fbpx

Korzystne turystyczne ubezpieczenia zdrowotne – charakterystyka

Na rynku ubezpieczeń coraz bardziej wyróżniają się turystyczne ubezpieczenia zdrowotne, które są atrakcyjne i kompleksowe. Można z nich skorzystać niezależnie od aktualnego stanu zdrowia, wieku oraz miejsca destynacji. 

Dlatego też są w tej chwili tak popularne. Nie bez znaczenia jest to, że umowy ubezpieczeniowe w tym zakresie są zindywidualizowane.

Co jest uwzględniane w turystycznych ubezpieczeniach zdrowotnych?

Poza podstawowymi informacjami na temat danej osoby oraz warunkami wyjazdu coraz częściej towarzystwa ubezpieczeniowe ochroną ubezpieczeniową obejmują również skutki chorób przewlekłych jakie mogą pojawić się w trakcie podróży. Wnikliwy wywiad z osobą, która chce się ubezpieczyć pozwala dobrać korzystne warunki, z jakimi można zapoznać się na stronie internetowej https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/ i poznać zarówno ogólne warunki ubezpieczeń turystycznych, jak i opcje dodatkowe. Oferowane pakiety ubezpieczeniowe są kompleksowe, co jest nie bez znaczenia, ponieważ opieka medyczna za granicą jest droga. Warto więc poza udzieleniem podstawowych informacji przedstawić też konsultantowi swoją historię choroby.

Co można zyskać wybierając ubezpieczenie turystyczne?

Wybierając ubezpieczenie turystyczne zyskuje się: wysokie kwoty ubezpieczenia pokrywającego leczenie szpitalne wraz z opieką ambulatoryjną, brak ograniczeń wiekowych dla ubezpieczenia, uznanie ubezpieczenia w przypadku większości spodziewanych chorób oraz wypadków mogących wydarzyć się podczas podróży, uwzględnienie chorób śmiertelnych, możliwość wykorzystania ubezpieczenia przy nieograniczonej liczbie podróży (podpisanie umowy na przykład na okres 
12 miesięcy), kompleksową ochronę ubezpieczeniową podczas uprawiania sportów ekstremalnych, dostęp całodobowy do infolinii, możliwość skorzystania z pakietów biznesowych.

Jakie choroby są objęte ochroną ubezpieczeniową?

Ochrona ubezpieczeniowa odnosi się zarówno do chorób, które mogą wydarzyć się podczas podróży, jak i do schorzeń przewlekłych. Lista obejmuje: choroby układu krążenia, AIDS, choroby psychiczne, niepełnosprawność fizyczną, choroby układu nerwowego, alergie, astmę, choroby układu krążenia, postępujące choroby związane 
z wiekiem starczym, cukrzycę typu 1 i typu 2 , białaczkę, padaczkę oraz stwardnienie rozsiane. Tak kompleksowa oferta pokazuje, że towarzystwa ubezpieczeniowe rzeczywiście dobrze dbają o swoich klientów i pozwalają czuć się im bezpiecznie podczas podróży.