Skip to main content

Do Gruzji z biurem podróży z Oborników - dlaczego warto odwiedzić kaukaski kraj

| Artykuł sponsorowany | Podróże

Słynąca ze swojej gościnności Gruzja kojarzy się wielu osobom z czerwonym winem, dzikim tańcem i głośnym śpiewem, jednak miejsce to kryje całą masę innych godnych polecenia atrakcji. Znajdują się tu jedne z najbardziej imponujących gór na świecie, a także starodawne budowle i bogate tereny leśne. Na wycieczkę do Gruzji możesz wybrać się z wybranym biurem podróży z Oborników czy Poznania.

Svanetia

Wiele osób twierdzi, że jest to najpiękniejszy z wszystkich regionów Gruzji. Co ciekawe, miejscowi oprócz własnych tradycji posługują się także własnym językiem. Będąc w Svaneti, warto zobaczyć jedną z najwyższych na świecie zapór wodnych – Inguri. Charakterystyczne dla rejonu kamienne wieże są tu nie lada atrakcją turystyczną, a niektóre z nich mają już ponad 1000 lat. Udaj się do będącego stolicą regionu miasta Mestii, odwiedź popularne muzeum Svaneti i na własnej skórze przekonaj się, jak niezwykła bywa gościnność mieszkańców tego regionu. Przed wyjazdem zorientuj się w wymaganiach dotyczących formalności wjazdowych, o których przeczytasz na stronie https://paszporty.com.pl/czy-do-gruzji-potrzebny-jest-paszport/.

Dawne świątynie

Gruzja jako jeden z pierwszych krajów na świecie przyjęła oficjalnie religię chrześcijańską, co wpłynęło na to, że dziś można zwiedzić tu mnóstwo lepiej lub gorzej zachowanych, starodawnych świątyń. Cerkwie prawosławne są ważnym elementem gruzińskiej codzienności. Kto chce na własne oczy ujrzeć piękno tych dawnych budowli, powinien udać się do miasta Tbilisi, aby zobaczyć Kościół Metechi i Katedrę Sioni. Warto również zwrócić uwagę na ormiańską katedrę św. Jerzego znajdującą się w stolicy.

Oryginalna gruzińska kuchnia

Jeżeli zagraniczne wyjazdy wiążą się dla Ciebie z poznawaniem nowych smaków, wycieczka w którykolwiek z rejonów Gruzji może okazać się doskonałym wyborem. Gruzini – podobnie jak Polacy – uwielbiają wyroby mączne, więc miłośnicy rodzimych pierogów będą zachwyceni tutejszymi Chinkali czy Chaczapuri. Świeża papryka, bakłażan i orzechy oraz mniej popularne w naszym kraju mleko kozie i owcze są bardzo popularne w kaukaskim kraju. Gruzini słyną także z produkcji doskonałych, wysokogatunkowych win.

Imponujące skalne miasta

Jedną z najbardziej charakterystycznych gruzińskich atrakcji są tzw. skalne miasta. Najstarsze z nich  leży w Kartilii Wewnętrznej . Nosi nazwę Upliscyche i było dawniej miejscem schronienia pogan. Ogromne piaskowce przybierają tu niezwykle ciekawe formy – zdecydowanie warto tu zawitać podczas wycieczki po Gruzji. Inne godne polecenia miasta skalne to Dawid Garedża położone w rejonie stoków góry Garedża oraz Wardzia znajdująca się pobliżu miasta Aspindzia.

Piękno gruzińskich gór

Gruzja jest istnym rajem dla miłośników wysokogórskich przepraw. Występują tu trudne szlaki, z których zadowoleni będą doświadczeni trekkingowcy, jak i mniej zaawansowane trasy dla amatorów. Góry Kaukazu kryją multum ciekawych miejsc. Jednym z tych, które zdecydowanie warto odwiedzić, jest mierzący 5054 m n.p.m. Kazbek, gdzie znajduje się wygasły wulkan Mkinvartsveri. Niektóre z górskich szczytów bywają ośnieżone przez cały rok, w związku z czym Gruzja przyciąga narciarzy i snowboardzistów. Jeżeli również zamierzasz tu przyjechać z wybranym biurem podróży z Oborników czy Poznania, nie zapomnij o zapoznaniu się z formalnościami – o wymogach wjazdowych przeczytasz w serwisie internetowym https://paszporty.com.pl/.

Dlaczego warto postawić na wczasy za granicą?

Zorganizowanie wakacji nie musi być trudnym zadaniem. Warto powierzyć każdy punkt wyprawy specjalistom z biura podróży, którzy oferują atrakcyjne wycieczki do wielu bliskich i dalekich krajów. Co ciekawe, Polacy najchętniej wybierają się do Egiptu i na Malediwy, przy czym oferta biura podróży jes...

Chociaż mróz, to liczba miejsc noclegowych na ferie topnieje z dnia na dzień

Trwa ostatnie odliczanie do ferii. Chociaż dla niektórych województw zaczną się one dopiero za miesiąc, to pierwsi uczniowie - w tym ci ze stolicy - zaczną zimową labę już w tę sobotę. Wielu z nich wyjedzie tradycyjnie w polskie góry, a tam z tygodnia na tydzień robi się coraz drożej.

Parkingi na Polskich Lotniskach: Pełny Przewodnik

Planujesz podróż lotniczą, jedziesz autem na lotnisko? A co z parkowaniem? Wybór parkingu nie jest łatwy a jeśli już wybierzemy parking to czy na pewno będzie to najlepsza z możliwych opcji? W Polsce kilka kluczowych portów lotniczych oferuje podróżnym różnorodne opcje parkowania. W tym artykule ...

Coraz więcej Polaków planuje spędzić święta poza domem - analiza OLX

Hamująca inflacja jest zapowiedzią tego, że tegoroczne święta będą łagodniejsze dla portfeli konsumentów niż te ubiegłoroczne. Przekłada się to na śmielsze plany związane z tym okresem oraz te dotyczące zbliżających się ferii zimowych.

Jak spakować się do bagażu podręcznego na świąteczny wyjazd?

Coraz więcej rodzin mieszka na emigracji i na święta w Polsce wraca samolotem. Ceny biletów w okresie Bożego Narodzenia należą do najwyższych w całym roku, dlatego w celu ich obniżenia pasażerowie rezygnują z zabierania ze sobą bagażu rejestrowanego. Bilet z samym bagażem podręcznym jest tańszy n...

Gdzie wybrać się na zimowe ferie?

Zima to czas, w którym góry prezentują się niemalże bajecznie, a ferie w górach z dzieckiem mogą stać się niezapomnianą przygodą. Polska oferuje wiele miejsc idealnych na zimowy wypoczynek, dlatego podczas planowania zimowego wyjazdu warto sprawdzić, jakie udogodnienia i atrakcje oferują Karkonos...

Czym Kraków przyciągnie przyjezdnych w 2023?

Stolica województwa małopolskiego, co roku zapewnia różne okazje do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach kulturowych i artystycznych. Nie inaczej będzie w 2023 roku. Harmonogram imprez jest jednak bardzo napięty, co może utrudnić nieco decyzję, w jakim wydarzeniu warto uczestnicz...