fbpx

Konto w banku - dobra rzecz!

Konto bankowe w obecnych czasach posiada prawie każdy. Dzięki niemu możemy płacić kartą za zakupy w sklepach stacjonarnych, czy też w Internecie, opłacać rachunki, zlecać przelewy, wymieniać pieniądze na obce waluty, oszczędzać, itp. Każda osoba szuka konta z maksimum zysków oraz minimum opłat. Im więcej uda nam się zaoszczędzić, tym więcej będziemy mogli wydać na to, co naprawdę kochamy. Warto więc od czasu do czasu przyjrzeć się różnym ofertom, które przygotowują dla nas poszczególne banki. Często trafiają się tam różnego rodzaju promocje, dzięki którym jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt, czy też kilkaset złotych rocznie. Są to potencjalnie nasze pieniądze, po które na pewno dobrze by było się schylić.

  1. Konto bankowe warto mieć
  2. Konto studenckie - dobre rozwiązanie dla młodych

Konto bankowe warto mieć

Konta bankowe można zakładać już dość młodym osobom, które ukończyły trzynaście lat. Może to być dobra nauka potencjalnych możliwości zarządzania własnym zasobami pieniężnymi. Nie każdy wie, gdzie można znaleźć konta osobiste, dzięki którym uda nam się zaoszczędzić na kolejnym niezbędnym nam do życia produkcie finansowym.Warto wówczas nieco poszukać w Internecie - bez trudu znajdziemy tam różne strony, umożliwiające znalezienie konta w banku dopasowanego do naszych obecnych potrzeb. Czasami może się to wiązać z oszczędnościami, które wygeneruje nam promocja w danym banku. Takie strony mają bardzo często aktualizowane na bieżąco rankingi kont różnego typu. Znajdziemy tam więc ranking kont studenckich albo kont osobistych - wszystko w jednym miejscu. Przejrzysta tabela umożliwi nam wybór tego produktu bankowego, który jest dla nas najkorzystniejszy.

Konto studenckie - dobre rozwiązanie dla młodych

Szczególnie ci z nas, których interesują konta dla studentów, mogą być zainteresowani jak najniższymi opłatami za dane konto, czy też zupełnym ich brakiem. Analizując takie zestawienia na pewno znajdziemy odpowiednie rozwiązania, dopasowane do naszych możliwości. Konta studenckie są przeznaczone dla osób, które nie ukończyły dwudziestego szóstego roku życia. Aby założyć takie konto wystarczy mieć ukończone osiemnaście lat, być obywatelem lub obywatelką Polski, posiadać dowód osobisty oraz numer telefonu zarejestrowany w naszym kraju. W większości przypadków konta takie są darmowe, a korzystanie z nich może się wiązać z pewnymi bonusami. Trzeba więc przyjrzeć im się z bliska, by podjąć prawidłową decyzję, która wpłynie na nas w niedalekiej przyszłości.