fbpx

Jak jeść burgera?

Burgery to dania bardzo smaczne i sycące, jednak niekiedy mogą być kłopotliwe w zjedzeniu. Oczywiście, ich największym atutem jest przepyszne mięso, masa dodatków i autorskie sosy kucharzy. To sprawia, że niekiedy skutki uboczne konsumpcji, w postaci np. sosu na dłoniach, schodzą na dalszy plan. Jak jednak jeść burgera, aby tego sosu i innych składników spadało jak najmniej?

 

Zjedz burgera jak klasyczną kanapkę

Najczęściej burgery konsumowane są w tradycyjny sposób, czyli tak, jak to się robi z kanapkami. Chwytając bułkę po brzegi wypełnioną mięsem, warzywami i sosem, dłonie praktycznie same układają się w dobrze znanej już pozycji – kciuk pod spodnią częścią bułki, a reszta palców na górze. Jest to najpopularniejsza metoda, najczęściej praktykowana i najbardziej naturalna. 

Pozwala wręcz beztrosko delektować się burgerem, ale ma też swoje wady. Otóż istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że część składników po prostu wyjedzie z tyłu bułki. Oczywiście, można tak jeść burgera, ale trzeba liczyć się ze stratami. Jeśli ktoś jednak szuka alternatywy dla burgera, która będzie równie smaczna, ale mniej brudząca, może skorzystać z oferty Włapów w PasiBusie na stronie https://pasibus.pl/pl/menu/wlapy/

Specjalna metoda chwytu burgera

Teoretycznie jest to naukowa metoda jedzenia burgera/. Dlaczego teoretycznie?  Przede wszystkim zajęli się nią Japończycy, a dokładnie Ryuichi Kosugi, który nie jest żadnym badaczem naukowym, ale kocha jeść burgery i na dodatek potrafi. Opracował on specjalną metodę jedzenia burgera, która jest bardziej ergonomiczna i często określana jako burgerowy chwyt. 

Na czym polega ten chwyt? Używa się do tego celu, standardowo, obu dłoni. Pod bułką umieszcza się dwa palce, czyli kciuk i palec serdeczny. W ten sposób podtrzymuje się skutecznie burgera w trakcie jedzenia. Pozostałe trzy palce umieszcza się na górze i mają one dociskać bułkę. Dzięki temu żaden składnik nie wypadnie, a proces jedzenia będzie przede wszystkim czystszy i wygodniejszy. 

Savoir vivre jedzenia burgera

Jeśli chodzi o zasady związane z savoir vivre to są one bardziej restrykcyjne. Zgodnie z nimi jedzenia nie można dotykać palcami w towarzystwie innych osób. Jak w taki sposób poradzić sobie z burgerem? Nie ma jasno określonych zasad, ale fakt jest taki, że burgery stają się coraz popularniejsze i trafiają do ofert najwykwintniejszych restauracji. Wtedy też konsumuje się je za pomocą noża i widelca. W takiej sytuacji można postąpić w sumie na dwa sposoby.

Pierwszy to pokrojenie burgera od góry do dołu, np. jak tort. Można też wykrawać pojedyncze kawałki. Drugi sposób to rozłożenie bułki i wszystkich składników na dwie części. Co prawda dużo przy tym roboty, ale będzie elegancko i zgodnie z zasadami savoir vivre.