fbpx

Wrocławski weekend

Wrocław, to miasto, które bez wątpienia, może zaoferować nam szereg różnego rodzaju atrakcji, rozrywek tudzież kształcących wykładów lub poruszających inscenizacji historycznych. Bardzo częstym problemem, spotykanym jak zorganizować  weekend  w stolicy Dolnego Śląska. Niewątpliwie, dla niedoświadczonych, takie zadanie może się wydawać trudne, jednak po przestudiowaniu tego artykułu, może okazać się, że nie jest to wcale takie trudne jakby się wydawało.

Na wycieczkę po Wrocławiu zabierze was Marcin Kowal, który na codzień zapewnia turystom odwiedzającym Wrocław, wygodny nocleg a aparthotelu - apartamentywroclawskie24.pl. Apartamenty na wynajem w centrum Wrocławia to połączenie dobrej ceny i wygodnego noclegu w luksusowych apartamentach. Apartamenty Wrocławskie oferują wygodny nocleg w cenie o wiele niższej niż w hotelu przy zachowaniu lub nawet przekroczeniu standardu mieszkania. Wybierając nocleg we Wrocławiu warto wziąć pod uwagę nocleg w Apartamenty Wrocławskie. 


Bezapelacyjnie Zoo, jest miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć we Wrocławiu. Charakter tego obiektu sprawia, że jest to miejsce idealne zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Zwierzęta ze wszystkich stron świata, intrygują swoim wyglądem, zachowaniem oraz orientem i egzotyką, co pozwoli nam spędzić naprawdę wyjątkowy czas za niedużą cenę. Aby zwiedzić całe Zoo, gdzie mam tutaj na myśli odwiedzenie każdej klatki i zajrzenie w każdą dziurkę, prawdopodobnie nawet cały dzień nie wystarczy. Jeżeli jednak potraktujemy zwiedzanie bardziej po macoszemu, to zdecydowanie warto wybrać je jako jeden z elementów atrakcji na weekend.

Co dalej? W następnej kolejności na pewno warto zobaczyć Panoramę Racławicką, która jest jednym z największych obrazów jakie można znaleźć na Kuli Ziemskiej. Jest to atrakcja o tyle praktyczna, że nie zajmuje dużo czasu jej obejrzenie, a wrażenie jej ogromu, dynamiki i obfitości kolorów, zostaje na znacznie dłużej.

Na liście miejsc, do których warto zabrać swoich znajomych, jak przyjadą na weekend do Wrocławia, niewątpliwie musi znaleźć się Hydropolis. Co to jest? Dokładnym rozwinięciem wspomnianej nazwy, jest „Centrum nauki i wiedzy o wodzie”, które imponuje swoim umiejscowieniem, gabarytami oraz wartością dydaktyczną, którą wynosi się z jej wnętrza. Ponadto, należy nadmienić, że jest to jeden z niewielu takich obiektów w Europie, gdyż tematyka zagospodarowania komunalnego i przemysłowego wody jest stosunkowo rzadko przedstawiana w formie wystaw i wykładów. Hydropolis zapewni zaciekawionemu widzowi łatwo przyswajalną wiedzę w pigułce, która na długo zostanie w pamięci. 

Co można robić we Wrocławiu 


Co jeszcze można robić ciekawego w weekend w mieście Wrocław? Niewątpliwie, kolejną z opcji, której nie może zabraknąć na liście wrocławskich atrakcji, jest kampus Politechniki Wrocławskiej. Według rankingu, zamieszczonego w 2017 roku, kampus Politechniki Wrocławskiej, znajdował się w pierwszej piątce najpiękniejszych kampusów szkół wyższych na świecie. Myślę, że już sama taka informacja, zachęca zwiedzającego do przejścia się na kampus i zobaczenia go na własne oczy. Gdyby argument uczty wizualnej był za mało przemawiający, należy wspomnieć o tym, że Strefa Kultury Studenckiej, znajdująca się na kampusie, należy do jednego z miejsc z najlepszą kawą we Wrocławiu. Przekonaj się o tym sam!

Sky Tower to kolejny ”must-do”, na wrocławskiej liście atrakcji. Najwyższy budynek Dolnego Śląska znacząco wypiętrza się na tle budynków kamienic, które gabarytami nie dorastają do pięt wspomnianemu wieżowcowi. Warto zapłacić kilka złotych, za wjazd windą na szczyt Sky Tower, w celu zobaczenia, jak prawdziwie piękna, jest perła Dolnego Śląska. Cena jest niewielka, a widok niezapomniany. 

Jeżeli już mówimy o wysokich obiektach, zakładając, że znajomi przyjeżdżający na weekend, to amatorzy wspinaczki górskiej, warto zabrać ich na Ślężę, która jest jedynym większym wzniesieniem w okolicach Wrocławia. Wyjątkową cechą wspomnianej góry jest fakt, że znajduje się na środku niziny, co sprawia, że widok z jej szczytu jest bardzo oryginalny i niespotykany na bardziej sztampowych górach na terenie Polski.

Zbierając wszystkie informacje ze sobą, można wystosować wniosek, że Wrocław to wyjątkowo ciekawe miejsce w Polsce, które może dostarczyć nam bardzo dużo atrakcji i niezapomnianych chwil. Jeżeli przyjeżdżasz po raz pierwszy do Wrocławia, ogrom rzeczy, które możesz zobaczyć sprawia, że zachwytom nie będzie końca. Z drugiej strony, warto przyjechać do Wrocławia na dłużej, żeby zobaczyć wszystko co ma do zaoferowania. To co zostało wymienione w artykule, to jedynie namiastka całego wrocławskiego potencjału. Nie czekaj ani chwili dłużej i przyjedź już dziś! Jeżeli chcesz być na bierząco z tym co dzieje sie we wrocławiu odwiedź cowewroclawiu.pl