktualna. „Gdy listopad mroźny, to lipiec niegroźny”, „Święta Zofija kłosy rozwija”, „Marzec zimny i słoneczny plon zapewnia dostateczny” - wiele z nas pamięta staropolskie przysłowia o pogodzie i uprawie ziemi, których używali nasi dziad...

Wybierz buty na płaskiej podeszwie

Buty na płaskiej podeszwie od lat cieszą się dużą popularnością. Zapewniają komfort i doskonale pasują zarówno do eleganckich stylizacji, jak i mniej formalnych. Mokasyny, baleriny, czółenka i trampki to tylko część z opcji, które można znaleźć na sklepowych półkach. Wybór jest ogromny, dlatego k...

Krótkie spodenki damskie jako sposób na letnią stylizację

Damskie szorty to od lat niezwykle popularne rozwiązanie. Pozwalają one poczuć się komfortowo i swobodnie w te przepełnione upalnym skwarem, gorące dni. Krótkie spodenki damskie mogą również stanowić ważną część garderoby.

Sprzątanie - sztuka porządku i harmonii w Twoim domu

Dowiedz się, jak osiągnąć perfekcyjny porządek w swoim domu! Artykuł o sprzątaniu, który rozwieje Twoje wątpliwości i przyniesie harmonię do Twojego życia.

Jak wyróżnić się na rowerze w mieście?

Rower w mieście to nie tylko środek transportu, ale także wyraz osobistego stylu i postawy proekologicznej. W dzisiejszym zatłoczonym świecie, gdzie każdy z nas chce podkreślić swoją unikalność, wyróżnianie się na rowerze staje się coraz bardziej popularne. Jak więc osiągnąć ten cel i jednocześni...