Bańki mydlane - sposób na udane przyjęcie

Bańki mydlane to idealna metoda na urozmaicenie przyjęcia o dodatkową magiczną atrakcję. Sporą ich zaletą jest to, że każda osoba niezależnie od wieku może z nich korzystać. Sprawdzą się one na imprezie urodzinowej dzieci, a także na przyjęciu weselnym, pikniku ze znajomymi czy wydarzeniach firmowych. Jak w takim wypadku odpowiednio je wykorzystać? Dowiedz się więcej o bańkach mydlanych.

Skąd się wzięły bańki mydlane?

Pomysł z puszczaniem baniek mydlanych zrodził się już dawno temu, kiedy to dzieci nie miały jeszcze tylu atrakcji jak obecnie. Ich wykonanie było domowe i bardzo prowizoryczne. Jednakże już w 1940 roku pewna firma chemiczna o nazwie Chemtoy w Chicago, wprowadziła swoje bańki mydlane, znajdujące się w niewielkiej butelce. Pozwalało to na dużą mobilność produktu, przez co można było używać go w każdym wybranym przez siebie miejscu bez konieczności samodzielnego przygotowywania płynu. Z czasem bańki firmy Chemtoy stały się popularne. Od lat 60. dwudziestego wieku bańki mydlane były głównym symbolem ruchu hipisów, zaś w latach 70. zyskały globalną popularność. Obecnie w ciągu roku sprzedawane są w milionowym nakładzie w każdym sklepie na świecie. Ich zastosowanie jest różnorodne, jednak zawsze towarzyszy mu dobra zabawa. Na imprezach, gdzie goszczą fachowi animatorzy zabaw, znajdą się także profesjonalnie wyrabiane duże bańki mydlane, dzięki którym można stworzyć powietrzne tunele lub objąć nimi człowieka.

Jak zrobić bańki mydlane?

Przygotowanie baniek mydlanych jest bardzo proste i nie wymaga fachowej wiedzy. Wystarczą tylko trzy składniki, a mianowicie zwykła woda lub woda destylowana, płyn do naczyń i gliceryna, która nadaje bańkom mydlanym piękny połysk i większą wytrzymałość. Taką miksturę należy delikatnie zamieszać, jednak tak, aby nie spowodować tworzenia się piany. Warto również zwrócić szczególną uwagę na proporcję każdego składnika. Zaleca się, aby była to jedna część wody na dziesięć części płynu i gliceryny, którą możemy dodać jeszcze po wymieszaniu produktów. Tak przygotowana mieszanka nadaje się do puszczania baniek mydlanych. Jednak aby nie trudzić się z ich przygotowaniem, warto skorzystać z gotowych produktów. W sklepie GoDan Party znajdziesz wybór baniek mydlanych z bohaterami bajek i innymi wzorami.

Zastosowanie baniek mydlanych

Bańki mydlane mają szeroką gamę zastosowań, możemy przygotować je na każdą okazję i być pewnym, że każdy z naszych gości będzie z nich zadowolony. Bańki mydlane na wesele stały się bardzo popularnym motywem, który na przykład wykorzystuje się zamiast obrzucania Pary Młodej ryżem. Bańki mydlane dla dzieci służą również do nauki. W przypadku przedszkolaków, które powinny ćwiczyć oddech, powolne wypuszczanie baniek jest dla nich znakomitym ćwiczeniem. W tym wypadku przydadzą się mniejsze buteleczki z niewielką dziurką na patyku. W szkole zaś bańki mydlane służą jako element doświadczenia z nauk fizycznych. Polega ono na tym, że przygotowane wcześniej bańki mydlane puszcza się na podwórku, kiedy temperatura powietrza jest niższa niż zero stopni. Skutkiem tego następuje zjawisko zamarzania i tworzenia się kuli lodowej.

Na godanparty.pl znajdziesz wybór baniek mydlanych dla profesjonalistów oraz bańki na ślub i inne okazje. Znajdź swoje zastosowanie baniek!

 

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież