Męski strój na rozmowę w sprawie pracy

 

Strój odpowiada za wrażenie, jakie wywrzesz podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Warto starannie dobrać elementy garderoby na tę okazję. Wydawać się może, że mężczyznom łatwiej niż kobietom ubrać się w zgodzie z biznesową modą. Jednak również panowie muszą pamiętać o regułach, jakie wymusza dress code. Jak powinien ubrać się mężczyzna, który stara się o pracę?

 

Garnitur czy marynarka i spodnie?

Jeżeli nie jesteś pewien, jakie zasady rządzą strojem na stanowisku, o które się starasz, najbezpieczniejszym wyborem jest garnitur. Najbardziej odpowiednimi kolorami będzie stalowoszary i granatowy. Popularna czerń jest mocno przytłaczająca i prezentują się w niej dobrze tylko osoby o zdecydowanym, południowym typie urody. Gdy masz pewność, że w branży, do której aplikowałeś nie jest wymagany strój formalny, możesz zdecydować się na business casual w postaci marynarki i spodni. Jeśli chodzi o kolorystykę, styliści polecają - podobnie jak w przypadku garnituru – granaty i szarości. W tym zestawie unikaj ostrych i wyrazistych kolorów. Warto pamiętać, że w niektórych zawodach brąz uważany jest za kolor zarezerwowany dla niższych warstw społecznych. Jeśli chcesz mieć pewność, że nie popełnisz modowego faux pas – lepiej zrezygnuj z brązowych ubrań.

Koszula – nieodzowny element biznesowego outfitu

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na garnitur, czy zestaw marynarka plus spodnie, będziesz musiał wybrać odpowiednią koszulę. Jeśli chodzi o kolory, styliści doradzają biel lub jasnoniebieski. Możesz wybrać koszulę w subtelne, wąskie paski. Ubiór powinien być dobrze dopasowany do sylwetki i starannie odprasowany. Unikaj koszul uszytych z lnu czy jeansu, gdyż lepiej pasują one do mniej oficjalnych okoliczności.

Dodatki

Elegancki mężczyzna oszczędnie dobiera dodatki. Kieruj się tą zasadą podczas kompletowania stroju na rozmowę kwalifikacyjną. Elegancki skórzany pasek i stylowy zegarek w zupełności wystarczą. Możesz ewentualnie dodać prostą spinkę do krawata. Sygnety, kolczyki czy bransoletki zdecydowanie nie pasują na spotkanie rekrutacyjne. Pamiętaj, by zegarek i pasek nie przykuwały nadmiernie uwagi. Dobierz minimalistyczny design tych elementów garderoby. Na rozmowę o pracę możesz delikatnie skropić się perfumami. Twoją elegancję najlepiej podkreślą dyskretne delikatne zapachy. Zdecydowane pachnidło, którego smużka będzie się za Tobą ciągnąć, może rozpraszać rekrutera i wywołać nieprzyjemne wrażenie.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież