Czy częsta zmiana pracy się opłaca?

Współczesny rynek pracy oferuje bardzo duże możliwości wyboru pracy. Oznacza to, że pracownicy stali się nieco bardziej „mobilni” i znacznie częściej zmieniają miejsce zatrudnienia, poszukując lepszych płac oraz możliwości. Czy jednak częsta zmiana pracy jest faktycznie opłacalna?

Częsta zmiana pracy okiem rekruterów

Bogate CV może być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Gdy osoby rekrutujące widzą, że dany kandydat dość często zmienia miejsca pracy, uznać mogą, że nie jest to osoba warta uwagi. Dlatego też podczas rozmów kwalifikacyjnych często pada pytanie o to, z jakich powodów zmieniane były miejsca pracy. Najmniej pożądane są osoby robiące to tylko i wyłącznie z powodów finansowych.

Nieco lepiej wygląda sprawa, gdy kandydaci deklarują, iż jest to ich sposób na zdobycie bogatego doświadczenia i ciągłego rozwoju. Niestety większość pracodawców szuka raczej lojalnych pracowników, którzy zostaną na danym stanowisku przez lata. Praca to przecież również inwestycja w pracownika, jego szkolenia, itp. Oczywiście nie bez znaczenia jest też branża. Gdy do czynienia mamy z osobami, które działają w szybko rozwijającym się sektorze gospodarki, krótkie okresy zatrudnienia są bardziej wybaczalne.

Długi staż w jednej firmie

Częste zmiany miejsca pracy mogą wpłynąć na naszą niekorzyść. Jednak i zbyt długie pozostawanie w jednej firmie może być znakiem, że dany kandydat nie ma zbyt wielu ambicji i nie jest wszechstronny. Dlatego też mimo wszystko warto zmieniać firmę. Szczególnie gdy pojawiają się naprawdę atrakcyjne oferty pracy. Nie chodzi tu jedynie o korzyści finansowe, ale także możliwość zrobienia cennych szkoleń czy zdobycie nowych kwalifikacji.

Nie warto jednak nieustannie gonić za nowym zatrudnieniem. Zmiana co pół roku czy rok nie będzie dobrze procentować w przyszłości. W takim trybie trudno wypracować wartościowe dokonania i odnosić sukcesy zawodowe. Przez to też kończymy jedynie z bogatym CV, w którym oprócz ilości pozycji nie będzie się czym faktycznie pochwalić.

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież