fbpx

Wirtualne biuro w pełni legalne

Wirtualne biura zyskują na popularności również w Polsce. W internecie pojawia się coraz więcej ofert wynajmu wirtualnego adresu w każdym dużym mieście. Dzięki temu możliwe staje się zarejestrowanie oraz prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Bez adresu opcja wpisania firmy do rejestru zostaje zablokowana. Najczęściej z takiego rozwiązania korzystają freelancerzy, start-upy, ale też inni przedsiębiorcy, dla których nieopłacalne jest wynajmowanie tradycyjnego lokalu.

Wątpliwości zostały rozwiane

Wbrew pozorom wiele osób posiada nieuzasadnione obawy, związane z rejestracją firmy pod wirtualnym adresem, pod którym realnie nie pracuje. Największy strach wiąże się z wizytą w Urzędzie Skarbowym. Jednak dzięki rozporządzeniu wydanemu w 2014 roku przez Naczelny Sąd Administracyjny wszelkie wątpliwości mogą zostać rozwiane. Dało ono gwarancję przedsiębiorcom, że wirtualne biura (na przykład: https://wirtualne-biuro-warszawa.eu/) mogą być w pełni wykorzystywane przez właścicieli firm.

Niegdyś Urzędy Skarbowe darzyły ograniczonym zaufaniem firmy rejestrowane pod wirtualnym adresem, co skutkowało zwiększoną liczbą kontroli, a czasami nawet negatywnym rozpatrzeniem sprawy oraz odmową rejestracji jako płatnik VAT. Obecnie tendencja ta ulega obniżeniu, a urzędy nie mogą nastręczać z tego tytułu żadnych problemów, w związku z tym przedsiębiorcy nie mają powodów do obaw.

Jak wybrać odpowiednie wirtualne biuro?

W sytuacji, gdy decydujesz się na wirtualne biuro wybierz przede wszystkim sprawdzonego usługodawcę. Bądź czujny i nie wierz w żadną ofertę bez podania twardych dowodów. Aby upewnić się, że dana firma działa legalnie, na pierwszym miejscu sprawdź, czy posiada zarejestrowaną działalność. Warszawa to miasto bogate w tego typu usługi, zatem zdecyduj się na tą, która cieszy się największą renomą.

By mieć pewność, że nie padłeś ofiarą oszustów, sprawdź opinie wcześniejszych klientów. Z pewnością znajdziesz je w różnych miejscach takich, jak portale społecznościowe, blogi czy fora. Zanim zdecydujesz się na usługę wirtualnego biura, zwróć także uwagę na godziny pracy i ilość obsługiwanej korespondencji, by w praktyce nie mieć problemów z odbieraniem własnej poczty.