Co świadczy o tym, że powinieneś zmienić pracę?

 

Dawno minęły czasy, kiedy przez całe życie było się zatrudnionym u jednego pracodawcy. Obecnie takie sytuacje zdarzają się niezmiernie rzadko. Potrzeba zmiany pracy często dyktowana jest chęcią rozwoju zawodowego, zdobycia lepszych zarobków lub poprawy warunków zatrudnienia. Co świadczy o tym, że pora poszukać nowych wyzwań zawodowych?

 

Zła atmosfera i mobbing

W pracy przebywamy przez większą część dnia. Kiepska atmosfera i negatywne emocje w zespole są przyczyną zniechęcenia i pogarszają kondycję psychiczną. Stres wywołany częstymi konfliktami ze współpracownikami i przełożonym może negatywnie odbić się na zdrowiu. Mobbing ze strony kolegów z pracy lub przełożonych jest zjawiskiem patologicznym. Nie można mu się poddać. Poniżanie, zastraszanie czy inne rodzaje psychicznego znęcania się w pracy są poważnym przestępstwem. Jeżeli jesteś ofiarą takich zjawisk, powinieneś koniecznie opuścić toksyczne środowisko zanim dokona spustoszenia na Twoim poczuciu godności i własnej wartości.

Brak rozwoju i poczucie niedocenienia

Jeżeli czujesz, że Twoja praca przestaje być dla Ciebie wyzwaniem, a o rozwoju zawodowym czytasz tylko na Pracuj.pl, to znak, że czas poszukać ambitniejszej pracy. Gdy pracodawca nie docenia Twoich umiejętności, zaangażowania i wiedzy, a podczas podwyżek i awansów nie pamięta o Twoim istnieniu, koniecznie rozejrzyj się za nowym miejscem pracy. Brak reakcji na te zjawiska w krótkim czasie wywoła poczucie niesprawiedliwości i niechęć do wykonywanej pracy. Dalszym krokiem jest wypalenie zawodowe. Kiedy czujesz, że obecne miejsce zatrudnienia uniemożliwia Ci rozwinięcie skrzydeł, warto poszukać nowych możliwości pracy.

Brak satysfakcji finansowej

Każdy chciałby za wykonywaną pracę otrzymywać satysfakcjonujące wynagrodzenie. Jeżeli pójście do szefa po podwyżkę nie przynosi rezultatu, a Twoje zarobki nie nadążają za poszerzającym się zakresem obowiązków bądź od lat stoją w miejscu - czas rozejrzeć się za nową pracą. Utrzymujące się poczucie nieadekwatnego wynagradzania za zaangażowanie w wykonywaną pracę prowadzi do wzrostu frustracji i poczucia bycia wykorzystywanym. Nie trzeba wyjaśniać, że takie zjawiska prowadzą do obniżenia nastroju i wywołują niechęć do pracodawcy. Jeżeli czujesz, że niska pensja wprawia Cię w przygnębienie, z pewnością poprawisz zły nastrój dzięki aktywnemu szukaniu nowej pracy, w lepszym stopniu spełniającej Twoje oczekiwania finansowe.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież