fbpx

6 najlepszych kierunków wakacyjnych

Marzysz o niezapomnianych wakacjach, podczas których wypoczniesz, a jednocześnie poznasz nową kulturę i zobaczysz niezwykłe krajobrazy? Jeśli tak, to nie przypadek, że czytasz ten tekst. Biuro turystyczne Coral Travel przygotowało top 6 najlepszych kierunków na wakacje, które sprawą, że będziesz długo je wspominać.

6 najlepszych kierunków wakacyjnych, które może zaoferować profesjonalne biuro podróży

W ostatnich latach najchętniej wybieranymi kierunkami na wakacje okazują się Turcja, Tunezja, Bułgaria, Grecja, Hiszpania i Egipt. Dlaczego najchętniej? Odpowiedź jest prosta, ponieważ te kraje mają bardzo wiele do zaoferowania zarówno parom narzeczonych, grupie przyjaciół, rodzinom z dziećmi, jak i osobom na emeryturze szukającym odpoczynku w nowym otoczeniu. Warto również podkreślić, że wyjazd na urlop organizowany przez profesjonalne biuro podróży okazuje się dużo korzystniejszy, niż na własną rękę. Wystarczy, że wybierzesz interesującą Cię imprezę turystyczną, a wykwalifikowani pracownicy zajmą się resztą.

Warto odwiedzić Grecję ze względu na liczne zabytki znajdujące się w Atenach, takie jak Akropol, Odeon Herodosa Attyka, Teatr Dionizosa, a także rozmaite artefakty będące w Narodowym Muzeum Archeologicznym, w Muzeum Akropolu. W Grecji również zobaczysz liczne pozostałości po kulturze bizantyńskiej i wpływu starożytnych Rzymian. Natomiast urokliwe plaże sprawiają, że nie będzie chciało się z nich wracać.

Jeśli chodzi o Grecję, to niezwykłymi miejscami są wyspy! Warto wybrać się nawet na krótki wyjazd w ramach last minute na Kretę, Zakynthos, Korfu, Kos lub na Rodos. Piękne zabytki, ciekawa roślinność, gatunki endemiczne z królestwa fauny, błękitne laguny i oliwne gaje to tylko część z atrakcji, które czekają na gości.

Jeśli uwielbiasz dalekie podróże, to Egipt spełni Twoje oczekiwania. Tu czekają prawdziwe kulturowe perełki. Tylko w Egipcie zobaczysz monumentalne piramidy i Sfinksa. Wśród zabytków, które również należy zobaczyć, znajdują się: Świątynie w Abu Simbel,  pozostałości miasta Abu Mena, piramidy i świątynie w Memfis, ciekawą architekturę islamu w Kairze, miasto z nekropolią Teby, a także górę Synaj, a w niej antyczną kolekcję rękopisów oraz ksiąg. W Morzu Czerwonym czekają fascynujące rafy koralowe i bogactwo świata podwodnego.

Jeśli nie lubisz dalekich podróży, możesz wybrać Bułgarię. To idealny pomysł na spontaniczne wakacje w ramach last minute, zarówno na dłuższy wyjazd, jak i na weekendowy. Plaże w Bułgarii zachęcają do kąpieli w błękitnym morzu bez umiaru oraz do opalania. Jednak Bułgaria to też ciekawe miejsca. Co tu warto zobaczyć?  Tu czeka: zespół cerkwi wykutych w skale w Iwanowie, fascynujący Rezerwat Przyrody Srebyrna, Jeździec z Madary, Grobowiec tracki w Swesztari,  Rylski Monastyr, zabytkowe miasto Nesebyr i wiele innych ciekawych miejsc.

Jeśli chcesz odwiedzić Półwysep Apeniński, to Hiszpania jest doskonałym punktem na Twojej turystycznej mapie. Słynie ona z cudownych plaż, ciekawych punktów widokowych, wybornego jedzenia, a także licznych zabytków i artefaktów kultury. Tu zobaczysz kompleks pałacowy w Grenadzie będący pozostałością po kulturze Arabskiej pochodzący z XII wieku.

Natomiast w Barcelonie czekają: Park Güell z ciekawą architekturą Antoniego Gaudíego, kościół Sagrada Família, Pałac Muzyki Katalońskiej, Katedra Świętej Eulalii, nastrojowa Barri Gòtic – średniowieczna dzielnica i wiele innych ciekawych miejsc. Natomiast wybrzeża Costa Blanca, Costa Brava, Costa de la Luz czekają na miłośników plażowania i uprawiania sportów wodnych. Ponadto to tu są najlepsze imprezy w klubach nocnych pod słońcem.

Tunezja to nie tylko słonce, plaża, pyszne jedzenie, egzotyczna roślinność i palmy. Tu zobaczysz: ruiny miasta punickiego i rzymskiego w Kartaginie,  miasto punickie Karkawan z nekropolą, zespół zabytkowy w Susie, ruiny rzymskiego miasta Dougga, liczne zabytki i meczety w Tunisie oraz wiele innych artefaktów tutejszej kultury.

Turcja to kraj, z którego wrócisz z niezwykłymi wrażeniami. Tu koniecznie trzeba zwiedzić Stambuł, a w nim zobaczyć: Hagia Sophię, Meczet Sułtana Ahmeda, Pałac Dolmabahçe, Wieżę Galata, a także  Pałac Topkapi. W celu zobaczenia wielu innych  ciekawych zabytków warto udać się do takich miast jak: Pergamon, Efez, Trabzona, Ankara, warto również zwiedzić pozostałości dawnej Kapadocji.

Wakacje zaplanowane z wyprzedzeniem, czy last minute

Zastanawiasz się, czy do wyjazdu na urlop marzeń należy długo się przygotowywać? My rozwiewamy tę wątpliwość. Korzystając z oferty biura turystycznego Coral Travel można wyjechać na niezapomniane wakacje za granicę w ramach last minute o dowolnej porze roku bez szczególnych przygotowywań.

Osoby pragnące rozkoszować się ekstremalnie wysokimi temperaturami mogą polecieć do ciepłych krajów latem, natomiast w miesiącach jesiennych i wiosennych oferty również okazują się niezwykle atrakcyjne. Reasumując, jeśli zastanawiasz się jaki kierunek będzie najlepszy na wakacje, zasięgnij porady u specjalistów. Profesjonalne biuro podróży Coral Travel służy pomocą.