fbpx

Urocze opaski do włosów dla dzieci

Zadbane włosy, czyste paznokcie i stosowny do okoliczności ubiór – te elementy wpływają na zadowolenie ze swojego wyglądu i ułatwiają relacje z innymi ludźmi. Włosy, niezależnie od ich długości powinny być czyste i odpowiednio ułożone, gdyż fryzura to coś, co najbardziej rzuca się w oczy osobom z którymi się spotykamy. Ważne jest, by fryzurę dobrać do kształtu twarzy tak by całość ze soba dobrze harmonizowała.

„Mamo! Uczesz mnie!”

Stylizacją włosów oraz ozdobami do nich najczęściej przejawiają dziewczynki i to od najmłodszych lat. Chętnie poddają się różnym zabiegom układania włosów przez starszą siostrę, mamę czy babcię, lubią przeglądać się w lustrze i podziwiać nowe fryzury, a także proszą o 'zrobienie” loków, gdy wybierają się na przyjęcie urodzinowe do koleżanki.

Najlepsze fryzury można ułożyć z włosów długich – najczęściej jest to tak zwany „koński ogon”, równie popularny jest warkocz – i tu mamy szerokie pole do popisu, ponieważ rodzajów warkoczy jest tak dużo jak wielu jest stylistów; może to być warkocz francuski, koszyczek, czyli warkocz pleciony dookoła głowy, drobniutki warkocz stworzony z cieniutkich pasem włosów, czyli kłos, warkocz podwójny, potrójny i więcej – pleciony z większej ilości pasm włosów.
W zależności od rodzajów włosów - czyli prostych, falowanych lub kręconych, za pomocą różnych gadżetów można stworzyć przepiękne stylizacje na głowie małej dziewczynki. Służą do tego różnego rodzaju spinki, wsuwki, klamerki do włosów, gumki oraz opaski.

Opaski do włosów dla dzieci

Opaska to najczęściej używana ozdoba do włosów każdej długości – przy krótki zdobi i dodaje szczególnego uroku, przy długich oprócz akcentu dekoracyjnego pełni funkcję swego rodzaju barierki – nie pozwala na zakrywanie pasmami włosów twarzy. Opaski mogą być różnego rodzaju, najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego o różnej szerokości, kolorze i sile trzymania włosów. Niektóre modele mają po wewnętrznej stronie małe ząbki pozwalające na pewniejsze ich przytrzymywanie.

Większość tych gadżetów jest bogato zdobiona drobnymi koralikami, perełkami, kokardkami czy cekinami. Niektóre są obszyte miękkim materiałem typu aksamit, inne są barwione na tęczowe kolory, a jeszcze inne są jednobarwne, ale stylizowane na tiary, czyli konstruowane z cieniutkich drucików nadających opasce koronkowy wygląd.

Miękkie, materiałowe opaski do włosów

Zupełnie inny model opasek to opaski materiałowe – uszyte z elastycznego materiału, wydziergane na drutach czy szydełkiem, lub stworzone z ozdobnej szerokiej wstążki. Te opaski są również bardzo atrakcyjne, nadają się przede wszystkim dla małych dziewczynek, u których włoski dopiero zaczynają rosnąć. Tego typu opaska odgrywa dodatkową rolę – ogrzewa główkę.