fbpx

Wynajem busów - na co zwrócić uwagę?

Coraz więcej osób decyduje się na wynajem busa osobowego, zwłaszcza w przypadku wakacji lub ferii zimowych. To doskonały środek transportu, którym można pojechać w góry ze znajomymi, czy zaplanować rodzinny wypad na weekend. W ten sposób można zapewnić sobie i innym komfort podczas dłuższych podróży. Jednak przed decyzją o wynajęciu busa, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę. W poniższym wpisie opiszemy wszystko, co powinieneś zrobić przed wynajęciem busa osobowego.

Wynajem busa – czym się kierować?

Każda wypożyczalnia busów oferuje wynajem samochodu krótkoterminowy oraz długoterminowy. Oprócz terminu wynajmu, należy zwrócić uwagę na kilka innych kwestii. Opiszemy je poniżej, abyś pamiętał, o co powinieneś zapytać oraz jak zweryfikować rzetelność danej firmy.

Wynajem busa – przeczytaj opinie o firmie

Każda wypożyczalnia busów, z której usług zamierzasz skorzystać, powinna mieć pozytywne opinie w Internecie. Zweryfikuj nie tylko komentarze, dotyczące jakości obsługi (czy firma udziela pomocy w przypadku przebicia opony), ale również na te, które informują o stanie technicznym pojazdów. Busy powinny przechodzić regularne przeglądy oraz przeglądy dodatkowe.

Jeżeli szukasz firmy, oferującej wynajem samochodów i busów, ze sprawną flotą samochodową – koniecznie zajrzyj na https://jarson-wynajem.pl/.

Rezerwacja i odbiór pojazdu

Szukając rzetelnej firmy, koniecznie zweryfikuj, czy sposób rezerwacji pojazdu jest dla Ciebie najwygodniejszy. Firmy, które nie oferują rezerwacji online i wymagają od Ciebie własnoręcznego dojazdu do ich placówki, to firmy którym nie zależy na klientach. Oprócz tego, system rezerwacji powinien być przyjazny użytkownikowi i prosty.

Koniecznie sprawdź także, w jakiej formie odbywa się odbiór i zwrot busa. W zależności od miasta, niektóre wypożyczalnie mogą posiadać kila biur, jednak często siedziba jest jedna.

Część wypożyczalni oferuje dostarczenie pojazdu pod wskazane przez klienta miejsce (np. na lotnisko), część wymaga stawienia się osobiście. Niezależnie od formy odbioru i zwrotu, bus powinien mieć w obu przypadkach pełny bak, a stan musi być nieskazitelny. Najlepiej taki, jak w momencie odbioru.

Polecamy: https://jarson-wynajem.pl/wynajem-aut-zgorzelec/

Limit kilometrów

Osoby, które są zainteresowane najmem długoterminowym, powinny zwrócić szczególną uwagę na limit kilometrów. Oczywiście najlepszą opcją jest to, że wypożyczalnia nie nakłada w tym przypadku żadnych limitów. Każdorazowe przekroczenie limitu kilometrów jest dodatkowo płatne, dlatego dopytaj o to i miej na uwadze w trakcie podróżowania.

Stan techniczny pojazdu

Zwróć uwagę na:

  • ciśnienie w oponach,
  • wspomaganie nagłego hamowania,
  • systemy ABS + EVB,
  • jeżeli podróżujesz z dzieckiem, system isofix

Koniecznie zadbaj o to, aby pracownik wypożyczalni przekazał Ci aktualne dokumenty, takie jak dowód rejestracyjny. Zweryfikuj daty ostatnich przeglądów.

Dodatkowe udogodnienia

Jeżeli firma prowadzi wynajem drogą elektroniczną, zapewne pojawi się także opcja wynajmu busa z dodatkowymi udogodnieniami. Mogą one pozytywnie wpłynąć na komfort Twój, oraz współtowarzyszy podczas podróży. Mogą to być np.:

  • klimatyzacja,
  • podłokietniki przy każdym fotelu,
  • przyciemniane szyby,
  • tempomat,
  • nagrzewnica

Wynajem busa – podsumowanie

Wynajmowanie pojazdu nie polega tylko na wybraniu modelu i zapłaceniu odpowiedniej sumy. Wiąże się to również z dodatkowymi kwestiami, takimi jak rodzaj najmu, możliwość dokonania rezerwacji online czy wyborem dodatkowych udogodnień. W pierwszej kolejności jednak zawsze należy się kierować stanem technicznym pojazdu. Twoje bezpieczeństwo oraz Twoich najbliższych powinno być najważniejsze. Nigdy nie wynajmuj busa, który nie ma ważnego przeglądu technicznego!

Jednak takie rzeczy zdarzają się raczej rzadko – renomowana wypożyczalnia nie pozwoli sobie na brak serwisowania pojazdów.