Odświeżacz powietrza - zadbaj o przyjemny zapach w biurze

Zapachy wpływają na emocje i samopoczucie ludzi - to udowodniony naukowo fakt. Przeprowadzone zostały nawet eksperymenty, które udowodniły, że zapachy wpływają na decyzje konsumenckie. Zastosowanie odpowiedniego odświeżacza powietrza w biurze może pozytywnie wpłynąć na efektywność i samopoczucie pracowników oraz sprawić, że klienci lepiej ocenią firmę. Jaki odświeżacz do biura wybrać?

Jak zapach wpływa na ludzi?

Zastosowanie odpowiednich zapachów wpływać może również na produktywność osób znajdujących się w jego zasięgu. Zapach lawendy czy bergamotki wpływa na relaksację i odstresowanie. Z tego względu olejki eteryczne tak często bywają używane przy masażach i innych terapiach, które mają na celu wyciszenie układu nerwowego. Z kolei zapachy wielu cytrusów, na przykład pomarańczy czy grejpfruta, wpływają na podniesienie poziomu koncentracji i zdolności umysłowych.

Warto wykorzystać te właściwości zapachów, aby stworzyć sprzyjającą produktywności i współpracy atmosferę w biurze. Jaki odświeżacz powietrza wybrać, by osoby odwiedzające biuro chętnie spędzały w nim czas? Jak wpłynąć zapachem na klientów odwiedzających budynek tak, aby stworzyli pozytywne konotacje związane z tym miejscem?

Rodzaje odświeżaczy powietrza

Na rynku dostępnych jest wiele odświeżaczy powietrza. Mają one na celu wpłynięcie na osoby przebywające w pomieszczeniu w taki sposób, aby pozytywnie oceniły one czystość i atmosferę w biurze. Jakie rodzaje odświeżaczy możemy wybrać? Opcji jest kilka, w tym:

  • odświeżacz w sprayu;

  • odświeżacz z czujnikiem ruchu;

  • odświeżacz w żelu;

  • drewniane patyczki nasiąknięte odświeżaczem w płynie;

  • odświeżacz elektryczny.

Odświeżacze te różnią się nie tylko formą. W zależności od formy, przeznaczenia i jakości będą się one różniły przede wszystkich trwałością zapachu. Wybór odpowiedniego odświeżacza będzie zatem zależał od naszych potrzeb. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule "Odświeżacz powietrza, czyli jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów".

Jak dobrać zapach odświeżacza do biura?

Dobór odpowiedniego odświeżacza do biura zasadza się na dwóch kwestiach. Pierwszą z nich jest wybór zapachu, a drugą wybór formy odświeżacza.

Zajmijmy się najpierw zapachem. Biuro, jakie miejsce publiczne, wymaga ostrożnego podejścia do tematu zapachu. Wybór zbyt ostrego, ciężkiego zapachu wpłynie negatywnie na samopoczucie pracowników i nie zostanie odebrane pozytywnie przez odwiedzających biuro klientów. Może nawet powodować podrażnienia i objawy podobne do reakcji alergiczny - katar i kichanie. Warto więc wybrać zapach, który nie przytłoczy osób znajdujących się w biurze. Dobrze też, by był on ledwo wyczuwalny, nie narzucający się i delikatny. Warto postawić na naturalne aromaty kwiatów i neutralnych ziół.

Ważną kwestią jest również to, w jak dużej przestrzeni będzie używany odświeżacz powietrza. W dużych pomieszczeniach, w których wentylacja nie jest w stanie wystarczająco oczyścić powietrza, panuje często zaduch. Odpowiednio dobrany odświeżacz powinien więc delikatnie maskować tę woń i wprowadzać uczucie świeżości. Inaczej kwestia ta będzie się miała w niewielkich, indywidualnych pomieszczeniach, w których eksperymenty z zapachem będą prostsze.

Pozostaje nierozwiązana kwestia formy zastosowanego odświeżacza. W przypadku biura - publicznej, wymagającej przestrzeni, najlepiej będzie zastosować profesjonalne środki czystości przystosowane do obiektów przestrzeni publicznej. Preparaty takie dostępne są w ofercie firmy clinex.com.pl.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież