Sprawdzone sposoby na nudę w autobusie

pexels photo large

Są sytuacje, które sprawiają, że kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut w autobusie dłuży się nam niemiłosiernie. Czytamy książki, słuchamy muzyki, niekiedy zaczynamy obserwować innych pasażerów. Nuda w podróży jest czymś, co dotyka praktycznie każdego, dlatego warto znać kilka sposobów na jej przezwyciężenie. Przydaje się to zwłaszcza podczas kilkugodzinnej podróży busem.

Z dzieckiem czy bez?

Podróż w towarzystwie małego dziecka bywa podwójnie męcząca – nie dość, że troszczymy się o siebie, to musimy jeszcze zadbać o dobre samopoczucie malucha. Takie towarzystwo ma swoje zalety, bowiem podróżując z dzieckiem naprawdę nie sposób się nudzić. Nie zawsze jest to jednak rozrywka, której oczekujemy i nieraz zdarza się tak, że oddalibyśmy wszystko za kilkanaście minut spokoju.

Dziecko podczas podróży nudzi się znacznie bardziej niż my, dlatego trzeba jakoś zorganizować mu czas. Wspólne układanie historyjek, nazywanie rzeczy widzianych przez okno, czytanie bajek, kolorowanki, a nawet bezpieczne podczas podróży zabawki – wszystko to z pewnością przyda się maluchom, ale umili czas również nam. Przynajmniej przez chwilę.

Lektura dobra na wszystko

Czytanie podczas podróży jest zajęciem tak starym, jak zbiorowa komunikacja. Różnica polega wyłącznie na tym, że tradycyjne książki, gazety i czasopisma, coraz częściej zastępowane są laptopami, tabletami, a nawet telefonami komórkowymi. Dobra lektura zabija czas, jak mało który sposób i (przy odrobinie spokoju) potrafi magicznie skrócić nasz czas podróży o kilka godzin.

Inną formę „papierowej rozrywki” stanowią krzyżówki oraz inne formy intelektualnej zabawy (m.in. sudoku). Pochłaniają czas, a przy okazji wspomagają pracę naszego mózgu.

Trochę elektroniki

Wspomniane wcześniej laptopy, tablety oraz smartfony, nie służą nam wyłącznie do czytania – co to, to nie. Internet oraz cała paleta multimediów, którą nam zapewnia, stanowi świetny zabijacz czasu, bez względu na to gdzie jesteśmy. Tak długo, jak w naszych urządzeniach jest przynajmniej odrobina energii, będą nam one dostarczać rozrywki w postaci filmów, gier, muzyki oraz mediów społecznościowych. Jeśli jednak nasze oczy będą potrzebowały spokoju, warto postawić na...

Sen

Nie tyle sposób na nudę, co raczej jej następstwo. Sen potrafi przyjść niespodziewanie, w wyniku zmęczenia bądź znużenia, choć zdarzają się osoby zasypiające praktycznie zaraz po wejściu do busa. Największym ryzykiem, jakie niesie za sobą drzemka w podróży, jest przespanie punktu docelowego. Jeśli zamierzamy oddać się w objęcia Morfeusza, dobrym pomysłem jest nastawienie budzika bądź poproszenie współpasażera o obudzenie nas za przysłowiową „godzinkę”.

Przyjemne wojaże

Podróżowanie busami oraz autokarami jest coraz wygodniejsze – firmy przewozowe, obok regularności połączeń stawiają coraz częściej na zapewnianie pasażerom komfortowych warunków. Poza wygodnymi, sprzyjającymi drzemce, fotelami, dostajemy do dyspozycji własne oświetlenie, gniazdko elektryczne, a nawet dostęp do Internetu. Nic, tylko jechać w nieznane!

Więcej o urokach podróży busem dowiesz się na stronie: http://piatkabus.pl/

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież