Impreza na świeżym powietrzu - jak podać catering?

Niezależnie od tego, czy jesteś szefem restauracji, która ma dostarczyć catering na imprezę plenerową, czy organizatorkom rodzinnego wydarzenia, którego główną częścią jest mniej formalny obiad i grill w ogrodzie, zawsze staniesz przed pytaniem, w czym podać jedzenie. Wbrew pozorom porcelana jest często jednym z najgorszych pomysłów.

  1. Pojemniki styropianowe zamiast porcelany?
  2. Flaczarka, talerzyk i kubek z papieru
  3. Jednorazowe nie znaczy gorsze

Pojemniki styropianowe zamiast porcelany?

Porcelana i ceramika zawsze pięknie się prezentują, jednak w przypadku imprez plenerowych nie zawsze się sprawdzają. Ilość potłuczonych talerzy, których kawałki ciężko potem zebrać, problem z bieżącym myciem zastawy, konieczność posiadania w odwodzie zapasowych talerzy, talerzyków, miseczek itp. - to wszystko kosztuje tak wiele stresu, nerwów i dodatkowej logistyki, że często okazuje się nieopłacalne, tak dla osoby samodzielnie urządzającej przyjęcie w ogrodzie, jak i firmy dostarczającej catering. Są oczywiście okazje i formalne spotkania, na których nie ma mowy o papierowych kubkach i talerzykach, natomiast w przypadku bardzo wielu wydarzeń pojemniki styropianowe sprawdzają się dużo lepiej niż profesjonalna zastawa.

Flaczarka, talerzyk i kubek z papieru

Flaczarka ze styropianu jest wygodna, łatwo ją przewieść w dużych ilościach, a po spożytym posiłku wystarczy ją wyrzucić, podobnie jak kubki papierowe i talerzyki plastikowe. Takie jednorazowe pojemniki na żywność idealnie sprawdzają się przy dużych imprezach plenerowych, gdzie z punktu widzenia logistyki korzystanie z tradycyjnej zastawy jest po prostu niemożliwe. Nie chodzi tutaj wyłącznie o ewentualne straty związane ze zwiększonym ryzykiem uszkodzenia zastawy, lecz także o kwestie zachowania odpowiedniego poziomu higieny, składowania brudnych naczyń itp. Opakowania jednorazowe rozwiązują ten problem. Obecnie na rynku dostępne są nawet kieliszki jednorazowe, które zastępują te szklane. Ponadto, opakowania cukiernicze i różnego rodzaju pojemniki ułatwiają pakowanie jedzenia na wynos, jeśli goście tylko będą mieli ta na ochotę.

Jednorazowe nie znaczy gorsze

Wiele osób obawia się, że wykorzystanie naczyń jednorazowych obniży rangę wydarzenia, imprezy, rodzinnego grilla. Warto jednak pamiętać, że to tylko od organizatorów zależy, jak te opakowania będą wyglądać. W przypadku większych wydarzeń organizatorzy są skazani na ofertę hurtową, choć i tutaj istnieje możliwość zadrukowania pojemników logotypem lub śmieszną grafiką. Natomiast w przypadku mniejszych imprez wystarczy pojemniki ozdobić kolorowymi wstążkami, postawić obok wazonów z kwiatami, udekorować ciekawymi aplikacjami. 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież