fbpx

Planujesz wakacje nad polskim morzem? Wybierz Świnoujście!

Wakacje nad polskim morzem to doskonały pomysł na relaks podczas zasłużonego urlopu lub letnie wczasy z dziećmi. Jakie atrakcje czekają na turystów nad Morzem Bałtyckim? Aby zyskać dodatkowe możliwości spędzania czasu na wakacjach, warto wybrać takie miejsce na nocleg, które ma szeroką ofertę udogodnień dla gości i przygotowuje gotowe propozycje na aktywny odpoczynek lub wyciszający relaks. Bogatą ofertę tego typu ośrodków znajdziemy w Świnoujściu!

Planujesz wakacje nad Bałtykiem z noclegiem w Świnoujściu? Poznaj naturalne walory tej nadmorskiej miejscowości

Gdzie najlepiej wybrać się na wakacje nad Bałtykiem? Odpowiedź znajdziemy na blogu ośrodka wypoczynkowego West Baltic Resort. Brzmi ona: oczywiście do Świnoujścia! Jest to jedno z najchętniej wybieranych przez turystów miast jako cel wycieczki nad morze. Nic dziwnego, jest to bardzo malownicze miejsce, a tutejsze plaże zaliczane są do grupy najbezpieczniejszych i najlepiej zagospodarowanych plaż w Polsce. Świnoujście, nazywane również Krainą 44 Wysp, jest także bardzo popularnym, europejskim kurortem. Znajdują się tu bowiem bogate złoża borowinowe (borowina to rodzaj leczniczego torfu) i solankowe. W mieście panuje wspaniały, nadmorski mikroklimat. Wszystko to sprawia, że Świnoujście jest idealnym miastem na wakacje nad polskim morzem, niezależnie od tego, czy wolimy spokojny relaks na plaży lub w spa, czy raczej większą przyjemność sprawia nam aktywny, sportowy wypoczynek.

Jak zaplanować tanie wakacje nad polskim morzem? To bardzo proste, wystarczy tylko zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów przy przeglądaniu ofert hoteli i ośrodków wypoczynkowych. W Świnoujściu jest ich sporo, a więc konkurencja jest duża. Właściciele różnych kwater, domków wczasowych i hosteli prześcigają się w tym, kto zaproponuje najkorzystniejszą ceną za nocleg lub najciekawszy pakiet wakacyjny.

Wakacje nad polskim morzem w dużej mierze wiążą się z plażowaniem. Wypoczynek nad wodą jest wyjątkowo beztroski, zwłaszcza, że towarzyszy mu szum fal, morska bryza i przyjemnie ogrzewające słońce. W niewielu miejscach w Polsce znajdziemy tak piękne plaże jak w Świnoujściu! Podziwiać tu można także liczne ścieżki rowerowe wytyczone zgodnie z europejskimi standardami oraz wypożyczalnie sprzętu. Nie trzeba więc przyjeżdżać z własnym rowerem, aby zwiedzić Świnoujście na dwóch kółkach. Przy wyznaczonych trasach rowerowych znajdują się wiaty turystyczne, przy których można odpocząć lub poczytać o atrakcjach regionu na specjalnych tablicach edukacyjnych. Dla wielbicieli sportów wodnych idealne będą z kolei kajaki, łódki oraz rowery wodne. W Świnoujściu można wypożyczyć też łodzie wędkarskie i udać się na połów ryb.

Jeżeli mamy ochotę uprawiać sport podczas wakacji nad Bałtykiem, warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas ośrodek oferuje gościom możliwość wzięcia udziału w różnych zajęciach grupowych. Przykładowo w West Baltic Resort wczasowicze mogą przed śniadaniem udać się na gimnastykę prowadzoną przez wykwalifikowanych instruktorów. Dzięki porannej aktywności nasze ciało obudzi się i zyskamy dodatkową, pozytywną energię na nadchodzący dzień. Z kolei po południu goście West Baltic Resort są zapraszani na wspólne marsze nordic walking. Warto się wybrać na taki spacer ze specjalnymi kijami, ponieważ w Świnoujściu, oprócz tras rowerowych i kajakowych, znajdują się także ciekawe szlaki piesze.