Etui na dokumenty – kiedy najbardziej się przydaje?

Skórzana galanteria dla Panów to niezaprzeczalny symbol stylu i elegancji. Jednak oprócz urzekającej estetyki, wyroby ze skóry naturalnej potrafią mieć szereg zalet funkcjonalnych. Prym wśród produktów z tej grupy wiodą skórzane etui na dokumenty. Te niepozorne dodatki do męskiej garderoby znacząco poprawiają wygodę w codziennym korzystaniu z kart płatniczych, dokumentów i banknotów. Dlaczego warto pomyśleć o kupnie etui na dokumenty w nadchodzące lato? Odpowiadamy!

Etui na dokumenty – wygodne przy letniej garderobie

Wypchany po brzegi, skórzany portfel wygląda koszmarnie, gdy odznacza się na dobrze dopasowanych spodniach. O ile zimą można go schować do kieszeni płaszcza lub torby skórzanej, o tyle latem ilość „schowków” naturalnie maleje. Do dyspozycji pozostaje zwykle płytka kieszeń. W takich sytuacjach warto zrobić gruntowne porządki i przerzucić się na etui, czyli prostą okładkę na dokumenty.

Producenci skórzanej galanterii oferują stylowe portfele na dokumenty, które mają postać klapki, wielkością dopasowanej do rozmiarów typowych rzeczy, które nosimy przy sobie, czyli dowodu osobistego, prawa jazdy, legitymacji studenckiej itd. Zmieści się tam także karta płatnicza i kilka rezerwowych banknotów. Etui na dokumenty mieści się wówczas do kieszeni np. z telefonem czy kluczami. Poniżej funkcjonalne i praktyczne skórzane etui na karty kredytowe od Gentle-Man.pl

karty euti

Fot. Skórzane etui od Gentle-Man.pl

Jak zmieścić zawartość pokaźnego portfela na dokumenty do niewielkiej okładki? Na pierwszy rzut oka tylko iluzjonista poradziłby sobie z tak karkołomnym zadaniem. W praktyce jednak wystarczy zakasać rękawy i wysypać z portfela jego pełną zawartość. Inwentarz podzielmy na dwa stosiki: po jednej umieśćmy przedmioty używane przez ostatni tydzień, po prawej pozostałe. W większości test ten pokazuje, że tylko około 25% zawartości portfela jest nam przydatna, cała reszta to „śmieci”, które możemy odkładać np. do szuflady, schowka samochodowego czy męskiej torby na ramię.

img3

Z etui na dokumenty szybko i wygodnie zapłacisz w trakcie letnich wakacji

Poręczna oprawka na dokumenty to idealna sprawa w trakcie urlopu. Skóra licowana to materiał odporny na zabrudzenia, nie blaknie i nie niszczy się od wilgoci, tak jak odpowiedniki z tkaniny. Etui na karty i dokumenty nie rzuca się w oczy, dlatego stanowi mniejszy kąsek dla potencjalnego kieszonkowca – to ważny argument jeśli latem podróżujemy do mocno zatłoczonych miejsc. Skórzane etui zmieści się też do popularnych w podróży saszetek, gdzie zawartość zawsze jest w zasięgu ręki i na widoku.

img4 1

Fot. Cienkie etui na karty i dokumenty

Największą zaletą skórzanych portfeli na dokumenty są oczywiście same gabaryty. Cienka ścianka pozwala wygodnie dokonywać płatności w formie zbliżeniowej – w trakcie wakacji świetnie się to sprawdza, gdyż płacenie za drobne przyjemności jest sprawne, a zaoszczędzony czas można lepiej spożytkować, niż szarpiąc się z wielkim portfelem lub przerzucając zawartość plecaka. W trakcie letnich zakupów do męskiej garderoby warto zwrócić uwagę na etui na karty i dokumenty – gwarantujemy, że szybko docenicie ich kompaktowy charakter!

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież