fbpx

Prawdziwy brylant, a może syntetyczna cyrkonia? Pod względem czystej estetyki nie ma praktycznie żadnej różnicy

Przyjęło się uważać, ze tańsze zamienniki są z zasady nieporównywalnie gorsze od oryginałów. Dlatego konsumenci muszą często zdecydować co wolą: najwyższą jakość lub atrakcyjną cenę.

Przyjęło się nawet takie powiedzenie, że „biednych nie stać na oszczędzanie” – w tym znaczeniu, że te tańsze wyroby bardzo szybko się zużywają i niszczą. Jednak w przypadku branży jubilerskiej sprawa nie jest tak prosta. Cyrkonie, stosowane jako zamiennik diamentów, sprawdzają się w swojej roli znakomicie. Do tego stopnia, że niektórzy klienci mają poważne problemy z odróżnieniem klejnotów od sztucznego kamienia.

 

Biżuteria z cyrkoniami nadaje się zarówno do noszenia na co dzień, jak też na naprawdę specjalne okazje

Ozdobne dodatki, zakładane przede wszystkim przez kobiety, pełnią najróżniejsze funkcje. Jedne służą podkreśleniu atutów wyjątkowej urody, inne pozwalają poczuć się pewniej. To, jak daną stylizację będą postrzegać inne osoby, ma niemałe znaczenie. Chcąc wywrzeć odpowiednie wrażenie lub poprawić sobie nastrój, zwykle wybiera się te najbardziej efektowne kolczyki, bransoletki, naszyjniki czy pierścionki z osobistej szkatułki. Priorytet mają walory estetyczne, a nie to ile kosztował dany komplet. Mało kto ma na tyle tupetu, żeby wprost pytać o cenę akcesoriów. A jeśli chodzi o sam wygląd, to biżuteria z cyrkoniami  prezentuje się pierwszorzędnie. Naśladująca kształt brylantów struktura kryształków załamuje światło w jedyny w swoim rodzaju sposób. Tęczowe refleksy przyciągają wzrok niczym hipnotyzująca kobra, a subtelne rozbłyski są jak rozświetlające mrok nocy iskierki ze sztucznych ogni. I kto w taki momencie zapyta się, z czego właściwie zrobiona jest ta biżuteria?

Uznane marki nie stronią od imitacji diamentów. Niby materiał pośledni, a powstają prawdziwe dzieła sztuki

Cyrkonie tworzone są w wielu wariantach kolorystycznych, co pozwala jubilerom uzyskać takie efekty, jakie przy zastosowaniu naturalnych minerałów byłyby właściwie niemożliwe do powtórzenia. Na przykład w sklepie internetowym TopSilver można znaleźć wierne imitacje diamentów o barwie pszczelego miodu, delikatnego różu, a nawet ognistej pomarańczy. I często są to kryształy przygotowane przez renomowane pracownie, żeby wymienić tylko markę Swarovski. Zakup biżuterii z cyrkoniami daje kobietom sposobność do wzbogacenia wielu fantastycznych kreacji, podkreślających ich niepowtarzalne piękno. A to wszystko przy nieporównywalnie bardziej przystępnej cenie, niż w przypadku brylantów. Natomiast odróżnienie tych dwóch kamieni jest bardzo proste, wystarczy spojrzeć pod światło i przyjrzeć się wewnętrznym refleksom. Biżuteria z cyrkoniami mieni się kolorami tęczy, a w diamentach można dostrzec grę różnych odcieni szarości i bieli.