fbpx

Sposób na stabilne zatrudnienie: praca przy produkcji rejestracji

Stałe zatrudnienie na umowę o pracę to podstawowy cel większości osób w wieku produkcyjnym. Stabilny etat daje nie tylko comiesięczny dopływ gotówki, ale również poczucie bezpieczeństwa – nie musisz martwić się tym, co przyniosą kolejne miesiące Twojego zawodowego życia.

Jak znaleźć stanowisko, które zagwarantuje stabilizację? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kondycję potencjalnych pracodawców i ich pozycje na rynku. Jeśli znajdziesz zatrudnienie u niewielkiego przedsiębiorcy, działającego od niedawna, istnieje ryzyko, że firma po prostu nie wytrzyma starcia z konkurencją i zostanie zlikwidowana – a wraz z nią Twoje stanowisko pracy. Więksi gracze są znacznie pewniejszymi pracodawcami.

Drugim czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę jest branża, w której działa przedsiębiorstwo. Jak popularne są produkty lub usługi dostarczane przez pracodawcę? Czy będą chętnie kupowane w przyszłości? Odpowiedź twierdząca oznacza, że o pracy w danej firmie rzeczywiście można myśleć w perspektywie wielu lat.

Jakie firmy spełniają takie wymagania? Jedną z interesujących propozycji jest praca w Utal – polskim przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją tablic rejestracyjnych.

Jakie działa firma Utal?

Utal jest obecny na rynku już od 1991 roku i na początku firma funkcjonowała jako producent tablic rejestracyjnych przeznaczonych na polski rynek. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa pozwolił szybko wyjść poza rodzime podwórko – dziś Utal jest jednym ze światowych liderów w tej branży, produkując rocznie 10 000 000 tablic rejestracyjnych eksportowanych do ponad 50 krajów.

Z czasem rozszerzony został również zakres produkcji. Aktualnie Utal konstruuje własne maszyny i automatyczne linie produkcyjne do wytwarzania tablic surowych lub gotowych. W ofercie firmy znalazły się także ramki mocujące oraz rozwiązania z zakresu systemów rejestracji.

Kto może znaleźć zatrudnienie przy produkcji tablic?

Podobnie, jak każda duża firma, Utal poszukuje osób o bardzo różnych kwalifikacjach. Jednym z ważniejszych stanowisk w przedsiębiorstwie produkującym tablice rejestracyjne jest inżynier automatyk w Dziale Techniki i Rozwoju. Aby pracować w Utal w tym charakterze powinieneś posiadać wyższe wykształcenie techniczne na kierunku związanym z automatyką i robotyką lub informatyką. Niezbędna jest też praktyczna wiedza z zakresu programowania sterowników przemysłowych, układów z serwonapędami czy falowników. Przyda się też doświadczenie w projektowaniu systemów automatyki oraz komunikatywna znajomość języka angielskiego. Część uprawnień (np. SEP do 1kV) można wyrobić bezpośrednio w firmie.

Jeśli nie posiadasz specjalistycznego wykształcenia, nadal możesz dostać zatrudnienie w Utal. Producent ten regularnie poszukuje operatorów maszyn, a więc pracowników produkcyjnych odpowiedzialnych za ustawianie i obsługę maszyn, pakowanie wyrobów i kontrolowanie ich jakości.

Co jakiś czas Utal ogłasza nabór również na inne stanowiska. W firmie pracuje ponad 170 osób, a wśród nich znajdują się inżynierowie, programiści, konstruktorzy, operatorzy, handlowcy oraz finansiści.