Teczki na akta osobowe, czyli jak archiwizować dokumenty w firmie

Archiwizacja dokumentów to ważny aspekt prowadzenia działalności. Mimo postępującej cyfryzacji, wiele przedsiębiorstw, takich jak kancelarie komornicze i kancelarie adwokackie, wciąż cenią tradycyjny obieg dokumentów – z wykorzystaniem teczki na akta sądowe.

Solidne artykuły biurowe to istotna część dobrze zorganizowanej firmy. Teczki na akta osobowe, dobrze opisane okładki na akta, oryginalny design, wszystko to sprawia, że praca z dokumentami jest dużo łatwiejsza. Przygotowaliśmy kilka propozycji z oferty firmy Kataga, które doskonale uzupełnią każde biuro i kancelarię adwokacką.

Teczki na akta z tektury – tradycyjny format, niezawodna jakość

Ich zaletą jest duża dostępność i atrakcyjna cena. Trzeba przyznać, że przez lata teczki do akt osobowych wykonane z tektury radziły sobie świetnie i zyskały miano solidnych artykułów biurowych, mimo że papier nie uchodzi za surowiec o najwyższych właściwościach mechanicznych. Okładki na akta z tektury łatwo jest opisać. Są one równie wdzięczne dla profesjonalnych drukarni i introligatorni, które wykonują teczki na akta na zamówienie. Projekt oryginalnej teczki możecie wykonać w firmie Kataga. Na teczce do akt osobowych znajdzie się między innymi: logo firmy, wybrany układ linii, znaczniki do archiwizacji, wybrany format okładki itd.

Dla kancelarii adwokackich i komorniczych polecamy wybierać teczki na akta, które posiadają zamknięcie na zakładkę i gumkę. To dobre zabezpieczenie dokumentów przed uszkodzeniem lub zgubieniem. Tradycyjne zamknięcie w formie sznurka wiązanego w kokardę niestety nie należy do trwałych i zawodzi, zwłaszcza gdy w teczce do akt osobowych przenosimy ważne dokumenty lub jest ich wiele. Nie polecamy również zamknięcia magnesowego, które jest być może wygodne i estetyczne, ale mało elastyczne i ogranicza ilość przenoszonych papierów.

Teczki na akta osobowe na hakach – jakie mają zalety?

Drukarnie i introligatornie dodały do swojej oferty bardzo ciekawe propozycję dla firm – teczki na akta osobowe z wbudowanym mocowaniem w postaci haka. Co daje takie rozwiązanie? Klasyczna, tekturowa teczka do akt osobowych, posiadająca zaczep, przeznaczona jest do szaf archiwizacyjnych, pozwalających na przechowywanie dużej ilości dokumentów. Szuflady w szafach wyposażone są wewnątrz w szyny, na które można wygodnie zawiesić teczki do akt osobowych. Zaletą takiego archiwizowania dokumentów jest bardzo szybka identyfikacja teczki na akta, a także wygodne przeglądanie jej zawartości, nawet bez wyjmowania teczki z szuflady.

teczka2

Fot. https://kataga.pl/oferta/okladki-do-akt-sadowych/

Akta osobowe bindowane – alternatywa dla teczki na akta

Bindowane zeszyty z dokumentacją to domena przedsiębiorstw o charakterze projektowym i wykonawczym. Przechowywane w ten sposób dokumenty łatwo jest transportować i przeglądać, także w trudnym terenie. Mocne połączenie stron sprawia, że dokumentacja zachowuje chronologię i nie ma ryzyka pomieszania kartek. Niestety, raz połączone w ten sposób papiery, ciężko wyjmować, lub dodawać do pliku kolejne kartki. Dlatego rzadziej sprawdza się to w przypadku akt osobowych.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież