fbpx

Pożyczka przez internet - idealna na dzisiejsze czasy

Rok 2020 upływa pod hasłem izolacji. Ze względu na panującą pandemię większość osób stara się jak najmniej wychodzić z domu. Rośnie popularność rozwiązań online. Zakupy, spotkania, nawet koncerty są coraz częściej organizowane tak aby każdy brał udział w domu, przed komputerem. W ten trend idealnie wpasowała się usługa pożyczki przez internet.

Pożyczka online nie jest nowym produktem. Już w 1997 roku powstał pierwszy bank internetowy (First Internet Bank) znany również jako First Internet Bank of Indiana a dziś jako First Internet Bancorp. Dopiero 1999 roku bank rozpoczął działalność ze swoją stroną internetową, na której można było prowadzić pierwszą bankowość kompletnie online. W skład usług wchodziły między innymi kredyty mieszkaniowe, które jako pierwsze w historii były przydzielane rzeczywiście w 100% online. Tym samym zaczęła się zupełnie nowa era udzielania pożyczek bez wychodzenia z domu.

Kto w Polsce udziela pożyczek przez internet?

Polski rynek pożyczkowy jest bardzo duży. W zasadzie każdy bank operujący w Polsce ma jakąś opcję wzięcia kredytu lub pożyczki online dla swoich klientów. Operuje też na naszym rynku ponad 400 prywatnych firm pożyczkowych, z których te większe - jak np. Monedo - oferują pożyczki przez internet o różnych wysokościach i na różne okresy. Zwykle cały proces weryfikacji i przydzielenia trwa ok 30-60 min a potrzebny jest jedynie dowód i działające konto bankowości elektronicznej.

Pożyczka bez wychodzenia z domu

Ze względu na panującą pandemię większość osób stara się unikać wychodzenia z domu jeśli tylko jest taka możliwość. Statystyki mówią nam, że w trakcie gdy tradycyjne sklepy często walczą o przetrwanie nadchodzącego kryzysu, niektóre sklepy online przeżywają swój “złoty wiek”. To samo dzieje się w sektorze pożyczek - ilość aplikacji online rośnie. I nic dziwnego bowiem lista plusów takiej pożyczki powiększyła się w obliczu dodatkowych utrudnień logistycznych:

Jakie są korzyści pożyczania online w dobie dystansowania społecznego:

• Brak potrzeby wyjścia z domu (bezpieczniej dla zdrowia)

• Gotówka jest dostarczana elektronicznie (brak możliwości przenoszenia wirusa na banknotach)

• Wygodna niska rata miesięczna również jest spłacana elektronicznie bez potrzeby wizyty w firmie.

Jest to usługa gotowa na dzisiejsze, szybko zmieniające się realia.

Dla zainteresowanych historią pożyczek online oraz z grubsza historią pożyczania polecam ten artykuł po angielsku, z którego czerpałem dane: https://www.self.inc/blog/online-lending-history